Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Biblioteka towarzyszka świętowania

Imprezą, która towarzyszyła tegorocznemu Świętu Trzech Braci było „Wierszowanie na dywanie”, czyli spotkanie z poezją. Jednak to nie jedyna propozycja, którą dla najmłodszych mieszkańców przygotowali organizatorzy spotkania.

W miniony piątek (17 czerwca) Oddział dla dzieci Biblioteki Miejskiej w Cieszynie specjalnie dla najmłodszych mieszkańców miasta zorganizował w ramach XXI Święta Trzech Braci spotkanie z poezją. W warsztatach literackich tym razem udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie.

W ciągu godziny, podczas której trwały zajęcia uczestnicy bawili się słowami wymyślając rymy i tworząc własne wierszyki. Spotkanie z poezją nie obyło się również bez zabaw interaktywnych i odgrywanych dram. Było mnóstwo dobrej zabawy i wspaniałego humoru. Warsztaty literackie poprowadziła Urszula Morcinek z Oddziału dla dzieci BM w Cieszynie.

- Było bardzo wesoło. Najfajniejsze było wymyślanie rymu, który pasowałby do naszego imienia, na przykład Ola – coca-cola, Agata – bogata – mówi uczestnik spotkania – ze śmiechu do tej pory boli mnie brzuch...

„Wierszowanie na dywanie” to pierwsza z imprez towarzyszących, która rozpoczęła Święto Trzech Braci, ale nie jedyna. Biblioteka Miejska była również organizatorem spotkania autorskiego z Renatą Piątkowską, a także Kiermaszu Książek Używanych.

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: