Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zdążyli w ostatniej chwili

Chorujący na cukrzycę mężczyzna, podczas weekendu zagubił się na jednym ze stoków na Równicy. Policjanci z Ustronia wspólnie z ratownikiem GOPR-u odnaleźli go w ostatniej chwili. Policjanci z piątku na sobotę około 3 w nocy zostali zaalarmowani o tym, że 21-letni mężczyzna wyszedł z jednego z lokali na Równicy i zagubił się na stoku.

- Nie potrafił przez telefon dokładnie wskazać miejsca, w którym się znajduje. Mundurowi otrzymali też informację, że mężczyzna choruje na cukrzycę i może być pod wpływem alkoholu. Do akcji poszukiwawczej skierowano natychmiast wszystkie możliwe siły policji. Do wsparcia mundurowym ruszyli również GOPR-owcy i strażacy. Niestety, po rozpoczęciu poszukiwań kontakt z zaginionym został przerwany. Rozładował się telefon, którym poszukiwany kontaktował się najpierw z rodziną, a później z ratownikami. Liczyła się każda minuta, a sytuacja była ciężka - tej nocy temperatura w górach sięgała -12 °C - relacjonuje asp. Krysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

W utracie kontaktu z zaginionym, ratownicy rozdzielili się wyznaczając obszar poszukiwań. Mundurowi z Ustronia nawoływali mężczyznę, który po kilkunastu minutach im odpowiedział. Natychmiast, już wspólnie z ratownikiem GOPR, który zawrócił, skierowali się w miejsce, skąd dochodziło wołanie.

- Grubość pokrywy śniegu, przez który „przebijali” się mundurowi miejscami sięgała ponad metr. Ostatecznie, po prawie dwóch godzinach przebywania na mrozie wychłodzony i przemoczony mężczyzna został odnaleziony. Był na jednym ze zboczy góry, kilkaset metrów od głównego parkingu na Równicy. Mundurowi z ratownikiem GOPR-u natychmiast udzielili pierwszej pomocy wyziębionemu 21-latkowi. Ratownik przekazał mu swoje rękawice i kurtkę, zastosował też tzw.ocieplacze. Policjanci okryli go kocem. Wspólnie z ratownikami mężczyzna o własnych siłach zszedł ze zbocza góry. Następnie został przekazany ratownikom medycznym, a po badaniach przekazany pod opiekę rodziny. – podsumowuje działania Pawlik.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: