Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

We wtorek i w środę (11 i 12 maja 2021) strażacy z powiatu cieszyńskiego interweniowali m.in. w związku z pożarami, czy fałszywymi alarmami.

 Pierwsza wtorkowa (11.05) interwencja to wezwanie do Galerii Stela, gdzie uruchomił się alarm – alarm został spowodowany przez zbicie ROP (Ręcznego Ostrzegacza Pożarowego – przyp. red.). Czujkę uruchomiła starsza kobieta, która pomyliła go z przyciskiem windy. Na miejscu nie stwierdzono zagrożenia – wyjaśnił st. kpt. Michał  Pokrzywa Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

O 13:19 ratownicy interweniowali w Wiśle na ulicy Gahura, gdzie przerwane przewody energetyczne doprowadziły do pożaru leśnej ściółki. Na szczęście ogień udało się szybko ugasić.

O 14:46 ratownicy pojawili się w Jaworzynce, gdzie doszło do pożaru styropianu na budynku mieszkalnym. Ogień został ugaszony gaśnicą proszkową przed przybyciem na miejsce zastępów. Strażacy sprawdzili bezpieczeństwo i na tym zakończyli działania.

O 15:12 ratownicy dostarczyli żywność i leki osobom objętym kwarantanną.

Ostatnia z wtorkowych interwencji to zgłoszenie z 16:29. Ratownicy udali się do Wisły na ulicę Krętą, gdzie miała znajdować się żmija. Gad ostatecznie okazał się zaskrońcem, strażacy złapali go i wypuścili w lesie.

Do kolejnego zdarzenia doszło już w środę (12.05). O 7:12 strażacy interweniowali w Wiśle na ulicy Lipowej. Działania miały związek z planowanym wyłączeniem prądu – strażacy agregatem zasilili koncentrator tlenu.

O 7:50 strażacy pojawili się w Cieszynie, gdzie według zgłoszenia przy altanie miało znajdować się gniazdo os. Ostatecznie okazało się, że owady nie są osami i nie stanowią zagrożenia.

O 13:41 strażacy interweniowali w Hażlachu na ulicy Długiej, że drzewo przewróciło się na przewody TP. Drzewo zostało usunięte. 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: