Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

50.000 nieoprocentowanej pożyczki na remont zabytków

W Cieszynie ogłoszono kolejny nabór wniosków na nieoprocentowane pożyczki, z których środki mają zostać przeznaczone na remont zabytków. Formularze można składać do końca stycznia 2019 roku, czas spłaty zobowiązania to dwa lata.

Już od wielu lat w Cieszynie na nieoprocentowane pożyczki, z których środki zostaną przeznaczone na remont zabytków, leżących w granicach administracyjnych gminy Cieszyn — Burmistrz Miasta Cieszyna zawiadamia o możliwości składania wniosków o udzielenie nieoprocentowanych pożyczek na remont obiektów zabytkowych z terminem spłaty do dwóch lat od dnia podpisania umowy pożyczki. O środki te mogą starać się właściciele i zarządcy nieruchomości zabytkowych znajdujących się w Gminnej Ewidencji Zabytków. Wnioski można składać do dnia 31.01.2019 r. – poinformował Urząd Miejski w Cieszynie.

Wniosek o udzielenie pożyczki należy złożyć na formularzu, który można znaleźć tutaj, do 31 stycznia 2018 roku. Na pożyczki w tym roku w Budżecie Miasta przeznaczono 50.000 złotych. O ich uzyskanie mogą się starać osoby właściciele i zarządcy nieruchomości zabytkowych, warunkiem możliwości uzyskania pożyczki jest wpisanie zabytku do Gminnej Ewidencji Zabytków – informację, czy nasza nieruchomość znajduje się w tym rejestrze, dostępna jest tutaj.

Wniosek może zostać złożony przez właściciela obiektu, który nie jest przedsiębiorcą i nie posiada zaległości wobec gminy Cieszyn z tytułu podatków, lub opłat. Do wniosku należy dołączyć potwierdzoną za zgodność z oryginałem kserokopię dokumentu zezwalającego na wykonanie robót budowlanych (pozwolenie lub informację o budowie, wobec której nie został wniesiony sprzeciw organu budowlanego). Wnioski zostaną zweryfikowane do końca lutego.

Osoba, której wniosek zostanie pozytywnie zweryfikowany, zobowiązana jest do spisania odpowiedniej umowy, której stronami są: osoba zaciągająca pożyczkę oraz gmina Cieszyn — Przed podpisaniem umowy pożyczkobiorca jest zobowiązany złożyć weksel In blanco wystawiony na Gminę Cieszyn, Rynek 1, na kwotę pożyczki, poręczony przez 2 osoby fizyczne. Po podpisaniu umowy pożyczkobiorca zobowiązany jest do zgłoszenia i opłacenia umowy w Urzędzie Skarbowym w Cieszynie – czytamy w regulaminie udzielania pożyczek a remonty obiektów zabytkowych. Wypłata pożyczki następuje po przedstawieniu przez pożyczkobiorcę faktur za zakupione materiału lub roboty związane z remontem.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-01-11 12:00:54
wyśmienity cwaniaczek: ciekawe dlaczego tak się układają wydeptane ścieżki na śniegu ??? dlaczego akurat tamtędy chodzi najwięcej osób ?/? myślę , że trzeba by to zbadać ,,dlaczego reszta placu na rynku jest dyskryminowana ??? to może stać się tylko w cIESZYNIE
2019-01-12 06:06:12
Makaroniarz: Gmina chce weksel in blanko w takiej sytuacji To dziwne ale raczej słyszę często jak odradza się podpisywani jakichkolwiek weksli Nie wiem czy przypadkiem samo ministerstwo finansów nie ostrzegało przed wekslami A tu Gmina wymaga... a przecież są inne rodzaje zabezpieczeń Na portalu pożyczki internetowe faraon24 redakcja dużo też poświęca miejsca na ostrzeżenia przed podpisywaniem weksli. Jest to bardzo niebezpieczne.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją