Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

ZPSWR - uszyli, teraz wylicytują

''Wszystkie kolory świata'' to globalny projekt UNICEF, który realizowany jest również w polskich szkołach. Do akcji zaproszeni zostali uczniowie, których zadaniem jest przygotowanie charytatywnych laleczek. Kampanię wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Uczniowie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie postanowili przyłączyć się do charytatywnej akcji UNICEF. W związku z tym już w grudniu 2011 roku rozpoczęli przygotowywanie szmacianych laleczek, z których dochód będzie przeznaczony na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone. 

W ramach projektu „Wszystkie kolory świata” uczniowie z całej Polski mogą własnoręcznie zaprojektować i uszyć szmaciane laleczki. W ten sposób każdy może pomóc ratować życie swoich rówieśników w Sierra Leone. „Okazuje się, że można robić wielkie i ważne rzeczy w bardzo prosty i radosny sposób – mówi Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF. W akcję „Wszystkie kolory świata” mogą zaangażować się nie tylko dzieci, ale również ich rodzice, dziadkowie i opiekunowie. To doskonała okazja, żeby nauczyć nasze pociechy otwartości i tolerancji na innych. Warto dołączyć!" - czytamy na stronach  UNICEF. 

Przed wykonaniem zadania uczniowie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie wybrali kraj pochodzenia swojej laleczki. Zbierali o nim oraz jego mieszkańcach informacje na temat kultury, zwyczajów, nadawali lalkom imiona, wypisywali „akty urodzenia”. - Zarówno dla uczniów jak i nauczycieli była to fantastyczna przygoda. Wiele emocji wszystkim dostarczyło głosowanie na najbardziej oryginalną laleczkę, która będzie reprezentowała szkołę w konkursie ogólnopolskim, prowadzonym na oficjalnej stronie UNICEF Poland na Facebooku - wspominają uczestnicy akcji. 

Laleczki zostaną zlicytowane podczas uroczystości zorganizowanej z okazji Dnia Babci i Dziadka 25.01.2012r. o godz. 10.00.

Na licytację, która odbędzie się w ZPSWR zapraszamy rodziców oraz członków lokalnej społeczności. Cena wywoławcza laleczki będzie wynosić 10 zł. Jest to kwota, która umożliwia zaszczepienie w Sierra Leone jednego dziecka przeciwko najważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym uratowanie mu życia. Serdecznie zapraszamy! - zachęcają uczniowie i nauczyciele Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie. 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: