Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Efekt kontroli: cofnięty licznik

Policjanci z Wisły podczas kontroli samochodu w ramach nowych uprawnień skontrolowali także stan licznika pojazdu. Okazało się po sprawdzeniu, że odczyt nie zgadza się z wpisem z ostatniego badania technicznego. Według nowego prawa, zmiana wskazania drogomierza jest przestępstwem

O sytuacji poinformował asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji. Policjanci z Wisły otrzymali zgłoszenie dotyczące naruszenia przepisów ruchu drogowego przez kierujących na ul. Turystycznej w Wiśle. W trakcie patrolu policjanci zatrzymali do kontroli kierującego autem 19-latka.

Mundurowi podczas kontroli zweryfikowali w systemie informatycznym. - Okazało się, że istniała rozbieżność co do stanu faktycznego przebytych kilometrów. Nie zgadzał się odczyt przebytych kilometrów na liczniku z wpisem, który widniał w zaświadczeniu o badaniu technicznym pojazdu. W chwili kontroli odczyt drogomierza bmw wskazywał blisko 323 tysięcy km, natomiast wpis w dniu badania technicznego wskazywał, że pojazd ma przebytych ponad 412 tysięcy kilometrów... – relacjonuje Pawlik.

Śledczy z wiślańskiego komisariatu wyjaśniają teraz jak doszło do takiej rozbieżności wskazań licznika i kto jest za to odpowiedzialny. Za przestępstwa z art. 306 a kk (zmiana wskazania drogomierza lub ingerencja w prawidłowość jego pomiaru) grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-19 16:46:02
tom lem: ... to nie jest niechlujstwo,to były dwa auta, audi i bmw." Śledczy z wiślańskiego komisariatu wyjaśniają teraz jak doszło do takiej rozbieżności" zatrzymali kierowcę audi a w bmw był przekręcony licznik - jak to możliwe nie wie nikt;-)
2020-01-19 21:51:21
doler: 19 latek w bmw...liczylem na wypadek z powodu brawury, braku umiejętności i rozumu...a tu tylko cofniety licznik...szok ;)
2020-01-20 12:24:36
Ogyb: Pewno ktoś się na przeglądzie pomylił i wpisał 412 zamiast 312... Standard w tym kraju, teraz należy zamknąć kierującego;)
2020-01-22 09:43:03
berta25: Moim zdaniem z tymi licznikami to zwykłe szykany !!Kupując auto od handlarzy nie jesteśmy w stanie to sprawdzićczy licznik przesunięty ale ,że tak robią to wiemy bo podnosi to cenę za mały przebieg ! to nie uczciwe,że Policja stwierdziwszy taki fakt blokuje auto i kara własciciela - niech po stwierdzeniu takiego przekrętu pytają sprzedającego jak się to stało a nie karają nabitego w butelkę nabywcy tego pojazdu.Wiadomo,że nikt nie kupi auta do swojej wygody i pierwsze co robi to cofa licznik.Czemu ofiara oszustwa ma być karana podwójnie ??? ale wiadomo o co chodzi o pieniądze nie ważne jak ale trzeba je nabić do Państwowej kasy !!!
2020-01-23 06:52:12
krzysztofmn: coś ci się pokićkało, berta - kupujesz auto, wpisujesz licznik w umowie, rejestrujesz, pierwszy przegląd i znowu licznik, przemyśl to sobie - ale najciekawsze jest to: "Wiadomo, że nikt nie kupi auta do swojej wygody i pierwsze co robi to cofa licznik" - tu mnie zamurowało, czy ty przypadkiem nie jesteś z Istebnej?...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: