Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

„Ciężko to wszystko poukładać”

Na skoczni Holmenkollbaken (HS134) w Oslo odbył się konkurs drużyn mieszanych w ramach Pucharu Świata. Bezkonkurencyjni okazali się Słoweńcy, a Polacy uplasowali się na 7. miejscu. Biało-czerwone barwy reprezentowali m.in. Piotr Żyła oraz Nicole Konderla (na zdj.).

Reprezentanci Polski przez długi czas zajmowali ostatnie miejsce w dzisiejszym (tj. 4.03) konkursie drużyn mieszanych, ale w rundzie finałowej powiodło im się przeskoczyć Kanadę i zmagania zakończyli na 7. lokacie. Biało-czerwone barwy reprezentowała m.in. Nicole Konderla, pochodząca z Goleszowa.

- Skocznia wydaje się całkiem przyjemna, ale kiedy odstaje się od reszty stawki, to ciężko mówić, żeby było fajnie – przyznała Nicole Konderla dla stacji Eurosport. - Początek zapowiadał się całkiem nieźle, treningi poranne były fajne. Jednak to wszystko się nawarstwia, i te problemy z kolanem, i jeszcze Zimowe Igrzyska Olimpijskie gdzieś się odbijają z tyłu głowy. Ciężko to wszystko poukładać i skoncentrować się na skokach – dodała.

Piotr Żyła w pierwszej serii przekroczył granicę 120 metrów (122 m), ale w rundzie finałowej wylądował już nieco bliżej – 116 m. Wiślanin nie zyskał też zbyt wielu punktów u sędziów, więc w nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej zajął 20. pozycję - Wiadomo, że chciało się lepszych skoków. Pojawiły się drobne problemy. Jutro będę już bardziej przygotowany – przyznał Żyła dla stacji Eurosport.

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: