50.000 nieoprocentowanej pożyczki na remont zabytków
Już od wielu lat w Cieszynie na nieoprocentowane pożyczki, z których środki zostaną przeznaczone na remont zabytków, leżących w granicach administracyjnych gminy Cieszyn — Burmistrz Miasta Cieszyna zawiadamia o możliwości składania wniosków o udzielenie nieoprocentowanych pożyczek na remont obiektów zabytkowych z terminem spłaty do dwóch lat od dnia podpisania umowy pożyczki. O środki te mogą starać się właściciele i zarządcy nieruchomości zabytkowych znajdujących się w Gminnej Ewidencji Zabytków. Wnioski można składać do dnia 31.01.2019 r. – poinformował Urząd Miejski w Cieszynie.
Wniosek o udzielenie pożyczki należy złożyć na formularzu, który można znaleźć tutaj, do 31 stycznia 2018 roku. Na pożyczki w tym roku w Budżecie Miasta przeznaczono 50.000 złotych. O ich uzyskanie mogą się starać osoby właściciele i zarządcy nieruchomości zabytkowych, warunkiem możliwości uzyskania pożyczki jest wpisanie zabytku do Gminnej Ewidencji Zabytków – informację, czy nasza nieruchomość znajduje się w tym rejestrze, dostępna jest tutaj.
Wniosek może zostać złożony przez właściciela obiektu, który nie jest przedsiębiorcą i nie posiada zaległości wobec gminy Cieszyn z tytułu podatków, lub opłat. Do wniosku należy dołączyć potwierdzoną za zgodność z oryginałem kserokopię dokumentu zezwalającego na wykonanie robót budowlanych (pozwolenie lub informację o budowie, wobec której nie został wniesiony sprzeciw organu budowlanego). Wnioski zostaną zweryfikowane do końca lutego.
Osoba, której wniosek zostanie pozytywnie zweryfikowany, zobowiązana jest do spisania odpowiedniej umowy, której stronami są: osoba zaciągająca pożyczkę oraz gmina Cieszyn — Przed podpisaniem umowy pożyczkobiorca jest zobowiązany złożyć weksel In blanco wystawiony na Gminę Cieszyn, Rynek 1, na kwotę pożyczki, poręczony przez 2 osoby fizyczne. Po podpisaniu umowy pożyczkobiorca zobowiązany jest do zgłoszenia i opłacenia umowy w Urzędzie Skarbowym w Cieszynie – czytamy w regulaminie udzielania pożyczek a remonty obiektów zabytkowych. Wypłata pożyczki następuje po przedstawieniu przez pożyczkobiorcę faktur za zakupione materiału lub roboty związane z remontem.
JŚ
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.