Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Co czeka amfiteatr w Cieszynie ?

Czy lata świetności amfiteatr w Cieszynie ma już za sobą ? to się jeszcze okaże. Mieścił około 300 osób, jego ogromnym walorem była dobra akustyka, niestety niewiele z tamtego obrazka zostało.

Imprezy kulturalne skończyły się w nim w latach 90. Od tego czasu amfiteatr podupadł. Czego w tym miejscu nie było i kto go nie odwiedzał ? – dziś nawet trudno wyliczyć. Swoje kramy rozkładali tu handlujący straganiarze, ławki okupywała „wagarująca” młodzież i miejscowi „miłośnicy” mocnych trunków.  Dzisiaj parkują tu samochody.

- Szkoda naszego amfiteatru – wzdychają starsi mieszkańcy Cieszyna. Postanowiliśmy więc sprawdzić, co czeka to urokliwe miejsce.

- Lokalny Program Rewitalizacji Miasta zakłada powstanie wielopoziomowego parkingu podziemnego oraz małego amfiteatru w części nadziemnej. W ramach kompleksowego zadania rewitalizacyjnego przewiduje się także przedłużenie ul. Pokoju do połączenia z ul. 3 Maja ( wykupienie terenu od osoby prywatnej) wraz z budową miejsc parkingowych wzdłuż ulicy oraz przebudowę pl. Słowackiego na skwer – wyjaśnia Edyta Subocz rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Cieszynie - Zadanie to ujęte jest  w Wieloletnich Programach Inwestycyjnych Miasta Cieszyna. Obecnie Gmina nie posiada środków finansowych na realizację tej inwestycji. Istnieją szanse na pozyskanie na ten cel środków unijnych z nowej transzy od roku 2014. Ponieważ termin jest odległy Miasto szuka także innych sposobów zagospodarowania tego terenu z wykorzystaniem  możliwości płynących z partnerstwa publiczno- prawnego.
 

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: