Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Z Cieszyna na Jasną Górę

6 i 7 sierpnia na Jasną Górę wyruszyła 28. piesza pielgrzymka diecezji bielsko-żywieckiej. Jednym z punktów wymarszu pielgrzymów był nadolziański gród.

Jak informuje portal diecezji bielsko-żywieckiej, w pielgrzymce uczestniczyło wiele rodzin z dziećmi. - Kiedyś, jak było jedno dziecko w grupie, to było wielkie wesele. W jednej z grup szła rodzina z dziesięciorgiem dzieci. Myślę, że to jest odezwa Ducha Świętego działającego w nas na to wszystko, co się dzieje. Duch Święty chce pokazać, że rodzina jest piękna. Rodzina, czyli mama, tata i dzieci, i ta rodzina powinna być chrześcijańska, budowana na Ewangelii, z chrześcijańskimi wartościami. Pielgrzymka przeżywa swój kryzys, jest spadek w liczbach, ale jest nadzieja, że te dzieci będą przyszłością pielgrzymki, przyszłością Kościoła i Ojczyzny - mówi ks. Damian Korciński, kierownik pielgrzymki. 

Uczestnicy dotarli do celu 11 sierpnia, a na Jasnej Górze przywitał ich biskup pomocniczy diecezji Piotr Greger. - Jedni idą z poczucia serca, potrzeby modlitwy, inni idą z tytułu pokuty, inni w charakterze wynagradzającym. Są też tacy, może nieliczni, którzy zostali zaproszeni przez tych, którzy już byli, mam tu na myśli młodzież, dzieci, dlatego mamy co roku sporą grupę tych, którzy są po raz pierwszy, ale nie ostatni, bo jak sami później dają świadectwo, zmęczenie mija, łaska zostaje - mówił. 

KR/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

145
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-08-12 15:34:49
666: Da się panie Owsiak bez pociągów? Da się. Trzeba tylko wybrać odpowiednią pigułkę. Uczestnicy tego spędu, wybrali w kolorze powyższego transparentu.
2019-08-12 15:50:42
koszor: Nawet jak ktoś nie wierzy w Boga, to musi przyznać, że tylko zdrowa, silna rodzina i szczęśliwe dzieci, gwarantują silną Ojczyznę i pewną przyszłość dla narodu. Zachód wybrał rodziny patchworkowe, samotnie wychowujących i adopcję przez pary homoseksualne. Tam już nie ma społeczeństw, tylko zbiór jednostek bez zasad. Dlatego muzułmanie roznoszą ich w pył na naszych oczach.
2019-08-12 16:58:11
tom lem: ... ten literacki popis powyżej, zasługuje na literacką Nagrodę Jobla - bez dwóch zdań;-)
2019-08-12 18:00:59
jasper: Czy Jezus Chrystus - krol Polski ma jeszcze izraelski czy juz polski paszport ?
2019-08-12 18:08:25
jasper: Skoro taka "ideologia LGBT" zagraza polskiej tradycji i rodzinie , to ja sie zastanawiam jak slaba i beznadziejnie krucha musi byc ta tradycja i "rodzina". Czy obecny KK i jego urzednicy sa wiarygodni ? czy moga byc autorytetem ? Nie sadze i podejrzewam, ze coraz wiecej osob przejrzalo na oczy.
2019-08-12 18:15:36
Mach: Rodzina jest piękna. Rodziną rodzin jest Polska. Model rodziny nie koniecznie musi być definiowany tylko przez chrześcijan. Mamy możliwość z większą wrażliwością, spojrzeć na wszystkich naszych braci i siostry różniących się od nas by także i Oni w naszym kraju poczuli się jak w rodzinie i mogli wg. własnej wrażliwości swoją rodzinę kształtować - pod błękitną, biało-czerwoną, a także tęczową flagą lub jakąkolwiek inną w poszanowaniu wszystkich członków dużej rodziny jaką może się stać lepszą, Polska. Krzysztofie mm, twoja wizja-choć ku przestrodze jest zbyt defetystyczna, a przez to zbyt jednostronna . Chrześcijańskie wartości zawsze będą stanowiły w naszej kulturze większościowy model wychowawczy, który nie przez wszystkich musi być akceptowany i myślę że każdy ma prawo wybrać sobie model wychowania swoich dzieci. Wierzę, że aby się porozumieć każdy musi zacząć od siebie- no i najważniejsze, poza krytyką krzysztofie mm znalazłeś dla młodzieży polskiej lepszą alternatywę?
2019-08-12 18:29:44
donekT: 666 Zgodnie z twoją specjalnością, powinnaś raczej pisać o tabunie niż spędzie. Pigułka dzień PO zaimplementowana?
2019-08-12 18:39:20
donekT: krzysztof-Q, A jakim systemem wyznaniowym Ty krzysztof-Q jest zainfekowany? Może spekulanckim KONSUMPCJONIZMEM??? Tylko nie zapominaj krzysztof-Q, że ów system jest szkodliwy dla Gai. Czego nasi ekologowie zdają się nie dostrzegać, a nawet kreują zapotrzebowanie na kolejne produkty i pomagają otwierać kolejne rynki zbytu. Jak zostało napisane: "Ich losem - zagłada, ich bogiem - brzuch, a chwała - w tym, czego winni się wstydzić. To ci, których dążenia są przyziemne", "Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał." i tak stali się ofiarami własnych pożądliwości.
2019-08-12 18:40:41
koszor: Tak się składa krzysztofie, że wszystko, co wartościowe, wymaga wysiłku. Budowanie rodziny też. Łatwiej sklecić byle jaką budę, niż wybudować piękny dom. Łatwiej być w życiu byle jakim, niż porządnym. Łatwiej być kombinatorem, niż uczciwym.
2019-08-12 18:47:33
donekT: jasper-Q, Zastanawiaj się nadal. Tymczasem rodzina, jak wskazuje sama doktryna, jest wspólnotą pierwotną wobec instytucji państwa. Jaki z tego jasper-Q wniosek??? Rodzina może funkcjonować bez państwa, państwo bez rodziny już nie. Szkoda, iż tak prostych zależności nie zauważają IDEOLODZY i GURU NEOMARKSIZMU...
2019-08-12 18:48:26
donekT: koszor: W punkt!!!
2019-08-12 18:58:39
donekT: Mach-U już ostatnio pisałem o modelu rodziny i jak może być definiowany. Przypomnieć? Twierdzi się, iż rodzina na przestrzeni dziejów ewoluowała, nie wszędzie jest to związek kobiety i mężczyzny, są różne modele. Do tego, co stoi na przeszkodzie, aby osoby tej samej płci w znaczeniu gender (nie tylko sex) tworzyły rodzinę? Jak się okazuje, dzięki wykorzystaniu narzędzia zwrotu lingwistycznego, obecnie niekoniecznie wiemy, jak mamy pojmować znaczenie rodziny, ponieważ jest zmienne, przynajmniej zdaniem środowisk skrajnej lewicy (lewactwa), które działają wedle kolektywnie pojętej słuszności. Zatem nie dziwmy się, iż pewne środowiska operują głównie sloganami i mają różne pojęcia na temat spraw, w których imieniu występują. Liczy się słuszność kolektywu, która jest zmienna, zależna od punktu etapu. - Mach-U przypomnij sobie // https://wiadomosci.ox.pl/msze-i-nabozenstwa-online,59072 // i wcześniejsze, dotyczące TEORII KRYTYCZNEJ // https://wiadomosci.ox.pl/msze-i-nabozenstwa-online,58981 //. Zatem Mach-U na starość faktycznie zawarłeś mariaż z neomarksizmem? Co do pojęcia płci, nie będę się rozpisywał, Mach-U doczekasz się kolejnego wystąpienia na ten temat, dlaczego na gruncie LOGOCENTRYCZNYM małżeństwo i płeć powinny być definiowane w taki, a nie inny sposób.
2019-08-12 19:01:57
donekT: Mach-U napisałeś cytat "Mamy możliwość z większą wrażliwością, spojrzeć na wszystkich naszych braci i siostry różniących się od nas by także i Oni w naszym kraju poczuli się jak w rodzinie i mogli wg. własnej wrażliwości swoją rodzinę kształtować - pod błękitną, biało-czerwoną, a także tęczową flagą lub jakąkolwiek inną w poszanowaniu wszystkich członków dużej rodziny jaką może się stać lepszą, Polska."koniec cytatu. Mach-U a jak na te sprawy zapatrywał się np. Feliks Koneczny??? na którego swego czasu się powoływałeś, raczej nawiązywałeś do jego myśli, w kwestii kultury bizantyjskiej.
2019-08-12 19:05:56
Mach: Nie zważając na wypowiedzi koszora, donkaT ciekawą wypowiedzią jest wypowiedź jaspera. Sam się zastanawiałem nad sprostowaniami em.ks.arcybiskupa Jędraszewskiego, że on nie obraził nikogo a krytykował ideologię LGBT. Przepraszam, słowa "tęczowa zaraza" były słowami obraźliwymi- i za to ks. abp. powinien przeprosić. Czy gdyby Polacy stali na zgromadzeniu np. w strefie kibica a ktoś do wiwatujących kibiców polskich siatkarzy powiedział by biało-czerwona zaraza- nie poczulibyśmy się urażonymi? Dlaczego to usiłuje się tłumaczyć ,że tymi słowami ks. abp. prof.usiłował skrytykować ideologię LGBT - to tak jakby powiedzieć biało czerwona zaraza nie jest obrazą polskich kibiców a jedynie Polski niezależnie do jakich elementów polskości by się biało -czerwona zaraza odnosiła. Ks. abp. powinien odnosić się do spraw dotyczących kościoła lokalnego lub szeroko rozumianej nauki kościoła -chrześcijanstwa, krótko mówiąc.
2019-08-12 19:08:35
donekT: Wszystkim tym uważającym się za "proeuropejskich", "postępowych", "nowoczesnych", no bo tak ktoś powiedział, chciałbym przypomnieć, iż całkiem niedawno byliśmy świadkami próby tworzenia społeczeństwa BEZ RODZINY. Jakoś eksperyment się nie powiódł. Postępowi z zachodu twierdzą, bo ponoć czynnik ludzki zawiódł. Osobiście jestem innego zdania, które już wyraziłem. Z pozdrowieniami dla wszystkich KULTUROWYCH REWOLUCJONISTÓW;D;D;D
2019-08-12 19:14:26
donekT: Mach-U, Oj tak Mach-U tym się charakteryzujecie, że sami się na siebie powołujecie. Typowy styl skrajnie lewicowego (lewackiego) DYSKURSU tworzącego kolektywnie pojmowaną "prawdę" i "słuszność". Tymczasem Mach-U clou tkwi nie w DYSKURSIE, ale DYSKUSJI/DYSPUCIE- znasz różnicę? A o Chrześcijaństwie Ty Mach-U już niejednokrotnie, nawet na tym portalu, udowodniłeś, jakie masz pojęcie. Przebrał się diabeł w ornat i ogonem na Mszę dzwoni.
2019-08-12 19:31:22
jasper: koszor, w punkt o Kuchcinskim , Bizancjum PiS i KK.
2019-08-12 19:37:25
jasper: Z retoryki niuniusia donka wynika - rodzina moze funkcjonowac bez panstwa, dodam, bez KK ale KK bez indokrynacji w rodzine juz nie. Tak jak panstwo bez rodziny. Super donek, czyli te pielgrzymki rodzinie tez nie sa potrzebne. Potrzebne sa tylko KK.
2019-08-12 19:50:34
skuter66: Koszor, w jakich latach chodziłeś do Mechana?
2019-08-12 19:52:19
skuter66: KK musi się bronić przed oszołomami, tak jak przed islamem, koniec i kropka.
2019-08-12 20:20:51
jasper: Jednym z najbardziej aktywnych obroncow arcybiskupa Paetza byl arcybiskup Marek Jedraszewski, obecnie metropolita krakowski, ktory uparcie ignorowal delegacje klerykow, ktorzy przychodzili do niego z prosbami o pomoc w sprawie molestowania ich przez Paetza. Organizowal tez akcje podpisywania listow poparcia dla Paetza. Dziwie sie tylko obecnych wypowiedzi arcybiskupa, bo do tej pory lubil gender ... ? skuterku66 bron dalej pedofilii w kosciele nikt ci nie zabrania. Ja nie bede bronic. Bede o tym pisac a nie chowac pod dywan.
2019-08-12 20:47:08
donekT: jasper-Q, Dziwnym sposobem ja dostrzegam alternatywy względem rzekomo "proeuropejskiego" kierunku UE, Ty jasper-Q narzucasz tylko jedynie słuszną wizję. Ja dostrzegam pluralizm na polskiej scenie politycznej, Ty jasper-Q ograniczasz się tylko do sztucznego dychotomicznego podziału. Ty jasper-Q próbujesz dyktować innym co jest "właściwe", jak mają postępować, tworzysz sztuczne schematy i podziały, do których bezpodstawnie kwalifikujesz ludzi, wedle relatywnie pojmowanej słuszności (twojej uznaniowej słuszności). Dla przypomnienia Indoktrynacja- to systematyczne i natarczywe wpajanie jakichś idei lub doktryn. Pytanie, kto zatem na tym portalu wykazuje cechy bycia pod wpływem indoktrynacji? O jakim charakterze?
2019-08-12 20:52:30
donekT: jasper-Q, Dlaczego po raz kolejny pomawiasz ludzi? jasper-Q Co Norman Davies (nie tylko on) uznał za jedną z podstaw ewenementu KULTURY EUROPEJSKIEJ? Jaką instytucję i o jakim "charakterze"? No śmiało jasper-Q, wykaż się wiedzą, lub jak zwykle jej brakiem.
2019-08-12 21:04:06
krzysztof.mm: koszor - jesteś na pewno żywym dowodem na jedno: że łatwiej nie myśleć niż myśleć
2019-08-12 21:06:05
Mach: W zakresie indoktrynacji to przoduje donek ,bronrk91 pod każdymi komentarzami- na szczęście z nim nikt nie dyskutuje bo każdy wie ,że indoktrynuje.
2019-08-12 21:45:00
tom lem: ..pielgrzymuje nowe //https://gloria.tv/video/CURA6WDDEFSz2iRvqLgW63BwY// ;-)
2019-08-12 21:58:07
rainman: Szczęśliwie moderator zachował dzisiaj przytomność umysłu i uwalnia potomnych od kukuńkowych lewackich majaczeń. xD
2019-08-12 22:17:06
tom lem: ... wybierzmy miłość//https://youtu.be/KDgA2sxQIn8?t=3// lub//https://youtu.be/XYKwqj5QViQ?t=59//;-)
2019-08-12 22:25:40
jasper: Prikaz przyszedl odgornie z Nowogrodzkiej, zeby wpisy niezgodne z linia partii rezimowej usuwac. A gawiedz sie cieszy, bo ciemny lud ( to rowniez o Tobie rainman ) wszystko kupi co tylko jedynie sluszna partia oglosi , jak powiedzial pan Kurski a ksiadz z ambony i pielgrzymki potwierdzi. Amen
2019-08-12 22:29:54
tom lem: jasper-Q: specjalnie dla ciebie //https://youtu.be/_nrilETa9gk?t=29//
2019-08-12 22:36:15
rainman: Jasper - zawsze smieszy i - odrobine - rozczarowuje wasza plytka analiza - przynajmniej mojej relacji do politycznej rzeczywistosci. Nie mam czasu ani checi wdawac sie w dlugie dyskusje bo pora pozna. Jestem byc moze nawet jeszcze bardziej krytyczni niz Ty do obecnej partii rzadzacej ale - rownoczesnie zdaje sobie sprawe czym pachnie wpuszczenie do tego salonu malp w kombinezonach pokolorowanych w inne wzorki. I musze wybrac. Byscie glebiej patrzyli na rzeczywistosc - to i fajniej bysmy podyskutowali. A tak.... ech.....
2019-08-12 22:37:09
donekT: Mach-U, Niby w którym kierunku???
2019-08-12 22:43:52
donekT: jasper-Q, Który Kurski? Kurski przeproś za brata!
2019-08-12 22:51:38
donekT: jasper-Q, Dla Ciebie jasper-Q coś specjalnego, // https://www.youtube.com/watch?v=K8rfA7paUSE // Wystarczy posłuchać, ten gość, Towarzysz Michał, czy jak się tam nakazuje nazywać, reprezentuje podobne zachowanie, postawę i "argumentację" jak Ty jasper-Q. Napisałem "podobne" bo w jego wypowiedziach brakuje FREUDYZMU. To właśnie prezentowanemu na tym nagraniu pomnikowi Marksa planuję amputować stopę. Piszesz się na wolontariat do pomocy przy zabiegu jasper-Q?
2019-08-12 22:53:00
donekT: A może Ty Mach-U pomożesz wyzwolić Trewir z obecności pomnika Marksa? Możesz wykorzystać swoje doświadczenia z kraju.
2019-08-13 07:12:40
krzysztof.mm: Najważniejszy sprawca w sprawie zabójstwa Krzysztofa Olewnika, Wojciech Franiewski powiesił się w celi w 2007 roku, w czasach pierwszego rządu PiS, gdy na czele resortu sprawiedliwości stał Zbigniew Z i o b r o. Kiedy w 2009 w więziennej celi popełnił samobójstwo Robert Pazik skazany za zabójstwo KO, Ziobro kategorycznie domagał się dymisji ministra Ćwiąkalskiego z rządu Donalda Tuska. Minister oddał się do dyspozycji premiera, ten dymisje przyjął. To była sprawa kryminalna - a dziś, kiedy w sprawie o wyjątkowo mocnych wątkach p o l i t y c z n y c h w więzieniu ginie w dziwnych okolicznościach ważny świadek w sprawie, w którą zamieszany jest m. in. K u c h c i ń s k i, Ziobro znów na czele ministerstwa, i znów ani myśli o wzięciu na siebie odpowiedzialności, zamiast tego on sam i jego resort bezczelnie m a t a c z ą - no nie, nie wyobrażam sobie żadnej 'grubej kreski' ani 'okrągłego stołu' dla mafijnych bandytów z kręgów władzy totalnego ł g a r s t w a
2019-08-13 07:17:39
jasper: - [ ] Rainman, no to zdradz jeszcze, w jaki sposob ta teczowa „ideologia" ogranicza ktores z twoich praw, ktorymi teraz dysponujesz? Czy wedlug Ciebie tak wyglada "normalna rodzina" ktora nalezy chronic... "Jeb** was! Kut*** do buzi!" - tak dzieci bojkotowaly Marsz Rownosci w Plocku. To sa te slynne wartosci katolickie, ktorych bronia Jedraszewski, Dec i Rydzyk? Tym dzieciom wychowanie seksualne wg zasad WHO rzeczywiscie nie jest potrzebne? je wszystkiego nauczyli rodzice, internet i ulica. - [ ] Polska wedlug PiS-u, narodowcow i KK. Slodkie dzieciaczki. Kultywuja tradycyjne, chrzescijanskie wartosci. Ach rainman, mnie to nie smieszy tylko przeraza, co PiS z KK zrobili z Polski.
2019-08-13 07:18:12
krzysztof.mm: "Pielgrzymka przeżywa swój kryzys, jest spadek w liczbach, ale jest nadzieja[...] - mówi ks. Damian" ⛪ ksiądz albo też b e z m y ś l n i e 'wierzy' w to, co mówi, albo próbuje na siłę - bo wypada - robić dobrą m i n ę do złej gry - proszę pana, p r z e ^ s r a l i ś c i e i przegraliście jako funkcjonariusze tej skompromitowanej instytucji cały jej wcześniejszy autorytet i szacunek dla niej, młodzież dzisiejsza jest już dla was s t r a c o n a, gardłem dziś wam wychodzi p a z e r n o ś ć, dla której wtłoczyliście s z a n t a ż e m religię do szkół - i bardzo dobrze, wam pozostaje dziś w tyłki rozgrywających was jak dzieci cynicznych polityków włazić w zamian za p i e n i ą d z e, którymi was jak ćpunów strzykawką dokarmiają - to jest k o n i e c, proszę pana, dzięki Bogu - i kto wie, może i Maryi
2019-08-13 07:30:49
rainman: Jasper - odnosnie chamskich zachowan skandujacych nieletnich - patologia. Kazdy normalny to wie. Nie ma co tutaj doktoryzowac sie. A odnosnie LGBT i innych literek - byl dlugo dlugo spokoj i nikomu nic nie przeszkadzalo. Ale jak teraz obwozne cyrki jezdza po kraju to zaczyna byc to denerwujace. Po prostu opozycja udala, ze mozna na lgbt cos ugrac. Natomiast nie mamy zludzen, ze "malzenstwa", adopcja to koniec zadan. Na kolejnych etapach bedzie tak jak w slynnym juz na youtubie filmie "modern educatshion". Polecam.
2019-08-13 07:32:05
Mach: Można się zgodzić jak to forum staje się małomiasteczkową areną wymiany poglądów. nie mogę się jednak zgodzić, ze kiedy wierni słuchając kazania dostojnika kościelnego zamiast z jego ust słuchać słów umacniających ich w praktykowaniu Dobrej Nowiny stają się ofiarą wojny ideologicznej czy kulturowej zdało by się już w wolnej Polsce. Nie może być tak ,że Ewangelia ,ktora jest zap[isem polityki miłości bliźniego przeradza się w politykę nienawiści innego. ============== Poruszając się po Zaolziu, często doświadczam obecności różnych pomników z różnych epok. Tam nie burzy się pomników bo są one świadectwem przeszłości, ulokowania ich w pewnym miejscu zgodnie z wówczas obowiązującym prawem. Dla przykładu podam dwa miejsca identycznie wyglądające pomniki na których umieszczono zgoła odmienne treści. Jeden obelisk stoi na Mnisztwie z napisem Na pamiątkę odrodzenia państwa Polskiego -rok 1918, a drugi stoi w Kojkowicach tuż za granicą Polski -Zaolzie na którym widnieje napis. Na pamiątkę Miłościwie Panującego nam Franciszka Józefa I w 60 rocznicę jego panowania ufundowała gmina Kojkowice w 1906 r. Założę się ,że gdyby przenicować tablicę z Mnisztwa -napis był by podobny. Również pomnik Mieszka I który stoi na wzniesieniu wcześniej wzniesiony był dla Franciszka Józefa I. Walka z pomnikami to zawsze walka z historią. Jaki jest zatem wniosek końcowy z tych dwóch porównań -dla ludzi głęboko wierzących i ich duszpasterzy żadna ideologia nie może stanowić zagrożenia, a co najwyżej pomaga oczyścić z elementów słabych i chwiejnych ,którzy muszą być straszeni by przypadkiem nie zbłądzili-zaś kamienne pomniki dla niektórych krzyczą nawet jeśli mają związek z odległą przeszłością.
2019-08-13 07:51:04
rainman: Mach - zadna ideologia nie moze stanowic zagrozenia? Mach co Ty piszesz? A np. gdyby to byl komunizm to rowniez wierni maja nie traktowac jej jako zagrozenia?
2019-08-13 08:06:45
Mach: Rainmanie, komunizm w wolnym kraju nie jest zagrożeniem dla wierzących. Co najwyżej niektórzy z nich o słabej wierze staną się komunistami. To ty masz się zatroszczyć o własne zbawienie żyjąc Dobrą Nowiną i wypełniać nakazy miłości bliźniego a duszpasterze powinni ci tę Dobrą nowinę przybliżać i tłumaczyć i umacniać cię. niektórzy jednak chrześciajaństwo i Dobrą nowinę banalizują ją i zamieniają na ideologię. Kościół nie może być areną walki ideologii bo zawsze przegra -bo z walki zawsze rodzi się nienawiść. Ideologia komunistyczna, ideologia faszystowska czy ideologia chrześcijańska jeśli zostaje wykorzystywana w polityce zawsze stanowi zarzewie wojen -rewolucja październikowa, II Wojna Światowa czy Wyprawy Krzyżowe I, II,III. Teraz katolicyzm polski wykorzystuje własnie PiS.
2019-08-13 08:13:15
rainman: Mach - z walki zawsze rodzi sie nienawisc? A jak zolnierze gina w obronie swojego kraju (w walce) to rowniez rodzi sie nienawisc? Nie pogubisz sie w tej żąglerce slowami?
2019-08-13 08:17:27
krzysztof.mm: ...a może lepiej byłoby "r z ą g l e r c e"?...
2019-08-13 08:28:40
Mach: Rainmanie, żołnierze giną po obu stronach barykady stron walczących. Wówczas każda rodzina traci ojca, każda matka traci syna, każda żona traci męża a każda narzeczona traci ukochanego ,a naród traci obywatela- widzisz jak jedna ofiara wzmaga nienawiść żyjących bliskich, którzy ze stratą bliskiego nie mogą się pogodzić? Ten kto wrogów wyznaczył posłużył się niewinnymi ludźmi, którzy ponieśli ofiary w imię czego??? no rainmanie IDEOLOGII. Oczywiście wojna obronna jest moralnie uzasadniona, co jest niepodważalne. Ty jednak nawiązujesz do ideologii wykorzystywanej w polityce- a politycy PiS kupili sobie przychylność KK.====== Tak przy okazji, kiedy Zofia Kossak katolicka pisarka napisała książkę Krzyżowcy, to jej powieść była długo na indeksie ksiąg zakazanych KK. Dopiero po wielu latach Kościół pogodził się z faktami tam opisanymi- to działo się wówczas gdy chrześcijanstwo potraktowano jak ideologię.
2019-08-13 10:02:23
rainman: Mach - twierdzisz, ze ideologia nie moze stanowic zagrozenia. Mamy obecnie dziesiatki ideologii ktore sa ekstremalnymi zagrozeniami. I jak najbardziej mamy prawo nazywac rzeczy po imieniu.
2019-08-13 10:37:48
krzysztof.mm: skarżą się tu i tam, że k o ś c i ó ł jest dziś brutalnie a t a k o w a n y, księża bici i gwałceni itepe - dla zatroskanych mam radę prosto z propagandowego podręcznika PiS, od samego ministra e d u k a c j i Piontkowskiego: skoro tak rzeczywiście jest i takie n e g a t y w n e emocje budzą, to się trzeba poważnie zastanowić nad zezwalaniem kościołowi na urządzanie p r o w o k a c y j n y c h marszów, procesji, pielgrzymek itede - a księżom na pewno pomógłby z a k a z publicznego pokazywania się w ich rytualnych przebraniach
2019-08-13 11:20:24
rainman: To ma nawet swoja nazwe - gimboateizm xD
2019-08-13 12:50:17
marian1951: Mach jak zwykle pełen rozwagi i racjonalizmu. Miło czytać.
2019-08-13 12:50:21
marian1951: Mach jak zwykle pełen rozwagi i racjonalizmu. Miło czytać.
2019-08-13 13:18:07
tom lem: ...zwłaszcza "racjonalizmu", w tym klinicznym przypadku polegającym na miłości i tolerancji wszystkich i wszystkiego, dla dobra i zła jednocześnie , dla czerni i bieli również. Wychodzi z tego "racjonalizmu" szarość lub wszystkie kolory tęczy ;-)
2019-08-13 13:28:47
Mach: Tak, rainmanie ideologia może stanowić zagrożenie, w takim samym stopniu jak może się stać szansą rozwoju człowieka, jeszcze jednym kolejnym odkryciem w nas samych i przez to nas wzbogacając. Nikt nie ma monopolu na całkowitą i jedyną prawdę i skłaniać się bez głębszej refleksji do stawiania diagnoz na cudzym a nie własnym podwórku nie dostrzegając w tym własnym zaniedbań. Gdy Dobrą Nowinę przekuwa się na ideologię w wojnie kulturowej to i nią czują się zagrożeni inni i współwyznawcy- to niebezpieczna gra gdy głowa kościoła lokalnego politykę miłości bliźniego przekuwa na politykę nienawiści innego nazywając wg. ciebie ludzi o innej orientacji tęczową zarazą przy aprobacie i oklaskach części wiernych.
2019-08-13 13:57:37
rainman: Mach, teraz przyznajesz, ze ideologia moze jednak stanowic zagrozenie. Rowniez - odnosnie prawdy - z przymiotnikiem "jedyna" prawda bylbym ostrozny bo to wskazuje, ze prawd moze byc wiele.
2019-08-13 15:34:33
Mach: Tak, rainmanie przyznaję, właśnie ci napisałem powyżej, że jeżeli religię przekuwa się na ideologię ( w tym religię katolicką) to i ona może stanowić zagrożenie. Absolutna prawda może być tylko jedna- i to dochodzenie do absolutnej prawdy wskazuje ,że nikt do tej pory nie ma monopolu na Nią i nikt nie może sobie uzurpować ,że jest jedynym nosicielem prawdy.
2019-08-13 16:43:12
rainman: A czy ideologia LGBT - jesli jest zaangazowana w polityke - moze byc zagrozeniem?
2019-08-13 17:09:11
Mach: No, rainmanie, na ten temat możesz już szeroko poczytać sobie w internecie- nie mam zamiaru tego robić za ciebie- zacznij od definicji ideologii i definicji religii a potem dalej...
2019-08-13 17:52:17
donekT: jasper-Q, A jak Ty jasper-Q postrzegasz pojęcie prawa? Dlaczego Ty jasper-Q mieszasz ze sobą sferę prawa i kultury? Jasper-Q, Ty jasper-Q napisałeś cytat „ Czy wedlug Ciebie tak wyglada "normalna rodzina" ktora nalezy chronic...” koniec cytatu, jaka to Twoim jasper-Q zdaniem "normalna rodzina"??? Na jakiej podstawie w ten sposób twierdzisz? Dlaczego Ty jasper-Q twierdzisz, jakoby jak Ty to jasper-Q określiłeś cytat „ slynne wartosci katolickie” koniec cytatu, miałyby mieć z tym coś wspólnego??? jasper-Q napisałeś cytat „wszystkiego nauczyli rodzice, internet i ulica.” koniec cytatu, a na jakiej podstawie Ty jasper-Q wysnułeś takie a nie inne wnioski? Dlaczego jasper-Q nie odnosisz się do zadawanych Tobie jasper-Q kwestii? Ty jasper-Q próbujesz INDOKTRYNOWAĆ?
2019-08-13 17:54:21
donekT: Mach-U, Znowu przebierasz się w ornat i ogonem na Mszę dzwonisz? Mach-U napisałeś cytat „Ewangelia ,ktora jest zap[isem polityki miłości bliźniego przeradza się w politykę nienawiści innego. „ koniec cytatu, Mach-U, czego Ty Mach-U już nie wymyślisz? Jak można zauważyć, Ty Mach-U nie wiesz, czym jest EWANGELIA. Mach-U, pomnik MARKSA np. w Trewirze TO NIE HISTORIA, TYLKO WSPÓŁCZESNOŚĆ. Nie wspominam już o innych Twoich Mach-U złotych myślach, cytat „komunizm w wolnym kraju nie jest zagrożeniem dla wierzących.” koniec cytatu, jednak metody działania komunizmu (i nie tylko) już Mach-U zagrażają. :D:D:D:D:D:D„ideologia chrześcijańska”D:D:D:D:D:D Mach-U napisałeś cytat „ideologia może stanowić zagrożenie, w takim samym stopniu jak może się stać szansą rozwoju człowieka,” koniec cytatu, Mach-U zatem podaj przykład ideologii i jak wg tej ideologii był/jest rozumiany „rozwój”. No śmiało Mach-U, wykaż się wiedzą, lub raczej jej brakiem, co nieustannie czynisz:D:D:D
2019-08-13 17:58:05
donekT: Mach-U Czym charakteryzuje się ideologia? Mach-U odnoś się do LOGOCENTRYZMU, a nie wyssanych z palca i niepoddanych falsyfikacji założeń NEOMARKSISTOWSKICH GURU, których majaczenia już dawno zostały obalone;D:D:D
2019-08-13 17:58:48
donekT: krzysztof-Q, Każdy na swój sposób spędza wolny czas, co Tobie krzysztof-Q do tego? Inni „pielgrzymują” od parady do parady // https://www.youtube.com/watch?v=hiZLPuKbATA // ZAWODOWI REWOLUCJONIŚCI (aktywiści?) się znaleźli?
2019-08-13 18:00:59
donekT: krzysztof-Q, Mach-U, jasper-Q i spółka, i reszta florianowego towarzystwa. Znowu zapomnieliście przedstawić Wasze prawdziwe intencje? Może przypomnieć, na jakim założeniu funkcjonujecie?
2019-08-13 18:05:01
donekT: Zatem nasza kochana farbowana lewico, skrajna lewico (lewactwo)…. Kultura a w SZCZEGÓLNOŚCI sic! sic! sic! sic! KULTURA KATOLICKA sic! sic! sic! sic! z jej KULTEM RACJONALNOŚCI I WYKSZTAŁCENIA, ETOSOWYM WYCHOWANIEM i RELIGIJNĄ MORALNOŚCIĄ SEKSUALNĄ jest zdaniem NEOMARKSISTÓW, instrumentem zniewolenia człowieka, tłumiącym jego naturalną wolność, tłumiącym PRZEDE WSZYSTKIM POPĘD SEKSUALNY, prowadzącym do psychopatologii i faszyzacji psychiki, dehumanizacji życia i w końcu do HOLOKAUSTU. → ZAINTERESOWANYCH ODSYŁAM → TEORIA KRYTYCZNA, opisałem // https://wiadomosci.ox.pl/msze-i-nabozenstwa-online,58981 //
2019-08-13 18:10:54
donekT: PS Zajawka kolejnego tematu: Na marginesie warto wspomnieć, iż najbardziej kuriozalnym przykładem narzędzia służącego programowo systemowej stygmatyzacji przeciwnika ideologicznego (przykładowego wierzącego np. Chrześcijanina), jaki pojawił się współcześnie, jest tzw. „skala F”, po raz pierwszy (przynajmniej jak mi się wydaje) opublikowana w książce „Osobowość autorytarna”. Zgodnie z przyjętymi w stosunku do tej skali kryteriami, osoby o poglądach konserwatywnych są potencjalnymi lub realnymi FASZYSTAMI, a samo ich funkcjonowanie w społeczeństwie powoduje zagrożenie KOLEJNYM HOLOKAUSTEM.
2019-08-13 18:27:01
rainman: Machu - doszliśmy właśnie do sedna. Ruch LGBT został włączony - według mnie przez zewnętrzne służby - do tego aby zrobić w Polsce zawirowanie. Nigdy wcześniej w Polsce społeczeństwo nie demonstrowało swojego sprzeciwu wobec seksualnych mniejszości. Owszem - nie zgadzano się na związki partnerskie ale stały za tym obawy, że jeden krok - pociągnie za sobą kolejne (choćby adopcja). W jakiś jednak sposób - temat LGBT nagle został wykreowany i jest regularnie podsycany (nie myśl, że w każdym mieście są inne osoby na protestach - przeciwnie - jeżdżą one z jednego miasta do drugiego zorganizowanymi wcześniej autokarami). Tak więc Machu - to nie katolicy rozpoczęli tą awanturę. I masz idealny przykład - jak ideologia stanowi zagrożenie. Pominę tutaj kwestię tego, że ten spór jest na rękę władzy (bo inne - kluczowe sprawy odchodzą na dalszy plan) ale równocześnie odrzucam teorię, że to sam PiS mógłby stać za tymi protestami (zbyt trudne do ukrycia i absurdalne)
2019-08-13 19:13:31
donekT: Oni/One nie odnoszą się do RACJONALNEJ, LOGOCENTRYCZNEJ, argumentacji. Są tylko nastawieni na metodę i cel (krótko/długo okresowy) oraz konflikt i grillowanie tematu (stygmatyzowanie- bezpodstawne). Intencje, konsekwencje, falsyfikację i ów długookresowy cel, oraz prowadzenie DYSPUTY (nie DYSKURSU) pomijają, tak samo uzasadnianie swego stanowiska i przekonywanie innych uznają za coś zbędnego. Zauważ iż zawsze odnoszą się do płaszczyzny EMOCJONALNEJ, POLITYCZNEJ (a nie ideologicznej), STEREOTYPÓW, UPRASZCZAJĄ I BAZUJĄ na społecznej NIEWIEDZY. Poczekaj, przy najbliższej sposobności (wiesz jakiej) na warsztat weźmiemy kolejne zagadnienie.
2019-08-13 19:19:37
donekT: PS Zauważ, iż swoich ideologicznych przeciwników wpisują (kanalizują) w schematy, które sami wcześniej na swoje potrzeby ukształtowali. Szkoda tylko, iż wielu tego nie dostrzega i wpisuje się w ich sztuczny, FAŁSZYWY, naprędce sklecony schemat. Najważniejsze to SINE IRA ET STUDIO. Pamiętać należy, iż w emocjonalnym przeświadczeniu polskiego społeczeństwa, to ponoć winny się tłumaczy.
2019-08-13 20:52:35
jasper: rainman, wedlug slownika wyrazow obcych PWN, mozna uznac, ze ideologia jest wszystko (np. promowanie praw czlowieka, zdrowia, ekologii, gejow, lesbijek, itp.) Ideologia to usystematyzowanie idei, uczynienie ja dyskusyjna, spoleczna. W tym zakresie nie mozna nikomu zabronic prawa do gloszenia idei, posiadania ideologii. Wedlug slownika koscioly rowniez sie takimi. Odmawianie komus prawa do ideologii ( poza wymienionymi w prawie karnym) jest odmawianiem komus praw obywatela. Wracamy do pytania - LGBT jest ideologia czy nie, bo bp Jedraszewski dyskryminuje grupe spoleczna wbrew Konstytucji. Po drugie - piszesz „ Nigdy wcześniej w Polsce społeczeństwo nie demonstrowało swojego sprzeciwu wobec seksualnych mniejszości“ . Czyli jak siedzieli cicho, ukrywali sie, to bylo ok. ? Odpowiedz znajdziesz w „Moralnosci pani Dulskiej“ Zapolskiej wydanej w 1906 roku. Polska dzieki pasterzom instytucji KK i poslusznym baranom jest najwieksza obluda w Europie.
2019-08-13 21:21:25
rainman: jasper - "Czyli jak siedzieli cicho, ukrywali sie, to bylo ok." Nie. Po prostu jeszcze do nie dawna normą było, że nikt nie demonstrował swoich preferencji seksualnych bo każdy pukał się w głowę.
2019-08-13 21:23:33
rainman: Polecam film na YouTube - "Modern Educayshun". Proszę wpisać i obejrzeć aby zrozumieć do czego to wszystko dąży.
2019-08-13 21:36:09
tom lem: ... niemożliwe, jasper'ek zabrał się za tłumaczenie z polskiego na swoje, czyli perwersji dorabia ideologię. Następny kandydat do nagrody ;-)
2019-08-13 22:07:28
tom lem: ... rainman - jesteś niesprawiedliwy, zwłaszcza dla nauczycieli ;-)
2019-08-13 22:21:24
jasper: Nie widze nienawisci na paradach rownosci. Chyba, ze ze strony fanatycznych katolikow i ich kibolskich bojowek. Ciekawe w jaki sposob rozwiazania problemu "teczowej zarazy" widzi abp. Jedraszewski? Czyzby chcial rozniecic stosy ? Takie hasla juz slyszelismy gloszone przez narodowcow. Ale do cholery to powiedzial arcybiskup KK, tego nie mozna tolerowac, on juz od dzisiaj nie powinien pelnic tej funkcji. Gdzie sie podziala sprawa innej, wiekszej zarazy "pedofilii w kosciele"? Chcecie ja przykryc tecza i odwrocic uwage od tej hanby, potwornej zbrodni czynionej najmniejszym , bezbronnym, ufnym dzieciom ?
2019-08-13 22:24:16
jasper: rainman, nigdy nie widziales psa samca, ktory usiluje bzyknac psa samca albo twoja lydke albo w Zoo blizsze nam gatunkowo malpy, ktore wykazuja zachowania homoseksualne ? Kto samcom ssakow innych gatunkow "wcisnal“ "ideologie" homoseksualizmu czy gender? Bozia? ### Czy to nam cos nie przypomina - Joseph Goebbels, Niemcy, luty 1943 "Berlin jest wolny od Żydów”. "Gazeta Polska", Polska, lipiec 2019" - Strefa wolna od LGBT". Najglosniej o LGTB wrzeszcza kryptogeje. Jest ich najwiecej w Kosciele i organizacjach ultraprawicowych pokroju ONR. Ksiadz Dziwisz o LGBT sporo wie, jego zazylosc z sekretarzem Andrea Nardotto trwa juz kilkadziesiat lat. https://gazetawarszawska.com/index.php/antiecclesia/3448-dziwne-swiecenia-wlocha-z-krakowa-w-prywatnej-kaplicy-w-warszawie
2019-08-13 22:29:40
donekT: jasper-Q IGNORANCIE, w słowniku PWN jest napisane cytat " IDEOLOGIA zbiór idei, poglądów i przekonań" koniec cytatu. jasper-Q LOGIKA kuleje? To nie oznacza, że możemy stwierdzić w ten sposób, jak to Ty jasper-Q uczyniłeś cytat "mozna uznac, ze ideologia jest wszystko (np. promowanie praw czlowieka, zdrowia, ekologii, gejow, lesbijek, itp.) Ideologia to usystematyzowanie idei, uczynienie ja dyskusyjna, spoleczna" koniec cytatu. jasper-Q, jak zwykle, mylisz kwestie. "Wszystko" to nie "zbiór idei, poglądów i przekonań", ponieważ wymienione nie są wszystkim. Co więcej, wskazany jest element usystematyzowania w terminie "zbiór", który zgodnie z konkretnym słownikiem oznacza "całość składająca się z jakichś elementów", zatem znajdujemy również odniesienie do cechy wspólnej. Zatem Twoje jasper-Q stwierdzenie cytat "mozna uznac, ze ideologia jest wszystko" koniec cytatu JEST FAŁSZYWE. Z kolei jasper-Q usystematyzowanie idei, to już jej teoria. Wystarczy, chociażby odnieść się do mentalnego przodka współczesnej skrajnej lewicy (lewactwa), Lenina, który stwierdził, że: "Nie ma rewolucji bez teorii rewolucji". Z kolei czym jest owa "teoria rewolucji" jak nie usystematyzowaniem ideologii, składającej się z różnych elementów, w tym idei.
2019-08-13 22:30:53
tom lem: jasper-Q : "Powiadają, że jesteś mądry? Uważaj, to może być prowokacja!"
2019-08-13 22:31:33
rainman: Jasper - przeczytaj prosze moje wpisy na spokojnie, bez emocji.
2019-08-13 22:31:37
donekT: jasper-Q IGNORANCIE wg jakiego słownika, jak to Ty jasper-Q określiłeś cytat "W tym zakresie nie mozna nikomu zabronic prawa do gloszenia idei, posiadania ideologii. Wedlug slownika koscioly rowniez sie takimi." koniec cytatu. jasper-Q IGNORANCIE, zgodnie ze słownikiem Kościół jasper-Q to „ogół wyznawców jakiejś religii; Kościół”, nacisk został położony na wspólnotę, słownik w ogóle nie odnosi się do pojęcia ideologii. No, chyba iż Ty jasper-Q skorzystałeś z jakiegoś innego słownika, Ty jasper-Q sam sobie coś dopowiedziałeś, co najwidoczniej sam sobie ubzdurałeś.
2019-08-13 22:36:39
donekT: jasper-Q IGNORANCIE napisałeś cytat „Odmawianie komus prawa do ideologii ( poza wymienionymi w prawie karnym) jest odmawianiem komus praw obywatela.” koniec cytatu, A jakie to jasper-Q ideologie masz na myśli, czy to na pewno chodzi o ideologie? In tertio, czy owe, powiedzmy, ideologie w polskim prawie zostały określone wyczerpująco? Jak do tego odniósł się TK? jasper-Q, w końcu jak wcześniej jasper-Q społeczeństwo miałoby rzekomo okazywać jakikolwiek sprzeciw wobec tak nazywanych seksualnych mniejszości? Dlaczego jasper-Q piszesz o kwestiach, które dawniej nie funkcjonowały?
2019-08-13 22:47:53
donekT: jasper-Q MANIPULANCIE, napisałeś cytat " Nie widze nienawisci na paradach rownosci. Chyba, ze ze strony fanatycznych katolikow i ich kibolskich bojowek." koniec cytatu. jasper-Q a na jakiej podstawie Ty jasper-Q dokonujesz stwierdzenia, jakiego wyznania są określeni ludzie? Masz może ich metryki chrztu? Na jakiej podstawie, Ty jasper-Q stwierdzasz, iż bliżej nieokreślone, jak to Ty jasper-Q napisałeś cytat "kibolskich bojowek" koniec cytatu, są ich kibolskimi bojówkami? Dodatkowo jedno i drugie określenie, Ty jasper-Q stawiasz na równym poziomie, na jakiej podstawie? W końcu, jakie konkretne kibolskie bojowki Ty jasper-Q masz na myśli? Może Tobie jasper-Q chodzi o zwykłe spodnie "bojowki"? W końcu zgodnie ze słownikiem BOJÓWKI "spodnie w stylu wojskowym, z szerokimi nogawkami zwężającymi się przy kostce";D;D;D;D Noszenie spodni Ty jasper-Q postrzegasz w kategorii nienawiści???
2019-08-13 23:03:17
donekT: jasper-Q rozumiem, że Ty jasper-Q zgodnie z FAŁSZYWYMI założeniami NEOMARKSIZMU i GURU tej ideologii próbujesz STYGMATYZOWAĆ (bezpodstawnie), Twoich jasper-Q ideologicznych przeciwników, których sobie sami ubzdurali pewni GURU. Tylko dlaczego Ty jasper-Q musisz przy tym tak BREDZIĆ? Średnio rozgarnięty (a nawet mniej) absolwent Gimbazjum (np. ja), jest bardziej ogarnięty i lepiej się prezentuje niż Ty jasper-Q. Skąd Ty jasper-Q czerpiesz takie kwestie jak cytat " rainman, nigdy nie widziales psa samca, ktory usiluje bzyknac psa samca albo twoja lydke albo w Zoo blizsze nam gatunkowo malpy, ktore wykazuja zachowania homoseksualne" koniec cytatu, - chyba to produkt Twoich jasper-Q fantazji, aż strach pomyśleć co Tobie jasper-Q roi się w głowie. jasper-Q spokojnie, kwestie płci, zgodnie z nauką biologii spróbuję Ci jasper-Q niebawem wytłumaczyć, skoro w Gimbazjum nie potrafili. Pytanie, czy na takim poziomie "zaawansowania" jeszcze resocjalizacja pomoże?
2019-08-14 06:14:40
krzysztof.mm: "Kiedyś, jak było jedno dziecko w grupie, to było wielkie wesele" - w ustach księdza takie słowa dziś brzmią jak sygnał ostrzegawczy
2019-08-14 06:16:14
jasper: To juz jest nie tylko smieszne ale i zenujace. Jak w dowcipie o lodowce- otwieram lodowke a tam donek.
2019-08-14 06:30:07
jasper: - [ ] Autor ksiazki "Sodoma", Frederic Martel: wiekszosc duchownych w Watykanie to geje. Watykanista John Thavis, autor „Dziennika watykanskiego” - pisze o pedofilii i jej ukrywaniu w Kosciele. Martel doszedł do wniosku, - „ systemem, w jakim żyją homoseksualiści w Watykanie i w całym Kościele katolickim, rządzi kilka zasad. Oto niektóre z nich: Przez długi czas kapłaństwo było idealnym schronieniem dla młodych homoseksualistów, a homoseksualizm był prawdziwym powodem ich wstąpienia do stanu kapłańskiego. Im większym homofobem jest duchowny, tym większe prawdopodobieństwo, że jest gejem, a im duchowny jest bardziej progejowski, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że jest homoseksualistą. W miarę pokonywania szczebli kościelnej kariery napotyka się coraz więcej homoseksualistów, a heteroseksualność na szczytach władzy kościelnej staje się wyjątkiem. Za większością spraw molestowania seksualnego kryją się duchowni, którzy z obawy, że w razie skandalu zostanie ujawniony ich homoseksualizm, chronili sprawców tych przestępstw. Plotki, oszczerstwa, porachunki, zemsta, molestowanie seksualne są w stolicy świętej na porządku dziennym. Jednym z głównych motorów tych intryg jest kwestia gejowska”.
2019-08-14 08:36:40
Mach: Rainmanie, pisz zawsze za siebie- co znaczy ,że doszliśmy właśnie do sedna? Z kim doszedłeś w poście (2019-08-13 z godz 18:27:01 do sedna? Pisząc o własnych-czytaj Twoich przemyśleniach nie wmawiaj antagoniście ,że on podziela twoje poglądy i z tobą doszedł do sedna. Dalej uważam ,że Polska to jeszcze wolny kraj, w którym wolno manifestować za jak i przeciw byle by tylko burd nie urządzać czego nie da się powiedzieć o kibolskim ataku na manifestujących w Białymstoku. Co z tego ,że te same grupy ze środowisk LGBT demonstrują w innych miejscowościach -wolno im. Widać, że protestujący ci są tak zdesperowani ,że wymaga to by państwo polskie pochyliło się nad ich problemami a wówczas jest szansa ,że się uspokoi. Być może nasze prawo państwowe nie uwzględnia zmian cywilizacyjnych i pod wieloma względami jest anachroniczne i należy usiąść do stołu by ocenić co jest a co nie jest możliwe by te środowiska mogły także poczuć się ,że nie są dyskryminowane i zrównane w prawach. Skoro sam oceniasz ,że ta grupa osób jest tak nieliczna ,że manifestując w różnych miastach są do nich przewożeni z miejsca na miejsce to jakie to zagrożenie dla narodu w 96 % przynajmniej z metryki uważające się za katolików.Te protestujące grupy nie chcą odbierać praw katolikom czy innym grupą społecznym ale domagają się o lepsze prawa dla siebie. Czy dla manifestujących ok.800 osób pod tęczowymi barwami należało mobilizować 4500 osób zagorzałych przeciwników odmiennie pojmujących wizję świata i doprowadzać do żenującej konfrontacji podsycanej przez środowiska polityczne mobilizujące w ten sposób własny elektorat?
2019-08-14 08:52:23
rainman: Mach - podtrzymuje to co napisalem. Protesty tych srodowisk sa politycznie zaczepione ( wez pod uwage termin wyborow). Pisales kilkukrotnie o angazowaniu kosciola w polityke. Protesty lgbt sa kilkunastokrotnie silniej wykorzystywane. Zauwaz rowniez prosze, ze nie nosza te protesty zadnych postulatow (no chocby cieszynski przyklad, gdzie po prostu chodzilo o sprowokowanie flaga).
2019-08-14 08:58:58
Mach: Sprowokowanie flagą??? O czym ty rainmanie piszesz i myślisz?
2019-08-14 09:22:52
rainman: Do tego sie to wszystko sprowadza - do prowokowania reszty spoleczenstwa.
2019-08-14 10:36:39
Mach: Rainmanie, po raz kolejny piszę ci byś wypowiadał się za siebie a nie resztę społeczeństwa- co wzbudza u mnie tylko śmiech i politowanie dla ciebie. Zrób sobie analizę socjologiczną reszty społeczeństwa.
2019-08-14 10:48:13
rainman: Mach - a ja proponuje tobie przeanalozowanie incydentow zwiazanych z obrazaniem uczuc katolikow przez "strone lgbt". Przykladow bardzo duzo. Byc moze to pomoze ci lepiej zrozumiec to czego jestesmy swiadkami.
2019-08-14 15:13:00
Mach: Rainmanie; jeżeli chodzi o uczucia to większość ludzi je ma. Nie tylko katolicy. By ludzie lepiej się rozumieli, powinni ze sobą rozmawiać i nie trzeba będzie manifestować i kontr manifestować i nie nazywać bliźnich tęczową czy czerwoną zarazą bo to zawsze będzie zmierzało do rewanżu i potęgowało eskalację w obrażaniu uczuć każdej ze stron. Czy Chrystus kazał ciskać kamieniami w stronę Marii Magdaleny -powiedział ktokolwiek z was jest bez grzechu niech pierwszy podniesie kamień- wszyscy odeszli zawstydzeni i nikt nie rzucił.
2019-08-14 15:36:37
donekT: jasper-Q, A Ty w ogóle czytałeś książkę "Sodoma", Frederic Martel??? Po lekturze jestem zdania, iż więcej wokół tej pozycji było sztucznego fermentu i nadmuchanego szumu medialnego, w rzeczywistości wcale nawet nie jest taka "straszna", wprost przeciwnie, bardzo prosto napisana i nie wnosi nic nowego. Marketing przesadził i to bardzo. Wbrew pozorom skupia się głównie na opisie, wedle refleksji autora, HOMOSEKSUALIZMU jako systemu władzy. Co najciekawsze, ma charakter eseju, a to rzutuje na odpowiednie traktowanie. Dodatkowo gdzie jasper-Q Martel w swej "udokumentowanej" książce zgubił przypisy??? Na stronie internetowej, którą można dowolnie modyfikować??? Co Ty jasper-Q chciałeś niby udowodnić, powołując się na tę książkę??? Myślałeś, że się przestraszymy, czy co??? Dawniej podobną rolę odgrywał "Bóg urojony" Richard'a Dawkins'a, który w rzeczywistości okazał się pospolitym bełkotem. Martel w przeciwieństwie do Dawkins'a próbuje jeszcze coś przekazać, ale stylem i tak znacząco nie odbiega od zwykłej powieści dla mas.
2019-08-14 15:40:55
donekT: jasper-Q Jak chciałbyś się powołać na coś konkretnego, godzącego w obraz pewnej instytucji, polecam "Dom Smagany Wiatrem" Malachi Martin. Dziwię się, iż jeszcze do tego nie dotarłeś. Dawno powinieneś znać.
2019-08-14 15:56:08
donekT: jasper-Q PS Ty jasper-Q napisałeś cytat "pisze o pedofilii i jej ukrywaniu w Kosciele. Martel doszedł do wniosku, (...) systemem, w jakim żyją homoseksualiści w Watykanie i w całym Kościele katolickim, rządzi kilka zasad. (...) homoseksualizm był prawdziwym powodem ich wstąpienia do stanu kapłańskiego. (...) Za większością spraw molestowania seksualnego kryją się duchowni, którzy z obawy, że w razie skandalu zostanie ujawniony ich homoseksualizm, chronili sprawców tych przestępstw." koniec cytatu Ty JASPER-Q SUGERUJESZ, A PRZYNAJMNIEJ WYNIKA TO Z PRZEDSTAWIONEJ PRZEZ CIEBIE JASPER-Q TREŚCI, IŻ ZA PRZESTĘPSTWAMI np. PEDOFILSKIMI, DOKONYWANYMI PRZEZ OKREŚLONĄ GRUPĘ OSÓB STOJĄ GŁÓWNIE HOMOSEKSUALIŚCI? JASPER-Q ZARZUCISZ MOŻE JAKĄŚ STATYSTYKĄ? Przecież jasper-Q określone środowiska twierdzą, iż pedofilii nie należy utożsamiać z homoseksualizmem. Z tego, co Ty jasper-Q przedstawiłeś, wynika coś zupełnie innego. Zatem jak się do tego Ty jasper-Q odniesiesz? Osobiście nie dostrzegam żadnej konsekwencji w tym, co Ty jasper-q piszesz.
2019-08-14 16:09:25
donekT: Mach-U napisałeś cytat "o kibolskim ataku na manifestujących w Białymstoku." koniec cytatu Mach-U, zatem który klub ten ów atak organizował??? No, chyba iż Ty Mach-U próbujesz stygmatyzować "antagonistów" lub Ty Mach-U stałeś się ofiarą manipulacji. Odnoszę wrażenie, iż owi "kibice"/"kibole" są przez pewne środowiska wykorzystywane podobnie jak "masoneria"/"masoni" przez innych. Mach-U Ty napisałeś cytat "te środowiska mogły także poczuć się ,że nie są dyskryminowane i zrównane w prawach." koniec cytatu A gdzie "te środowiska" są niby dyskryminowane i traktowane gorzej od innych??? Czego "te środowiska" Mach-U się domagają? Na jakiej podstawie? Co do liczebności grupy, Mach-U czytałeś Serge Moscovici „Psychologia aktywnych mniejszości”??? A tak przy okazji, Mach-U komu INSTYTUCJA PAŃSTWOWA ZARZUCIŁA PROWOKOWANIE NA CIESZYŃSKIM RYNKU? Jakoś Mach-U milczysz na ten temat...
2019-08-14 16:11:48
donekT: POWTARZAM Mach-U czytałeś Serge Moscovici „Psychologia aktywnych mniejszości”??? A tak przy okazji, Mach-U komu INSTYTUCJA PAŃSTWOWA ZARZUCIŁA PROWOKOWANIE NA CIESZYŃSKIM RYNKU? Jakoś Mach-U milczysz na ten temat...
2019-08-14 16:15:51
donekT: Serge Moscovici STWIERDZIŁ, że mniejszości dysponują dużo większą zdolnością do przyczyniania się do zmiany społecznej i wyrażania siebie. Zatem to, co Ty Mach-U przedstawiasz w odniesieniu do badań MOSCOVICI, to STEK BZDUR!
2019-08-14 16:24:29
Mach: Doliczyłem się 33 gwiazdek na 96 wpisów. kto dołączy do dyskusji z gwiazdą portalu ox.? na mnie nie ma co liczyć donek bronek.
2019-08-14 16:31:01
donekT: Mach-U, A ile Ty Mach-U zamieściłeś merytorycznych wpisów? Argumentów po raz kolejny brakuje?
2019-08-14 17:04:14
rainman: Mach - piszesz "jeżeli chodzi o uczucia to większość ludzi je ma. Nie tylko katolicy". Co ta uwaga ma oznaczać w kontekście tego, że podczas marszów LGBT atakowani są katolicy? Mach - bardzo mało albo w ogóle nie krytykowałeś tego rodzaju patalogii występującej na marszach LGBT. Nie obraź się, że to wypominam ale to troszeczkę wskazuje, że nie rozeznajesz do końca tego tematu.
2019-08-14 17:05:07
rainman: Na koniec artykuł do którego przeczytania - zapraszam wszystkich: http://poznan.tvp.pl/43936888/uczestnik-wyborow-mr-gay-w-poznaniu-poderznal-gardlo-kukle-abpa-jedraszewskiego?fbclid=IwAR3v81XevFi5JOMF180zOPE5g2riAuw5_1QN2BGs9yk3-T3y3Umc5njJ2ho
2019-08-14 17:06:17
jasper: Wladza polityczna i KK zrobily z osob nieheteroseksualnych zagrozenie. I to bynajmniej nie swiatopogladowe. Przedstawiciele wladzy swieckiej i koscielnej maluja obraz fizycznego zagrozenia narodu, rodzin i dzieci. Osoby LGBT maja zniszczyc polską kulture, tradycje i wiare. Tuba medialna PiS i KK krzycza , ze godza w zycie narodu, bo chca przerobic wszystkich na homoseksualistow i biedny narod przestanie sie rozmnazac. - [ ] Proby sprostowywania nie przebija sie do agresorow i zastraszonych, bo ci zyja w swojej „bance informacyjnej” panstwowej, rezimowej telewizji i radia. - [ ] Winna tym zjawiskom jest wladza polityczna i koscielna . Judza, sieja nienawisc, i co najgorsze nie biora odpowiedzialnosci za skutki.
2019-08-14 17:06:37
rainman: Ciekaw jestem jaki byłby komentarz w Gazecie Wyborczej gdyby ten człowiek poderżnął gardło kukle podobnej do duchownego jakiejś innej religii.
2019-08-14 17:07:36
jasper: W okresie miedzywojennym ofiara prawackiego szczucia padl prezydent Gabriel Narutowicz, po wybuchu wojny Zydzi w Jedwabnem. Rok temu ofiara szczucia padl prezydent Adamowicz, pare dni temu kibole nakreceni przez TVPiS i katolickich hierarchow walili kamieniami, wyzwiskami i bluzgami w ludzi, ktorzy chca zyc po swojemu. Kto jeszcze musi zginac, zeby PiS i biskupi zrozumieli jaka potworna krzywde wyrzadzaja Polsce !!!
2019-08-14 17:15:28
rainman: Jasper - jak na ten moment - jedyne polityczne morderstwo było w stosunku do Marka Rosiaka (z PiS).
2019-08-14 17:41:34
donekT: jasper-Q, Jakich "nieheteroseksualnych"??? Jak to Ty jasper-Q ująłeś "nieheteroseksualnych". Mówi/pisze się NIEHETERONORMATYWNYCH ;D;D;D;D przynajmniej wg teorii queer. jasper-Q w odniesieniu do podmiotów, które Ty jasper-Q wymieniłeś w pejoratywnym kontekście, ŻADEN CZŁOWIEK NIGDY nie stanowił, NIE STANOWI, ani nie będzie stanowił ZAGROŻENIA. Co innego, jeżeli chodzi o IDEOLOGIĘ, której Ty jasper-Q jesteś poddany, z tego, co można zauważyć, czego Ty jasper-Q nie ukrywasz. Wynika to z Twoich jasper-Q wypowiedzi i jeszcze Ty jasper-Q próbujesz INDOKTRYNOWAĆ INNYCH. Nie odnoszę się już do negowania NATURY i ISTOTY RZECZY, których owa ideologia się dopuszcza.
2019-08-14 17:58:13
donekT: jasper-Q a Czym w okresie miedzywojennym zajmował się np. STEFAN MICHNIK? Do czego doszło w 1924 roku w Stołpcach? Ty jasper-Q napisałeś cytat "prawackiego szczucia padl prezydent Gabriel Narutowicz, po wybuchu wojny Zydzi w Jedwabnem." koniec cytatu, jasper-Q Kto Ich wymordował? Czy była to cała populacja przedwojennej miejscowości? Dlaczego dokonano tego w czasie wojny? jasper-Q Adamowicz został zamordowany w roku 2019, a nie 2018 jak Ty jasper-Q podałeś- dlaczego Ty jasper-Q znów kłamiesz? Co więcej, dlaczego są zarzuty dla szefa ochrony finału WOŚP w Gdańsku w roku 2019? Usłyszał zarzuty składania fałszywych zeznań i podżegania do tego innej osoby. jasper-Q A ci owi, jak To Ty jasper-Q określiłeś "kibole", z którego są klubu??? Zapomniałeś o "taranującym" helikopterze i pobitej dziennikarce każdej ze stron?
2019-08-14 18:08:41
tom lem: ... tak dla przypomnienia obrońcom wiary katolickiej„Nie daj się zwyciężać złu, ale zło dobrem zwyciężaj” albo „Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują” //https://youtu.be/tPoLQK03atU?t=16//
2019-08-14 18:10:47
jasper: Kto na „Marszu Rownosci „ w Bialymstoku byl bity, ponizany i obrzucany kamieniami, rainman ? Zyjesz w swojej „bance informacyjnej” panstwowej, rezimowej telewizji i radia i zyj sobie dalej w obludzie, zaklamaniu i nienawisci do innych. Jezeli to Cie zbliza do Boga ...
2019-08-14 20:26:40
Mach: Rainman, już ci napisałem, co z przykrością muszę powtórzyć- ty jesteś tak ograniczony w swoim myśleniu, że nie dopuszczasz nawet myśli,że uczestnicy marszu równości niezależnie czy to homo czy heteroseksualni mogą być także katolikami i chodzić do kościoła. Czy to upoważnia dostojnika kościelnego aby określać ich tęczową zarazą bo podnoszą tęczową flagę.
2019-08-14 20:49:50
donekT: jasper-Q, Mach-U, Komu INSTYTUCJA PAŃSTWOWA ZARZUCIŁA PROWOKOWANIE NA CIESZYŃSKIM RYNKU? Jakoś milczycie na ten temat... Do znudzenia będę powtarzał, w odniesieniu do podmiotu o charakterze wyznaniowym, który Ty jasper-Q wymieniłeś w pejoratywnym kontekście, ŻADEN CZŁOWIEK NIGDY nie stanowił, NIE STANOWI, ani nie będzie stanowił ZAGROŻENIA. Co innego, jeżeli chodzi o IDEOLOGIĘ, tym bardziej, jeżeli na podstawie owej IDEOLOGII neguje się NATURĘ i ISTOTĘ RZECZY.
2019-08-14 21:06:16
donekT: tom lem: W PUNKT! (à propos, nasi obrońcy rzekomo zagrożonej demokracji, czy krzewiciele innego/ nowego wymiaru demokracji, jakoś zapominają o postaci Jerzego Popiełuszki).
2019-08-14 21:13:52
rainman: Mach - czy ty czytasz to co piszesz? Piszesz, że uczestnicy "marszu równości niezależnie czy to homo czy heteroseksualni mogą być także katolikami i chodzić do kościoła". No po pierwsze bardzo wątpię aby homoseksualni uczestnicy byli katolikami (zadeklarowanymi) a po drugie wątpię aby chodzili do kościoła. Mach - ty mi piszesz o ograniczeniu w myśleniu. To sobie napisałeś. Ja napiszę ci teraz jaki jest twój błąd numer jeden. Twoim błędem numer jeden jest naiwność - i to przejawiająca się w każdym temacie którego tkniesz.
2019-08-14 21:15:39
rainman: Jasper - a jeśli chodzi o twoje wpisy w stylu "nigdy nie widziales psa samca, ktory usiluje bzyknac psa samca albo twoja lydke albo w Zoo blizsze nam gatunkowo malpy" - to - kolejny raz apeluję - zastanów się nad sobą. xD
2019-08-14 21:27:04
Mach: Kiep-sko pojmujesz, co ja na to poradzę ale wątpić ci wolno. Dziecko rodzi się bez orientacji seksualnej i tak jak wszystkie dzieci katolików jest ochrzczone i wychowywane i przyjmuje sakramenty-swoją seksualność odkrywa w wieku dojrzałym -znam takie osoby w Cieszynie i chodzą do kościoła, ale nie wiem czy postawa duszpasterska abp. im w tym pomaga. Pewnie przysparza im sporo cierpienia, że musza znosić to pomimo, że takimi się urodzili i są także dziećmi tego samego Boga.
2019-08-14 21:47:03
donekT: Osobiście w poszczególnych konkretnych postawach, reprezentowanych na tym portalu, nie dopatrywałbym się "naiwności", to tak niewinnie brzmi, raczej wyrachowanego kabotyństwa. Mach-U, przy nadarzającej się okazji wyjaśnię kwestie płci i orientacji. Ciebie Mach-U, w przeciwieństwie do jasper'a, jeszcze można zrozumieć, do Gimbazjum nie byłoCi dane uczęszczać.
2019-08-14 22:15:54
jasper: rainman, piszesz -„ bardzo wątpię aby homoseksualni uczestnicy byli katolikami”. Pycha przemawia przez Ciebie. Skad wiesz, ze nie sa katolikami. Rydzyk w Radio Maryja powiedzial, duch swiety podpowiedzial. Wydawalo sie, ze dyskutujemy z kims w miare ogarnietym. Po tych bzdurach, ktore wypisujesz, pasujesz do „lodowki” z donko-bronkiem. Co z gejami ksiezmi w KK. Jestem gejem – „mówi pracujący w Watykanie polski ksiądz prałat Krzysztof Charamsa”, zreszta wielki szacunek dla tego ksiedza, ze mial odwage o tym powiedziec, bo reszta zyje w zaklamaniu i obludzie. https://www.tvp.info/21958781/polski-ksiadz-z-watykanu-ujawnia-jestem-gejem. /// Mach, szkoda czasu na dyskusje z dzbanami.
2019-08-15 07:35:48
rainman: Po prostu jesteśmy świadkami zorganizowanego wykorzystywania tematu seksualnych mniejszości do celów politycznych. Dowodem na to będzie ustanie protestów/marszów wkrótce po wygranych przez PiS wyborach.
2019-08-15 08:17:36
Mach: Rainmanie, pierwsze zdanie prawdziwe, a drugie zdanie już nie. Zdanie pierwsze jest prawdziwe i tu należało by sobie zadać pytanie-kto wykorzystuje temat seksualnych mniejszości w celach politycznych? Kto na tym temacie zyskuje a kto traci z opcji politycznych? Zyskuje PiS bo chowa się za anachroniczną etykę katolicką, która w zakresie życia płciowego swoich wyznawców jest ortodoksyjna i nie akceptuje odmienności, strasząc współwyznawców rewolucyjnymi zmianami w obyczajowości . To przysparza głosy PiS-owi. Poparcie jakie płynie dla akceptacji mniejszości z innych środowisk co najwyżej tę marginalną mniejszość może skłonić do głosowania za lewicą czy też centrum- więc ile można zyskać na mniejszości? Niewiele. Z rachunku politycznego poparcie dla jakichkolwiek mniejszości nic nie daje a wręcz przeciwnie przysparza wrogów -głownie w środowiskach kościelnych jawnie walczącymi z tymi mniejszościami. Oczywiście jestem pewien ,że marsze nie ustaną chyba ,że po wygranych wyborach przez PiS cofniemy się w demokracji i prawo do demonstrowania i wyrażania protestów zostanie kategorycznie prawem zabronione, a pisowska władza stanie się dyktaturą.
2019-08-15 08:49:48
tom lem: ... to mamy postęp "...pisowska władza stanie się dyktaturą." ( może w przyszłości- to zdanie może okazać się też fałszywe),- czyli na razie nie jest dyktaturą, a krzyki o K O N S T Y T U C J Ę były przynajmniej na wyrost.
2019-08-15 08:54:26
tom lem: ... można dodać fałszywie na wyrost;-)
2019-08-15 08:57:52
krzysztof.mm: Kaczyński nieraz udowodnił, że jest mistrzem w organizowaniu mobilizowaniu n a j p o d l e j s z y c h instynktów i emocji, w b i s k u p a c h za pieniądze znalazł wyzbytych z moralności, obłudnych i pazernych pomocników - efekty widać jak na dłoni nawet na takim małomiasteczkowym forum
2019-08-15 09:15:00
tom lem: ... te epitety oczywiście są kierowane z miłości do bliźniego i formułowane przez wyzbytych pieniędzy generałów, minionej epoki;-) Cóż jak poprzedni dowódcy okazali się " moralnym karłami" to i od "kurdupla" otrzymują cięgi.
2019-08-15 09:29:59
rainman: Tak jak wspomnialem kiedys sa pewne mechanizmy w Polsce ktore zawsze beda blokowaly przejecie wladzy przez lewackich fundamentalistow. Nie bedzie scenariusza ani Irlandii, ani Malty. Od czasu do czasu pojawi sie Palikot albo Biedron i to wszystko. Lewactwo zapomnialo, ze na nienawisci niczego sie nie zbuduje.
2019-08-15 09:31:57
rainman: A najsmiesniejsze jest to, ze te srodowiska sa tak bezdennie glupie, ze nie potrafia same ogarnac, ze ta nienawisc blokuje im droge wszedzie.
2019-08-15 10:39:29
Mach: Nienawiść z definicji to bardzo silne uczucie wrogości do tego stopnia ,że oczekuje się by obiekt nienawiści spotkało coś złego. Sięgając zatem do manifestacji równości z Białegostoku czy Płocka , dodajmy manifestacji legalnych i w porę zgłoszonych w przeciwieństwie do kontr manifestacji zakończyły się burdami wywołanymi przez kontr manifestujących czy też wystąpień publicznego wystąpienia osoby duchownej określających manifestujących jako tęczową zarazę ,w której ta osoba nawołuje do pozbycia się jej w analogii do pozbycia się czerwonej zarazy. Nie wiem zatem rainmanie co dla ciebie stanowi tę najśmieszniejszą sytuację skoro dramat podziałów polskiego społeczeństwa dokonuje się na naszych oczach co raczej powinno u ciebie wzbudzać przerażaenie. jeśli oglądałeś film Wołyń to były sceny w cerkwiach w której jeden z batiuszków nawoływał do pozbycia się z Wołynia polskiej zarazy i film pokazuje jak się to dokonywało. Prawdy propagandą rainmanie nie zagłuszysz. Tomie, rząd i pisowska większość sejmowa złamała konstytucję wielokrotnie, co potwierdził TUE a z czego należy wywieść wniosek ,że po kolejnych wygranych wyborach w tym zakresie polityka Pisu się nie zmieni co uczyni nas peryferyjnym krajem Europy.
2019-08-15 10:51:41
rainman: Mach - próbujesz podbijać argumenty za potencjalnym krwawym rozwojem konfliktu polsko-polskiego przywołując Rzeź wołyńską. No gratuluję. Właśnie to mam na myśli wypominając Ci od czasu do czasu Twoją dziecinną naiwność i powierzchowność w analizowaniu społecznych zjawisk.
2019-08-15 10:53:12
rainman: Nienawiść w wykonaniu wspomnianych środowisk to próba wywrócenia do góry nogami zakresu społecznie akceptowalnych norm. Tego po prostu się nie robi - nawet w imię własnego komfortu.
2019-08-15 12:28:45
tom lem: Mach'u - dej se spokój z TUE, to dopiero jest sąd nad sądami. Co do peryferyjności mogę się zgodzić, zwłaszcza biorąc pod uwagę przypadłość do szukania kozła ofiarnego, jako winnych własnych ułomności.
2019-08-15 12:48:55
tom lem: ... tym razem dedykacja dla ciebie Mach'u //https://youtu.be/OuR1SxSNNOU?t=7//
2019-08-15 13:27:37
donekT: Mach-U napisałeś cytat "Zyskuje PiS bo chowa się za anachroniczną etykę katolicką, która w zakresie życia płciowego swoich wyznawców jest ortodoksyjna i nie akceptuje odmienności, strasząc współwyznawców rewolucyjnymi zmianami w obyczajowości . To przysparza głosy PiS-owi." koniec cytatu- Mach-U, a od kiedy w gestii partii politycznej jest kształtowanie obyczajowości społeczeństwa? Mach-U Twoje TOTALITARNE SKŁONNOŚCI są karygodne.
2019-08-15 13:33:17
donekT: krzysztof-Q napisałeś cytat "w b i s k u p a c h za pieniądze znalazł wyzbytych z moralności, obłudnych i pazernych pomocników - efekty widać jak na dłoni nawet na takim małomiasteczkowym forum" koniec cytatu — Odnoszę wrażenie, iż Ty krzysztof-Q piszesz o sobie.
2019-08-15 13:45:26
donekT: Mach-U Twoje definicja "nienawiści" jest zbyt płytka i nie oddaje natury i istoty rzeczy. Nienawiść to działanie wymierzone w kogoś, wynikłe z niechęci, wrogości z równoległą ewentualnością zaszkodzenia samemu sobie. Mach-U kto od lat nieustannie jątrzy i próbuje szczuć na tym portalu? Najczęściej na podstawie różnic politycznych a swego czasu również próbował nałożyć różnice polityczne na wyznaniowe?
2019-08-15 19:45:20
jasper: Reasumujac - narod pod przewodnictwem szarego posla w trojcy jedyny zwanego prezem z mariazem KK gotowy na faszystowska dyktature. Jak Niemcy w latach 30-tych ubieglego stulecia. Gdyby PiS rzucil haslo „ mordowac“ innych, to beda mordowac ! Joseph Goebbels, Niemcy, luty 1943 "Berlin jest wolny od Żydów”. "Gazeta Polska", Polska, lipiec 2019" - Strefa wolna od LGBT".
2019-08-15 20:48:03
tom lem: ..."OX.pl" sierpień 2019 - "jasper wolnomyślicielem"
2019-08-16 06:39:01
Mach: Na Wołyniu byli duchowni wołający z ambon o wyplenieniu polskiego kąkolu, dziś w polskiej świątyni duchowny, prof. mówi o pozbyciu się tęczowej zarazy jak wcześniej pozbyto się czerwonej. Czy to rainmanie cię tak śmieszy gdy inni podnoszą kamienie bo nie mogą znieść odmienności? Kiedyś, Wielki Duchem, Gandi zapytany o Chrystusa, odpowiedział ..."Lubię Waszego Chrystusa, ale nie lubię waszych chrześcijan. Wasi chrześcijanie są niepodobni do waszego Chrystusa."
2019-08-16 14:47:47
donekT: Mach-U, Na jakiej podstawie utożsamiasz krytykę ideologii z nawoływaniem do eksterminacji fizycznej ludzi? Jest to z Twojej Mach-U strony obrzydliwe. To, że Chrześcijanie są niepodobni do Chrystusa, wynika samej ISTOTY RZECZY. Chrystus jest Bogiem, Chrześcijanie ludźmi. Samozwańczo uznający za kieszonkowego teologa pewnego środowiska, pouczający jak jego zdaniem powinno się dokonywać egzegezy Biblii, powinien się orientować. Mach-U, po raz kolejny dopuszczasz się pospolitej MANIPULACJI!
2019-08-16 16:06:25
Mach: Donek-bronek 63% sondowanych, negatywnie ocenia wypowiedź ks.abp. prof. odnośnie tęczowej zarazy, a tylko 31%aprobuje te słowa. Oznacza to, że tłumaczenie się autora, że krytykuje ideologię także została negatywnie oceniona przez sondowanych.Zanim puścisz swój słowotok, powiem za Ojcem Gurzyńskim-zrób sobie wcześniej lewatywę.
2019-08-16 17:42:00
donekT: Mach-U, Depozyt wiary nie ma charakteru demokratycznego. Tym bardziej iż ocenie zostały poddane POGLĄDY, nie ludzie. Zdanie mniejszości i większości jest nieistotne. Kieszonkowy "teolog" pewnego środowiska powinien to wiedzieć. No cóż, owo środowisko próbuje "demokratyzować" wszystko, zatem trudno się dziwić Twojemu Mach-U sposobowi "argumentacji". Swoje sondaże możesz sobie schować np. do szafy. Zdaje się, iż do pewnej, proponowanej przez Ciebie Mach-U metody swego czasu odwoływał się już Bronisław Komorowski // https://www.youtube.com/watch?v=3q3c0NEZMTs //. Mach-U nie jesteś oryginalny. PS Mach-U, JAKI JEST PIERWSZY UCZYNEK MIŁOŚCI WZGLĘDEM DUSZY BLIŹNIEGO? Czyż nie: grzeszących upominać? Czyżbyś Ty Mach-U ingerował w posługę kapłańską? Na jakiej podstawie?
2019-08-16 18:57:13
Mach: Widzisz, jak ci się miesza- upominał grzesznych czy też krytykował ideologię? pewien ksiądz, który zadeklarował ,że jest gejem oświadczył ,że już sutanny nie włoży. jego zdaniem Kościół jest homofobiczny i zaślepiony walką z ideologią , i stracił z pola widzenia człowieka. Nałożona na niego kara pokuty , nie pozwoli mu przestać bycia gejem bo takim się urodził, więc będzie ostatecznie suspendowany.
2019-08-16 19:43:49
donekT: Mach-U O to właśnie mi chodziło. W odniesieniu, do jakiej sfery Ty Mach-U próbujesz się wypowiadać? Wyznaniowej, czy politycznej? Dobrze wiesz, iż pewnych porządków nie należy ze sobą mieszać i należy je przedstawiać oddzielnie, przynajmniej w kulturze europejskiej. Dlatego w swych wypowiedziach zawarłem dwa punkty odniesienia, polityczny i teologiczny. Przy czym w ujęciu teologicznym odniosłem się do poglądów, nie ideologii. A jaki Mach-U jest cel pewnych ideologicznie nastawionych środowisk w odniesieniu do kontekstu społecznego? Czy nie czasem usunięcie w społecznym przeświadczeniu, ukształtowanym kulturowo na określonej bazie, piętna grzechu z pewnego zakresu zachowań? Czyż usunięcie piętna grzechu (stygmatyzacji) z pewnego rodzaju zachowań nie ułatwi prowadzenia DYSKURSU?
2019-08-16 19:44:07
tom lem: .. to źle , że będzie suspendowany? Moim zdaniem powinien być i to jak najszybciej wydalony ze stanu kapłańskiego, tak ja i ci kapłani którzy spłodzili dzieci po otrzymanych święceniach kapłańskich. "Kościół jest homofobiczny"?! - to se mądrala wymyślił - najpierw sobie wykombinował, tak jak ten przykładny ojciec i mąż //https://www.blasty.pl/upload/images/large/2018/02/na-twoich-ubraniach-nie-ma-wlosow_2018-02-05_18-36-55.jpg // a teraz chce walczyć z homofobią. Niech w cywilu pisze kolejne prawa dla LGBT
2019-08-16 20:57:17
Mach: Tomie, gdyby dostojnicy kościoła zaapelowali do swoich diecezjalnych kapłanów ,aby ci którzy nie radzą sobie z dyscypliną, są gejami , nie radzą sobie z celibatem, pewnie nie wielu by nam pozostało duszpasterzy.Może to gdzie indziej należy szukać rozwiązań dla uzdrowienia całej sytuacji by także i ci nasi bracia nie żyli w konflikcie sumienia, zakłamaniu i udawaniu, że są ponad tym wszystkim. Czy gej nie może ochrzcić dziecka, nie może głosić kazania, a żonaci księża nie mogą sprawować posługi i jednocześnie wychowywać dzieci(czy jesteś pewny kto cię chrzcił i udzielał ci innych sakramentów)? Czy muszą akceptować przez to pedofilii w swoim gronie bo ci z kolei wiedzą o ich słabościach i zamiast uzdrowić ducha mają trwać w duchocie?
2019-08-16 21:19:55
donekT: Mach-U to jak to jest? Gdzie logika? Przedstawiasz pewną instytucję o charakterze wyznaniowym jako rzekomo homofobiczną, a następnie (i wcześniej) wraz ze swymi stronnikami (słynnym trio, które same na siebie się powołuje) przedstawiacie, iż w ramach danej instytucji, a w szczególności na wyższych stopniach hierarchii tej instytucji, są ponoć sami nieheteronormatywni. Dodatkowo opisujecie, iż system panujący w ramach określonej instytucji o charakterze wyznaniowym, Waszym zdaniem, można uznać za rzekomo homoseksualny i jako przykład, zwłaszcza jasper, przedstawiacie ESEJ MARTEL'A, bez przypisów. Równolegle przedstawiacie, iż instytucja ponoć przesiąknięta osobami nieheteronormatywni jest równolegle homofobiczna... Tym samym Ty Mach-U i Twoi stronnicy, próbujecie ponoć "uzdrawiać" (dokonywać sanacji) w ramach konkretnej instytucji, równolegle niejednokrotnie przebywając poza strukturami owej instytucji, np. w związku z popieraniem kwestii, które automatycznie wykluczają z uczestnictwa w danej wspólnocie o charakterze wyznaniowym. Jednocześnie, domagacie się rozdziału instytucji wyznaniowych od państwa i równolegle ingerujecie w sprawy określonego związku wyznaniowego, kiedy tylko nadarzy się okazja. Ewidentny dowód na TOTALITARNE SKŁONNOŚCI ZE STRONY CZŁONKÓW I SYMPATYKÓW PEWNEJ FUNKCJONUJĄCEJ W REGIONIE JACZEJKI. PS Chciałbym Ci Machu przypomnieć, iż zgodnie z założeniami TEORII KRYTYCZNEJ, wadliwej rzeczywistości z samego założenia nie można naprawić. Co więcej, nie określiłeś się Mach-U, z jakiej perspektywy występujesz? Teologicznej? Politycznej? Ideologicznej? A może jak pasuje w odniesieniu do teorii DYSKURSU?
2019-08-16 22:50:26
tom lem: Mach'u co do zasady, zasad się przestrzega, jeśli się je zmieni to będą to inne zasady, umów należy przestrzegać i dotrzymywać. Czy każdy może głosić słowo Boże - nie sądzę - przynajmniej jest obrazoburczym, głoszenie słowa Bożego a jawne bycie kłamcą, pół biedy kłamcą samego siebie, gorzej z byciem kłamcą wobec wiernych. Podobno nie każdy, kto mówi nieprawdę, kłamie, jeżeli wierzy lub uważa, że jest prawdą to, co mówi [...]Kłamie ten, kto myśli jedną rzecz, a oświadcza słowami lub przy pomocy jakiegokolwiek innego sposobu komunikowania coś zupełnie innego. Tu jest chyba sedno całego sporu. Wynika z tej kwadratury koła , że prawdą jest każde kłamstwo pod warunkiem, że się w nie wierzy.
2019-08-18 18:06:41
Mach: Wzsystkim uczestnikom dyskusji polecam przeczytać wywiad z Ks. Łukaszem Kachniewiczem w Newsweek "Jestem gejem byłem księdzem"- -wystarczy w google wpisać tytuł tekstu wywiadu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: