Kontakt24

wyświetleń: 963komentarzy: 0

LOTOS Cup w kombinacji zdecydował o nominacji na igrzyska

12-01-2016 13:40

Tradycyjnie zawody kombinacji norweskiej zakończyły pierwszą edycję LOTOS Cup 2016. Na trasie biegowej ośrodka ''Jonidło'' w Wiśle zawodnicy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych (Junior A startował wraz z Seniorem). Zwyciężyli faworyci, którzy pewnie wygrali swoje biegi, natomiast najbardziej zaciętą rywalizację można było podziwiać w kategorii Junior B, gdzie na finiszu triumf oraz awans na Młodzieżowe Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lillehammer zapewnił sobie Paweł Twardosz.

Po raz kolejny rywalizację w kategorii Junior E zdominował Jan Rzadkosz z TS Wisły Zakopane, który pewnie wygrał zawody w kombinacji norweskiej. Drugie miejsce zajął startujący z numerem 10 Jan Cudzich z klubu LKS Poroniec Poronin, natomiast brązowy medal wywalczył kolejny reprezentant TS Wisły Zakopane - Kacper Jarząbek

W kategorii Junior D również rywalizację zdominowali zawodnicy z klubu TS Wisła Zakopane. Złoty medal wywalczył Mateusz Jarosz, natomiast brąz zdobył Adam Niżnik. Zaś na drugim stopniu podium stanął Bartłomiej Klimowski z PKS Olimpijczyk Gilowice.

Bezkonkurencyjny w kategorii Junior C był reprezentant Kadry Juniorów oraz zawodnik LKS Klimczok Bystra Piotr Kudzia. Tuż za nim uplasował Mateusz Małyjurek z WSS Wisła w Wiśle, natomiast trzeci w tej rywalizacji był Dawid Haberny z klubu KS Chochołów.

Bardzo zacięta rywalizacja była natomiast w Kategorii Junior B. O zwycięstwo w zawodach oraz awans na Młodzieżowe Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lillehammer walczyli ze sobą Paweł Twardosz oraz Paweł Chyc. Na finiszu lepszy okazał się Paweł Twardosz z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice, natomiast na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Ukrainy Dmytro Mazurchuk.

W kategorii Open (Senior + Junior A) najlepszy okazał się reprezentant Ukrainy Viktor Pasichnyk. Srebrny medal wywalczył Kacper Kupczak z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk, natomiast na najniższym stopniu podium stanął dzisiejszy solenizant - Jan Łowisz z AZS Zakopane, który tuż po starcie złamał kijek i musiał włożyć bardzo dużo sił w dogonienie rywali.

Druga edycja zawodów LOTOS Cup 2016 rozegrana zostanie w dniach 26-28 stycznia 2016 roku na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite oraz trasach biegowych na Kubalonce.