Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Środowy wieczór i czwartek (17 i 18 czerwca 2020) to kolejne pracowite dni dla strażaków z powiatu cieszyńskiego. Na szczęście część alarmów okazała się fałszywa, jednak ratownicy i tak interweniowali przy kilku miejscowych zagrożeniach.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło w środę (17.06)  w Cieszynie na Ustrońskiej. Ratownicy interweniowali o 16:53 – działania dotyczyły udrażniania zatoru na rzece, stworzonego przez gałęzie. Przy użyciu piły i ciągnika rolniczego, pożyczonego z pobliskiego gospodarstwa, udrożniono zator na Bobrówce – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Kolejna interwencja to złamany konar w Drogomyślu na Krajskiej. Zgłoszenie wpłynęło o 20:20. Konar znajdował się na przewodach energetycznych. Teren zabezpieczono i przekazano pogotowiu energetycznego.

O 22:16 w Pogórzu na ulicy Zamek uruchomiła się czujka systemu przeciwpożarowego w Domu Pomocy Społecznej. Czujka włączyła się w pomieszczeniu suszarni, na miejscu nie stwierdzono zagrożenia, był to alarm fałszywy.

Kolejne zdarzenie miało miejsce już w czwartek (18.06) o 1:54. To kolejny fałszywy alarm, tym razem w Ustroniu na ulicy Zdrowej.

Noc fałszywych alarmów zakończyło wezwanie do PPG w Cieszynie o 5:37. Tam również nie stwierdzono zagrożenia.

Godziny dopołudniowe to również alarm fałszywy, znów w DPS w Pogórzu na ulicy Zamek. Pensjonariuszka ośrodka z nieznanych przyczyn wcisnęła przycisk wzywający pomoc, na miejscu nie stwierdzono zagrożenia.

O 10:31 w Chybiu na ulicy Cieszyńskiej zgłoszone zostało znalezienie pocisku. Faktycznie, na miejscu firmy składującej złom znaleziono pocisk. Zamknięto zakład, ogrodzono teren i przekazano miejsce policji.

O 11:27 w Hażlachu na ulicy Cieszyńskiej doszło do awarii samochodu – zgodnie ze zgłoszeniem miało dojść do pożaru samochodu osobowego, jednak na miejscu okazało się, że pojazd uległ awarii. Doszło do uszkodzenia silnika i wycieku oleju. Działania polegały na sorpcji oleju – relacjonował Pokrzywa.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: