Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3013komentarzy: 0

Kartingowy Puchar Moraw - II elminacje

06-05-2011 00:05

fot: arch. zawodnika fot: arch. zawodnika

W długi majowy weekend czeskie Vysoke Myto gościło uczestników II eliminacji kartingowego Pucharu Moraw. Spora grupa zawodników trenowała na torze już od piątku. Wśród nich znalazł się także Krystian Holubek (KH Racing Team) z Puńcowa.

Dla Krystiana był to debiut w kategorii Rotax Max Junior, tor bardzo mu się podobał: - Oprócz toru w Pisku to chyba najpiękniejszy obiekt na jakim ścigamy się w całym sezonie - mówi nastolatek: - Wiem, że z powodu skromnego budżetu nie wystąpimy w tym roku w pełnym cyklu, dlatego tym bardziej cieszę się, że udało mi się ścigać właśnie tutaj - dodaje.

Po niedzielnych zmaganiach, poprzedzonych sobotnią "czasówką" Krystian uplasował się na dziesiątej pozycji: - To były dla nas pracowite trzy dni- mówi ojciec zawodnika, a zarazem jego mechanik: - Ten sezon to dla nas przede wszystkim nauka. Ten mały pojazd z prawie trzydziestokonnym silnikiem potrafi przekroczyć na końcu prostej sporo ponad sto kilometrów na godzinę, dlatego wymaga od kierowcy maksymalnego skupienia, odwagi i refleksu. Wyścig w tej kategorii trwa przez czternaście okrążeń toru, a więc w zależności od obiektu, to ponad piętnaście kilometrów, dlatego równomierne rozłożenie sił i kondycja to również czynniki  niezwykle istotne - tłumaczy.

Krystian, mimo młodego wieku (12 lat), jest już dość doświadczonym zawodnikiem: - Krystian jest już na tyle doświadczonym zawodnikiem, iż potrafi mi przekazać sporo cennych informacji na temat ustawień, dlatego mam ogromną nadzieję, że jego jazda będzie coraz szybsza, a tym samym rezultaty coraz lepsze - mówi ojciec Krystiana.

Krystian zaczął trenować w wieku pięciu lat na parkingu byłej kopalni w Kaczycach. W wieku siedmiu  lat wystartował po raz pierwszy w prawdziwych zawodach. Ze względu na polski regulamin, który zezwalał w tamtym czasie na starty kierowców dopiero po dziesiątym roku życia, Krystian rywalizował z kolegami z zagranicy w czesko-słowackim Pucharze Moraw, na torach wyścigowych w Austrii, Czechach i Słowacji. W roku 2009 wystartował we wszystkich eliminacjach pucharu i w kategorii Mini 60 zdobył drugie miejsce. W tym roku powraca do wyścigów po rocznej przerwie w kategorii Rotax Max Junior(125ccm).

Wyniki II eliminacji kartingowego Pucharu Moraw:

I  miejsce  Max Hofer (A)

II miejsce   Michal Dzierža (CZ)

III miejsce   Constantin Scholl (A)

...

X miejsce  Krystian Holubek (PL)

...

Młodszy,polski kolega Krystiana z Simoradza, Szymon Bołuk (Young Karting Team) w kategorii Mini 60 zajął ósme miejsce.

Zawodnika wsparła Kwiaciarnia "Mariusz". Portal OX.PL jest patronem medialnym Krysiana.

źródło: OX.pl
dodał: NG 06-05-2011 00:05
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Nowy, darmowy plac zabaw w Karwinie

19-11-2017 08:15

Wiszące mosty, domki, zjeżdżalnie, wieże – nowy darmowy plac zabaw dla dzieci powstał w Karwinie.

wyświetleń: 339komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

19-11-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne. 

wyświetleń: 186komentarzy: 0

Norweski triumf w Wiśle

19-11-2017 00:15

Reprezentanci Norwegii okazali się najlepsi w pierwszym drużynowym konkursie Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Daniel Andre Tande i Robert Johansson wyprzedzili reprezentantów Polski oraz czwórkę z Austrii. Oba te teamy uplasowały się ex aequo na drugim stopniu podium.

wyświetleń: 281komentarzy: 1

750 lat Skoczowa. Bolesław Noga

18-11-2017 21:30

Jubileusze stanowią okazję, aby na chwilę się zatrzymać, spojrzeć wstecz, podsumować to, co wydarzyło się na przestrzeni lat. Dlatego też wyszliśmy, jako Miejskie Centrum Kultury ''Integrator'', z inicjatywą zadania trzech pytań przed kamerą osobom związanym ze Skoczowem, wyraziście wkomponowanym z racji wielu doświadczeń i pełnionych przez nich ról w lokalną społeczność.

wyświetleń: 248komentarzy: 0

Kopciuszek dla 2-letniego Szymka

18-11-2017 20:15

4 tysiące złotych - tyle datków udało się zebrać wczoraj (17.11) w Szkole Podstawowej w Hażlachu, po spektaklu "Kopciuszek", który został wystawiony przez nauczycieli tej placówki. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz chorego Szymonka Zamarskiego.

wyświetleń: 1377komentarzy: 0

''7 cudów świata i inne budowle'' - wystawa Książnicy Cieszyńskiej

18-11-2017 18:45

W czwartek (16.11) na terenie Książnicy Cieszyńskiej odbył się wernisaż wystawy "Siedem cudów świata i inne słynne budowle". Wystawa składa się z wyeksponowanych, bogato ilustrowanych dzieł, pochodzących z okresu od XVI do XIX w., są to druki ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej. W czasie tworzenia wystawy zwrócono szczególną uwagę nie tylko na siedem cudów świata, ale również na inne budowle, w jakiś sposób warte zapamiętania.

wyświetleń: 196komentarzy: 0

Na żywo: konferencja prasowa

18-11-2017 18:25

Konferencja prasowa po Konkursie drużynowym Pucharu Świata w Wiśle. Polacy ex aequo z drużyną Austrii zajęli drugie miejsce w konkursie drużynowym inaugurującym kolejny sezon Pucharu Świata. Na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja Norwegii. Na niedzielę (19.11.2017) zaplanowano konkurs indywidualny. Zobaczymy w nim siedmiu Polaków: Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Stefana Hulę, Macieja Kota i Kamila Stocha.

wyświetleń: 376komentarzy: 0

Cieszyn oczami Dariusza Orszulika

18-11-2017 18:15

Wczoraj (17.11) w galerii na piętrze Księgarni Piastowskiej w Cieszynie miał miejsce wernisaż wystawy Dariusza Orszulika "Cieszyn jest piękny".

wyświetleń: 489komentarzy: 0

Cieszyn zapalił się na fioletowo

18-11-2017 16:30

Wcześniactwo to nie wyrok, jednak ciągle wiele rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych nie wie gdzie szukać wsparcia i pomocy. Celem wczorajszej (17.11) fioletowej akcji, która miała miejsce m.in.w Cieszynie było zwrócenie uwagi, właśnie na problem wcześniactwa. 

wyświetleń: 495komentarzy: 1

XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek

18-11-2017 15:00

W czwartek 16 listopada 2017 roku w auli Szkoły Podstawowej w Zebrzydowicach odbył się XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek – eliminacje.

wyświetleń: 300komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .