Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zaginął w Warszawie, odnalazł się w Cieszynie

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 77-latka, którego zaginięcie zgłosili bliscy w Warszawie. Mężczyzna przyjechał ze stolicy aż do Brzezówki, gdzie pozostawił pojazd i zniknął. Udało się go odnaleźć dzięki czujności mieszkańców.

W minionym tygodniu policjanci z Zebrzydowic zostali powiadomieni o tym, że na terenie Brzezówki, w polu rolnym został ujawniony porzucony samochód  VW Transporter.

- Mundurowi na miejscu ustalili, że poruszał się nim 77-letni mieszkaniec Warszawy, którego zaginięcie trzy dni wcześniej zgłosiła zaniepokojona rodzina. Według nich mężczyzna miał udać się do znajomych mieszkających w województwie kujawsko-pomorskim, jednak tam nie dotarł. Pomimo prowadzonych poszukiwań i prób nawiązania kontaktu ze strony rodziny, nie udało się ustalić miejsca przebywania zaginionego. W związku z ustaleniami dyżurny na  miejsce odnalezienia pojazdu skierował przewodnika z psem tropiącym oraz policjantów, którzy rozpoczęli natychmiast poszukiwania 77-latka – relacjonuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Trzy godziny później mundurowi z Cieszyna otrzymali zgłoszenie, które mogło wskazywać na to, że zaginiony znajduje się na terenie miasta.  

- Pracownicy jednej z firm budowlanych zauważyli na ul. Jastrzębiej zdezorientowanego, błąkającego się mężczyznę. Poinformowali o tym fakcie policjantów. Kontakt z 77-latkiem był utrudniony, wypowiadał się on mało logicznie, nie pamiętał w jaki sposób znalazł się na terenie miasta. W rozmowie z mundurowymi mężczyzna był przekonany, że jest w Warszawie. Wszystko wskazywało na to, że ma problemy zdrowotne i wymaga opieki medycznej. Policjanci postanowili nie zwlekać i natychmiast przewieźli go do szpitala, gdzie przekazali pod opiekę medyków. W trakcie interwencji policjanci nawiązali kontakt z córką 77-latka, informując o odnalezieniu ojca – opisuje Pawlik.

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-03-16 15:25:16
Bugs: "Senior za kółkiem" - to nic, że nie ogarniał tego co się dzieje dookoła i zaparkował na "polu rolnym', statystycznie to bezpieczny kierowca bo nikogo po drodze z warszawy nie zabił.
2022-03-16 20:07:22
św. Patryk.: patologiczny pisiec jak to pisiec, będzie wyśmiewał się z chorego człowieka - on sam może i młody i po pijoku nieraz szarżował, ale co tam
2022-03-16 20:07:50
św. Patryk.: piśce to wredna rasa, jedna z najwredniejszych
2022-03-17 08:21:33
Bugs: Nikt nikogo nie wyśmiewa głupia mendo, tylko jak sam potwierdziłeś chory kierowca dla statystyk będzie bezpiecznym kierowcą, a w praktyce tak nie jest.
2022-03-17 08:21:48
Ondraszek: Smutne to, szczególnie dla rodziny. Dobrze, że się odnalazł i nie skończyło się tragedią.
2022-03-17 20:13:18
św. Patryk.: piśce to rasa nie dość, że wredna, to jeszcze patologicznie kłamliwa - "senior za kółkiem" to o statystyce chorych kierowców podobno, cha ci w de i kawałek szkła dziadu
2022-03-18 12:12:21
Bugs: No debil do kwadratu, "senior za kółkiem" to o statystyce niby bezpiecznych kierowców było, chorego człowieka to z niego zrobiłeś ty patryczku w swoim poście.
2022-03-18 13:00:51
Bugs: I jeszcze jedno "chorzy ludzie" nie mają prawa prowadzić samochodu po drogach publicznych.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: