Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Co zabiło psa?

''Utopiłabym myśliwskiego skur... :-( Życzę mu, żeby zdechł na raka pod płotem...''- to jeden - i dodajmy łagodniejszy - z setek komentarzy, które ukazały się pod postem na facebookowym koncie ''Ludzie przeciwko myśliwym''. Skąd wzięła się fala nienawiści przeciw myśliwym i co mają z tym wspólnego Górki Wielkie? Już wyjaśniamy...

Autor (autorka?) w materiale o znamiennym tytule - ‘Myśliwi zamordowali psa koło Brennej’ zamieszczonym na facebookowym koncie "Ludzie przeciwko myśliwym" – opisuje wydarzenia z weekendu 15/16 września. Jak czytamy w treści postu: - Uczniowie z jednego z liceum plastycznych w Zagłębiu pojechali na plener artystyczny (malarski) do Górek Wielkich, w pobliżu Brennej. Tam licealiści zaprzyjaźnili się z dużym psem. Głaskali go i bawili się z nim. Pies został także modelem. Uczniowie malowali obrazy, gdzie pies został głównym bohaterem. W sobotni wieczór, 16 września, gdy już cała szkolna ekipa plenerowa była w schronisku, uczniowie usłyszeli wystrzały. To było ok. godz. 20.00. Nikt wtedy nie podejrzewał, że stało się coś złego. Licealiści i ich opiekunowie myśleli, że ktoś puszcza fajerwerki. Ok. godz. 22.00 słychać było jednak bardzo głośne skomlenie zwierzęcia. W niedzielę rano uczniowie szukali psa, z którym się zaprzyjaźnili. Grupa licealistów zobaczyła go w pobliskiej rzece. Pies był już martwy.

Autorzy twierdzą, że na ciele psiaka widać było rany postrzałowe. Uczniowie poszli po swoich opiekunów, jednak gdy nauczyciele przyszli na wskazane miejsce - psa już nie było. Prawdopodobnie porwał go nurt rzeki.

Organizacja prowadząca facebookowy profil zapowiedziała, że odnajdzie właściciela psa. Zaznacza również, że o sprawie zawiadomiła prokuraturę. - Wielu myśliwskich przestępców i morderców postawiliśmy już przed sądami. Nasza ekipa pojechała na miejsce zdarzenia. Zrobimy wszystko, by odnaleźć i ukarać tego sadystę ! – czytamy na stronie.

Sprawa poważna, tym bardziej, że ewentualnemu sprawcy grożą za ten czyn poważne konsekwencje. Rzecznik cieszyńskiej Policji podkom. Rafał Domagała potwierdza, że na komisariacie w Skoczowie zgłoszono fakt zastrzelenia psa. - Prowadziliśmy postępowanie w tej sprawie. Pies w sobotę był widziany podczas pleneru artystycznego. Zgodnie z przekazem młodzieży, w sobotni wieczór miały być w okolicy słyszalne strzałów, ale czy to był wystrzał, czy huk petardy, tego nie wiadomo. W niedzielę rano 17 września, pies miał leżeć martwy w nurcie Brennicy. Jednak kiedy otrzymaliśmy zgłoszenie w tej sprawie, ciała już nie było, porwała go najprawdopodobniej nurt Brennicy– mówi Domagała. Policjanci od tego czasu, bez rezultatu poszukiwali świadków zdarzenia.

Dopiero przed weekendem sprawa posunęła się do przodu. Na komisariat zadzwoniła właścicielka psa, która stwierdziła, że najpewniej jej pupil się… utopił.

- Kobieta potwierdziła, że to jej pies, który kilka dni wcześniej się zgubił. Tłumaczyła policjantom, że często z czworonogiem przychodziła nad Brennicę, właśnie w to miejsce, gdzie pies został odnaleziony. Pies miał być stary i schorowany. A ślad po postrzale na jednej z łap, który wskazywała młodzież, to stara rana, która nie chciała sie zagoić – relacjonuje rzecznik. Jak dodaje Rafał Domagała, kobieta na zdjęciach rozpoznała, że to jej czworonóg. Jak stwierdziła, najprawdopodobniej wpadł do wody i nie poradził sobie z nurtem. Kobieta niebawem będzie przesłuchana. Również Fundacja 'Ludzie przeciwko myśliwym' zapowiedziała na swojej stronie, że - nie wycofa na tym etapie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Uważamy, że w sprawie jest dużo niejasności i powinny je zweryfikować policja i prokuratura.

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

14
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-09-26 12:51:08
kapitan_bomba: Skoro dzieci bawiły się z psem to pewnie zauważyły by ranę na nodze wcześniej. Kobieta być może kłamie i jest w to zamieszana ? Wiadomo, że uśpienie psa i późniejsza utylizacja kosztuje kilkaset zł więc może taniej wyszło znajomemu dać na flaszkę, żeby się zajął starym schorowanym psem i ulżył mu w cierpieniu....
2017-09-26 15:14:56
krolik bugs: Tak trochę z innej beczki jeśli chodzi o myśliwych i ich polowania to zastanawiam się czasem kto im daje pozwolenia na broń i czy przechodzą min co rok np psychotesty. Często polowaniom towarzyszy alkohol <br />
2017-09-26 16:17:00
miglanc_7: Mysliwi to kasta bogaczy mająca jeden cel - zabawic sie zabijajac
2017-09-26 21:48:53
krzysztof.mm: Dokarmiają i rozmnażają wybrane gatunki li tylko po to, by móc sobie do nich postrzelać. <br />Upiorny przykład takiej prymitywnej mentalności żądnego krwi patologicznego rzeźnictwa dał niedawno niejaki Jan Feliks Szyszko, ulubieniec T. Rydzyka i minister środowiska w pisowskim rządzie. <br />Seryjne strzelanie do wypuszczanych z klatek podhodowanych bażantów - niczym do szklanych rurek z lizakami w jarmarcznej budzie. <br />Trzebią od wieków najbardziej okazałe i dorodne okazy - zaburzając naturalne procesy ewolucyjne i w sposób oczywisty osłabiając potencjał genetyczny populacji. <br />Strzelają bez pardonu również do gatunków objętych ochroną, jak kruki - traktując te ptaki jako swoistą konkurencję. Nie wahają się o tym procederze mówić na głos i bez cienia zażenowania. <br /><br />Jesteście obrzydliwymi, prymitywnymi rzeźnikami, panowie \&quot;myśliwi\&quot; - bez dwóch zdań. <br />Cała ta fanfaronada o dokarmianiu itepe, co to w waszym mniemaniu was ma usprawiedliwić - jeszcze bardziej obnaża obłudę i hipokryzję środowiska. Uzbrojeni po uszy w sztucery i dubeltówki z lunetami i noktowizorami, GPS-y, komóreczki, termosiki, piersióweczki, ciepłe gacie, landrovery i setki innych gadżetów do zabijania, zasiadają pyszni forsiaści jegomości na ławeczkach leśnych ambon i czekają, co im też dziś pod lufę podejdzie do paśnika. <br /><br />OHYDA I PERWERSJA.
2017-09-26 22:33:32
Przepierón: No i w czym problem kanalie drugiego sortu?<br />Jeżeli Szyszko jest kumplem Łojczulka Rydzykowskiego a morduje z premedytacją ok. 1500 bażantów specjalnie do zastrzelenia wyhodowanych tzn. że Bóg z nim. <br />Myślym że jakby Jónek/Paweł z Wadowic żył ni mioł by nic przeciwko Bażantóm na stole.
2017-09-26 22:41:19
salooon1: kapitan_bomba daj sobie na wstrzymanie z głupim gadaniem. Z tego co wiem a jestem właścicielką psa to Spajk miał 5 lat i nie był stary ani schorowany.<br />No to rzecznik Domagała ma jakieś nowe wiadomości bo nie pamiętam żeby dzwoniłam przed weekendem i mówiłam ze pies był schorowany i miał nie gojącą się ranę. Może najpierw sprawdzić wiadomości z pewnego źródła a potem pisać na portalach :)
2017-09-26 22:42:51
Przepierón: Zbrodnie i gwałt na Magdalenie Zuk olali a wy chcecie żeby sie psem zajęli? Jednak wszystko możliwe, macie duże szanse żeby się kryminalmi tym psem zajęli bo według tego nowego świata życie człowieka nie jest tyle warte ile kundla.
2017-09-26 22:48:33
miriam11: Ciekawe co ci pseudo eko żerom że taki farmazony piszom, a tych wszystkich przeciwników flintkoży zapra szom do byle jaki ubojni przemysłowej tam je dopiyro humanitarnie. Świat waryjuje, zachwile karpika na wilije nie bydzie.
2017-09-26 22:59:58
miriam11: To dziołuszko podziel sie kapke z nami informacjami. Kaj tyn pies gonił , kaj go postrzelili, ucieknył ci czy co?
2017-09-26 23:04:32
Przepierón: Może to był on, najpierw pogryzł dziewczynke a później popełnił w Brennicy samobójstwo :D:D:D<br />http://www.beskidzka24.pl/artykul,zywiec_dziewczynka_pogryziona_przez_walesajacego_sie_psa,58768.html
2017-09-26 23:05:24
Przepierón: http://www.beskidzka24.pl/artykul,zywiec_dziewczynka_pogryziona_przez_walesajacego_sie_psa,58768.html
2017-09-27 06:30:58
krzysztof.mm: Wiejskim filozofom jak miriam ciężko wytłumaczyć, że ludzie od zawsze zabijali zwierzęta, by przeżyć - zaś patologiczni rzeźnicy w lesie, ci pożal się Boże \&quot;myśliwi\&quot;, mordują dla przyjemności.<br />A już trzeba być kretynem, by usprawiedliwiać jedną rzeźniczą patologię przy pomocy innej. <br />
2017-09-27 10:32:37
miriam11: Posłochej giżdzie jedyn ,jo cie nie obrażom i od żodnych kratynów nie nadowom!! Godom ci nimosz pojyńcio o czym piszesz i obrażosz wszystkich wyrzazać takimu krykom i tyle.
2017-09-29 22:59:24
bronek91: @krzysztof.mm<br />Świynto prowda!!! Tym bardziej że pierwszym flintkorzym rzeczypospolitej jest.... Mój imiennik, twój kandydat, Bronisław Komoruski....
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: