Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Budżety gmin a epidemia: Wisła

Ponad 2 mln zł mniej, w porównaniu z marcem, kwietniem i majem ubiegłego roku, wpłynęło do budżetu miasta Wisła w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Jak wynika z poniższej tabeli, którą otrzymaliśmy od Urzędu Miasta Wisła, w marcu, kwietniu i maju tego roku miasto zanotowało straty we wpływach z podatków PIT, od nieruchomości, od środków transportowych, a także opłat miejscowych i targowych:

Część pieniędzy jednak gmina odzyska, ponieważ terminy wpływów podatków od nieruchomości zostały przesunięte na koniec września. - Płatności z kwietnia, maja czy czerwca przedsiębiorcy będą mogli zrealizować bez żadnych komplikacji - podkreśla Damian Cieślar, skarbnik gminy Wisła.

Wiślański samorząd musiał także szukać oszczędności w wydatkach gminnych. - Z części wydatków bieżących zrezygnowaliśmy świadomie - choćby z utrzymania zieleni w okresie, w którym nie mieliśmy zbyt wielu turystów lub nie było konieczne koszenie trawników czy sadzenie kwiatów. Z kolei staraliśmy się utrzymać wszystkie inwestycje dotyczące utrzymania dróg oraz te, które otrzymały dofinansowanie ze środków zewnętrznych. Wydatki ograniczaliśmy w mniejszych inwestycjach - dodaje urzędnik.

Warto jednak podkreślić, że miasto sporo zyskało na wymianie oświetlenia ulicznego na LED-owe. - W skali całego budżetu to są kwoty opiewające na setki tysięcy złotych, które zaoszczędzimy w skali roku. Zużycie energii na tych lampach spadło nam o około 60-70% - zaznacza Cieślar.

Na poniższych tabelach wiślański magistrat zestawił ograniczenia zarówno wydatków bieżących, jak i planowanych inwestycji:

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: