Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zebrzydowice - woda z bakterią

Uwaga mieszkańcy gminy Zebrzydowice, dzisiaj wieczorem na stronie Gminnego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Zebrzydowicach pojawiło się ogłoszenie na temat złej jakości wody. Jest ona skażona bakterią coli.

Jak podaje na swojej stronie Gminny Zakład Wodociągów i Kanalizacji - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Cieszynie w piątkowe popołudnie wydał decyzję o zamknięciu Stacji Uzdatniania Wody Kończyce Małe ul Staropolska. Do czasu uzyskania wyników badania wody spełniających wymagania rozporządzenia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Decyzja została wydana z uwagi na obecność w wodzie bakterii grupy coli oraz bakterii Escherichia coli.

W związku z powyższym podjęto decyzję o wyłączeniu stacji oraz podwyższono dawki chloru na pozostałych ujęciach.

Jak informuje zakład -  Woda nie nadaje się do spożycia przez ludzi oraz nie może być również używana do mycia owoców, warzyw, naczyń kuchennych oraz mycia zębów.

Niniejszy komunikat jest skierowany do konsumentów wody pochodzącej ze Stacji Uzdatniania Wody Kończyce Małe ul. Staropolska gmina Zebrzydowice – dotyczy rejonu: od ul Zagrodowej w Kończycach Małych wzdłuż ul. Jagiellońskiej w Kończycach Małych oraz wzdłuż ul. Kochanowskiego w Zebrzydowicach do ronda (Kończyce Małe: Jagiellońska (za wyjątkiem Karolinki), Staropolska, Bławatkowa, Folwarczna, Jaśminowa, Korczaka, Wodna ; Zebrzydowice: Kochanowskiego, Wyzwolenia, Chmielna, OS. Strzałów, Ks. Janusza , Jesionowa, Stroma).

Informujemy, że woda pitna będzie dostarczana mieszkańcom. Wyznaczono dodatkowy całodobowy punkt poboru wody na ujęciu przy ul. Rzecznej w Zebrzydowicach.

(aktualizacja godz. 11:30, 04.10.2014)
Mobilne punkty dostawy wody znajdują się obok remizy strażackiej w Kończycach Małych, przy ul. Kochanowskiego (bloki kolejowe) oraz obok remizy strażackiej  w Zebrzydowicach. Pobór wody z mobilnych punktów w godz 8-18. Całodobowy punkt poboru wody znajduje się przy ul. Rzecznej.

 

red.

źródło: ox.pl/http://gzwik.zebrzydowice.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: