Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

''Energia odnawialna w teorii i praktyce''

Dzisiaj (13.04) w Zespole Szkół Technicznych im. płk G. Langera w Cieszynie odbyła się międzynarodowa konferencja pod hasłem ''Energia odnawialna w teorii i praktyce''. W spotkaniu wzięli udział goście z Polski, Czech i Słowacji.

Dzisiaj (13.04) w ZST w Cieszynie odbyła się 15. międzynarodowa konferencja „Energia odnawialna w teorii i praktyce”. Wydarzenie zorganizowała wspomniana placówka, wspólnie ze Stowarzyszeniem Trianon z Czeskiego Cieszyna.  

15. lat temu grupa osób, którym bliskie były kwestie związane ze środowiskiem oraz z energią ze źródeł odnawialnych, postanowiła zrobić coś innego. Przekładając tę tematykę na grunt edukacji i szkoły. Zorganizowano wówczas pierwszą taką konferencję. Od tego czasu, na zmianę, raz po polskiej stronie - raz po czeskiej, spotykamy się. Uczniowie w formie konkursu prezentują swoje tematy oraz modele związane z energią odnawialną – przyznała w rozmowie z OX.PL Bożena Cholewa Dyrektor ZST im. płk G. Langera w Cieszynie.

Spotkanie podzielono na dwie części. Najpierw uczniowie prezentowali swoje tematy. Pojawiło się w tym roku 13 prezentacji. Później przyszedł czas na 7 modeli (m.in. model elektrowni szczytowo-pompowej, robot solarny, pompy ciepła, wiatrowe, czy bezprzewodowy detonator ładowany za pomocą ogniwa). To wszystko są pomysły uczniów i to cieszy. W naszej szkole jest kierunek związany z energią odnawialną. Mamy też dwie pracownie  – przyznała Cholewa.

Prace uczniów oceniała międzynarodowa komisja, a także publiczność – która mogła oddać jeden głos, na jedną prezentację oraz na jeden model. W konferencji udział wzięli goście z Czech i Słowacji. Nie zabrakło także przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Cieszynie, Urzędu Miasta Cieszyna, Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej, Prezesa Energetyki Cieszyńskiej Damiana Hernika, zaprzyjaźnionych firm, uczniów oraz opiekunów. Za rok konferencja odbędzie się po czeskiej stronie. 

 

MSZ


źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-04-13 22:43:20
bronek91: Przemysł ekologiczny pewnie już jest w rozkwicie.... Bez względu na potencjalne przełożenie wobec przyrody. Kto sfinansuje te wszystkie proekologiczne rozwiązania np. w odniesieniu do gospodarstw domowych??? Niektóre banki mają już pożyczkę na cele ekologiczne w ofercie.... Czyżby nas kochany PO-PiS po instalacji banksterskiej struktury nie przymierzał się do jakiś rzekomych, pro- ekologicznych przymusowych rozwiązań???? Kogo nie stać, może wziąć kredyt....
2018-04-14 06:09:10
koszor: O to właśnie chodzi: zadłużone państwo, zadłużone miasta i gminy i ludzie zadłużeni po uszy. Na dom, na auto, na telefon i wakacje. Niewolnictwo bez łańcuchów. Niewolnik ma pracować, nie myśleć za dużo, nie zadawać pytań.
2018-04-14 08:31:56
bronek91: Dokładnie, a jak nie wymienisz np. pieca na bardziej proekologiczny bo nie stać i kredytu nie chcesz brać to wewalą karę administracyjną i tak zostaniemy zmuszeni do zaciągnięcia kredytu z samego prawa. Z tego co obserwuję w tym kierunku zmierzamy i prowadzi nas do tego kolejny rząd POPiSu. A Polacy kłócą się o aborcję czy inne bzdury które wobec kompromisu z 1993 roku i tak nie zostaną zmienione. Ludzie się łapią, krzyczą PO, krzyczą PiS a to te same oblicza tego samego reżymu politycznego i tego całego POPiSu co wyciera sobie gębę Ewangelią i ekologią trzeba się pozbyć jak najszybciej, tak jak wojsk okupacyjnych z Polski.
2018-04-14 18:21:41
Teresa Papkala: Nie ma energii odnawialnej! Są odnawialne źródła energii. Taki skrót myślowy jest z punktu widzenia fizyki totalną bzdurą.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: