Złoty i srebrny Damian

Damian Iskrzycki mieszkaniec Rudzicy (Gmina Jasienica) zdobył dwa medale podczas europejskich regionalnych mistrzostw BISFed 2017 Poznań Regional Open Championships.

Damian Iskrzycki wraz z asystentem sportowym Dariuszem Borowskim zdobyli złoty medal indywidualnie oraz srebrny w parach w BISFed 2017 Poznań Regional Open Championships.

Jest to historyczny wyniki, pierwszy raz w historii polski zawodnik uplasował się na najwyższym stopniu podium w tak prestiżowym turnieju, co zapewniło ogromny awans w rankingu światowym. W fazie grupowej i pucharowej wygrał wszystkie mecze ze znaczącą przewagą zdobywając w całym turnieju aż 54 punkty i tracąc zaledwie 6. Był to najlepszy wynik w turnieju. Iskrzycki wygrał, także poprzedzający turniej z cyklu eliminacji do Mistrzostw Polski, co zapewniło mu 1 miejsce w rankingu krajowym.

Obecnie Reprezentant Kraju prowadzi intensywne przygotowania w klubie Start Bielsko-Biała i KS Rudzica do turnieju World Open w Bangkoku w Tajlandii oraz do październikowych Mistrzostw Europy.

Damian Iskrzycki z Rudzicy jest niepełnosprawnym sportowcem, zawodnikiem BZSR Start Bielsko-Biała. Porusza się na wózku z powodu rdzeniowego zaniku mięśni. Startuje w bocci – sportowej dyscyplinie paraolimpijskiej wywodzącej się od włoskiej gry w bule. W skład zestawu bil do gry wchodzi sześć bil czerwonych, sześć bil niebieskich, oraz jedna bila biała – zwana Jackiem (Jack Ball). Celem gry jest wrzucenie na boisko bili białej, a następnie umieszczenie w jej bezpośrednim sąsiedztwie jak największej ilości bil jednego koloru.