Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Alarm Smogowy: dotacje są, jednak mało kto z nich korzysta

Polski Alarm Smogowy, którego lokalnym reprezentantem na Śląsku Cieszyńskim jest Ustroński Alarm Smogowy, przypomina, że jakość powietrza w kraju wciąż jest zła. W związku z tym pojawił się apel o udoskonalenie programu „Czyste Powietrze”, który ma pomagać Polakom w zmianie rozwiązań w ich domach na bardziej ekologiczne.

Program „Czyste Powietrze” działa już od kilku lat, jednak wciąż niewiele osób decyduje się na wprowadzenie w swoich domach ekologicznych rozwiązań. - Wysokie zanieczyszczenie powietrza z ostatnich dni pokazało, że walka ze smogiem stoi w miejscu. Polski Alarm Smogowy apeluje do Premiera Morawieckiego o jak najszybszą reformę Programu Czyste Powietrze. Przez pierwsze dwa lata programu zlikwidowano zaledwie 70 tysięcy „kopciuchów”. Bez pełnego zaangażowania rządu nie uda się poprawić jakości powietrza w Polsce – podkreśla Polski Alarm Smogowy.

Co jest przyczyną niskiej ilości wniosków, składanych w ramach programu „Czyste Powietrze”? Zdaniem Polskiego Alarmu Smogowego błędem jest nieangażowanie gmin w działania. Powstanie gminnych punktów programu „Czyste Powietrze” sprawi, że dotacje staną się bardziej dostępne. Co więcej, wciąż mało osób ma świadomość, jakie dofinansowania są dostępne oraz w jaki sposób je uzyskać.

Jak wygląda sytuacja związana z programem „Czyste Powietrze” w powiecie cieszyńskim? Najwięcej osób w powiecie skorzystało z programu „Czyste Powietrze” w Skoczowie. Mieszkańcy gminy złożyli w 2020 roku 98 wniosków o dotacje i zawarli 119 umów z tym związanych. To jednak 45 miejsce w skali województwa pod względem ilości wniosków i umów. Na 69 miejscu uplasował się Strumień (71 wniosków, 76 umów), a powiatowe podium zamyka Chybie, które uplasowało się na 95 miejscu w skali województwa (47 wniosków, 52 umowy).

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-01-30 18:47:01
św. Patryk.: jeśli mało chętnych na prezenty to znaczy że te prezenty są goowno warte
2021-01-31 10:53:20
pikador40: nie wiem czym pala w ratuszu w Skoczowie skoro maja non-stop przekroczenia? Moze Pan Burmistrz wezmie czujnik i stanie przy dwu pasie przez wekend. Skoczow zakorkowany bo jakis gosciu z szelkami wymyslil swiatla prawo skretu na osobnym pasie do wlaczania sie do ruchu.Brawo jeszcze wiecej durnych pomyslow Inne gminy daja dofinansowanie do ekologi 80procet a u nas robi sie durne inwestycje
2021-01-31 10:54:33
CosaNostra: Gdzieś w okolicy wprowadzają niesamowitą obniżkę opłat za śmieci , 2 zł taniej jeżeli będziesz kompostował, ale będą przeprowadzane kontrole działki, to taki sam gówniany "prezent" jak dopłaty do wymiany pieca. Drodzy rządzący, takie dopłaty możecie sobie wsadzić w swoje tłuste cztery litery.
2021-01-31 10:58:34
pikador40: Kasa zamiast isc na ekologie to usuwaja nielegalne smietniska a winnych bedziemy utrzymywac z podatkow i wzrosna oplaty za smieci.I tak i tak my za to zaplacimy.
2021-01-31 11:00:53
pikador40: Cale szczescie ze tiry sa ekologiczne.Minimum 30 litrow na setke razy bardzo duze ilosci to nie szkodzi ?
2021-01-31 11:02:26
pikador40: Nasza wladza ma sluszna koncepcje?
2021-01-31 20:39:59
krzysztof mm: pikador - władza ma koncepcję TKM - masz rację, ten zjazd w prawo na Ustroń to jedno wielkie świadectwo nieudolności i niekompetencji skoczowskiego ratusza - korki w mieście aż po Górny Bór, a PiS-owska władza zamiast w prosty sposób ulżyć mieszkańcom i podatnikom odremontowała dla siebie za ciężkie miliony kamienicę na rynku, epicka porażka
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: