Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3054komentarzy: 0

Kartingowy Puchar Moraw - II elminacje

06-05-2011 00:05

fot: arch. zawodnika fot: arch. zawodnika

W długi majowy weekend czeskie Vysoke Myto gościło uczestników II eliminacji kartingowego Pucharu Moraw. Spora grupa zawodników trenowała na torze już od piątku. Wśród nich znalazł się także Krystian Holubek (KH Racing Team) z Puńcowa.

Dla Krystiana był to debiut w kategorii Rotax Max Junior, tor bardzo mu się podobał: - Oprócz toru w Pisku to chyba najpiękniejszy obiekt na jakim ścigamy się w całym sezonie - mówi nastolatek: - Wiem, że z powodu skromnego budżetu nie wystąpimy w tym roku w pełnym cyklu, dlatego tym bardziej cieszę się, że udało mi się ścigać właśnie tutaj - dodaje.

Po niedzielnych zmaganiach, poprzedzonych sobotnią "czasówką" Krystian uplasował się na dziesiątej pozycji: - To były dla nas pracowite trzy dni- mówi ojciec zawodnika, a zarazem jego mechanik: - Ten sezon to dla nas przede wszystkim nauka. Ten mały pojazd z prawie trzydziestokonnym silnikiem potrafi przekroczyć na końcu prostej sporo ponad sto kilometrów na godzinę, dlatego wymaga od kierowcy maksymalnego skupienia, odwagi i refleksu. Wyścig w tej kategorii trwa przez czternaście okrążeń toru, a więc w zależności od obiektu, to ponad piętnaście kilometrów, dlatego równomierne rozłożenie sił i kondycja to również czynniki  niezwykle istotne - tłumaczy.

Krystian, mimo młodego wieku (12 lat), jest już dość doświadczonym zawodnikiem: - Krystian jest już na tyle doświadczonym zawodnikiem, iż potrafi mi przekazać sporo cennych informacji na temat ustawień, dlatego mam ogromną nadzieję, że jego jazda będzie coraz szybsza, a tym samym rezultaty coraz lepsze - mówi ojciec Krystiana.

Krystian zaczął trenować w wieku pięciu lat na parkingu byłej kopalni w Kaczycach. W wieku siedmiu  lat wystartował po raz pierwszy w prawdziwych zawodach. Ze względu na polski regulamin, który zezwalał w tamtym czasie na starty kierowców dopiero po dziesiątym roku życia, Krystian rywalizował z kolegami z zagranicy w czesko-słowackim Pucharze Moraw, na torach wyścigowych w Austrii, Czechach i Słowacji. W roku 2009 wystartował we wszystkich eliminacjach pucharu i w kategorii Mini 60 zdobył drugie miejsce. W tym roku powraca do wyścigów po rocznej przerwie w kategorii Rotax Max Junior(125ccm).

Wyniki II eliminacji kartingowego Pucharu Moraw:

I  miejsce  Max Hofer (A)

II miejsce   Michal Dzierža (CZ)

III miejsce   Constantin Scholl (A)

...

X miejsce  Krystian Holubek (PL)

...

Młodszy,polski kolega Krystiana z Simoradza, Szymon Bołuk (Young Karting Team) w kategorii Mini 60 zajął ósme miejsce.

Zawodnika wsparła Kwiaciarnia "Mariusz". Portal OX.PL jest patronem medialnym Krysiana.

źródło: OX.pl
dodał: NG 06-05-2011 00:05
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Chcą sprzedać były komisariat

23-02-2018 16:25

Przez lata w tragicznych warunkach musieli pracować tutaj skoczowscy policjanci. Teraz kiedy budynek jest już pusty, gmina chce się go pozbyć.

wyświetleń: 362komentarzy: 0

Wypadek w Harbutowicach

23-02-2018 15:25

Przed godziną 15-tą doszło do wypadku w Harbutowicach.

wyświetleń: 2068komentarzy: 0

Jak zdobyć dofinansowanie do studiów

23-02-2018 14:30

Według polskiego prawa studiować może każda osoba posiadająca świadectwo dojrzałości. Jednakże to co w teorii wydaje się proste, nie zawsze udaje się zrealizować tak łatwo w praktyce.

wyświetleń: 306komentarzy: 0

Ogrodzona: szkoła pięknieje

23-02-2018 13:00

Końcem ubiegłego roku w Szkole Podstawowej w Ogrodzonej  rozpoczęto prace remontowe mające na celu przebudowę części mieszkalnej budynku na salę szkolną oraz toalety.

wyświetleń: 378komentarzy: 0

Powiat wspiera organizacje pozarządowe...

23-02-2018 11:30

Ponad 280 tys. zł powiat cieszyński przeznaczył z budżetu na działalność sektora pozarządowego. Najwięcej środków przeznaczono na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej.

wyświetleń: 805komentarzy: 0

Cieszyńska do remontu

23-02-2018 10:00

Coraz bliżej remont ulicy Cieszyńskiej w Dzięgielowie. To droga powiatowa 2608S, obecnie trwa wyłanianie wykonawcy robót.

wyświetleń: 1402komentarzy: 1

Wypadek i kolizja

23-02-2018 09:00

Do dwóch zdarzeń doszło wieczorem na drogach Śląska Cieszyńskiego. W Międzyświeciu poważnie ranny został kierowca, na S52 na szczęście obyło się bez poszkodowanych.

wyświetleń: 4504komentarzy: 2

Wisła mówi nie banerom reklamowym

23-02-2018 07:30

Gdy tylko przekroczy się granice miasta Wisła, można zobaczyć rzeszę dużych banerów reklamowych, które bogato „zdobią” teren praktycznie całego miasta. Ostatnio władze Wisły postanowiły wypowiedzieć wojnę wszechobecnym reklamom, które ich daniem zasłaniają turystom piękne widoki i szpecą całe miasto.

wyświetleń: 653komentarzy: 2

Wideoflesz: Spotkanie prezydenta z harcerzami w Wiśle

22-02-2018 22:45

W czwartek  22 lutego 2018 r.  o godz. 17:00 w Rezydencji Prezydenta RP Zamek w Wiśle Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wzieli udział w spotkaniu z harcerzami z okazji Dnia Myśli Braterskiej.

wyświetleń: 1894komentarzy: 1

Polski debel przegrał już w I rundzie

22-02-2018 22:00

We włoskim Bergamo rozgrywany jest halowy turniej ATP Challenger. Udział w nim wzięli również polscy tenisiści, którzy zgłosili się do gry podwójnej - Grzegorz Panfil (UKS Beskidy Ustroń) oraz Tomasz Bednarek.

wyświetleń: 217komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .