Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej kobiet zakończone!

Późnym popołudniem 30 maja na hali UŚ rozstrzygnęły się losy medali Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej kobiet w Cieszynie.
O brązowy medal walczyły drużyny AWF Warszawa oraz AWF Katowice. W tej konfrontacji lepsze okazały się zawodniczki z Katowic, które po zaciętym spotkaniu mogły się cieszyć z trzeciego miejsca. Do meczu o mistrzostwo kraju stanęły drużyny KK Jelenia Góra oraz WSSP im. Wincentego Pola z Lublina (zeszłoroczne mistrzynie Polski). Spotkanie stało na wysokim poziomie i było niezwykle wyrównane. Ostatecznie zwycięsko z pojedynku wyszedł zespół z Jeleniej Góry pokonując Lublinianki 22-21.

Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju została Marta Dąbrowska (KK Jelenia Góra), która zdobyła 41 bramek.

Po meczu o mistrzostwo odbyła się dekoracja najlepszych drużyn. Zawodniczki otrzymały medale i upominki z rąk zastępcy burmistrza Cieszyna p. Jana Matuszka, dyrektora MOSiR-u – p. Zbigniewa Niżnikiewicza oraz przedstawiciela Studium W-F Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – p. Piotra Nowaka.