Wystawa „NARZĘDZIA – wzornictwo maszyn, środków produkcji i komunikacji”
Sympozjum: 7 października (piątek), 10.00 – 16.00
Wernisaż: 7 października (piątek), godzina 16.00.
Komisarz wystawy i sympozjum: Janusz Konaszewski, Ind. Designer SDA, SPF
NARZĘDZIA pracy – funkcjonalne, skuteczne, wydajne. A dlaczego nie piękne, estetyczne, ergonomiczne? Najnowsza wystawa Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości to wypadkowa efektywności i efektowności maszyn, aparatury medycznej, środków produkcji, transportu i komunikacji. Każdy eksponat to polski wynik współpracy projektanta z producentem, której celem jest uczynić naszą pracę skuteczną i przyjemną zarazem.
Ekspozycja narzędzi FISKARS
Firma FISKARS to długa tradycja najwyższej jakości i ciągłej innowacji. Już 30 lat temu przełomowe nożyczki z charakterystyczną pomarańczową rączką projektu Olofa Bäckströma zastąpiły ciężkie, kute nożyce. Dając ludziom nowy komfort pracy, dziś należą do ikon światowego designu. Przez lata gama produktów FISKARS poszerzyła się o narzędzia przydatne w kuchni, ogrodzie, warsztacie i biurze.
„Wzornictwo powinno podkreślać jakość, funkcjonalność, bezpieczeństwo i komfort użycia narzędzia. Wygląd narzędzia powinien być tak przekonywujący, aby jego przeznaczenie było oczywiste dla każdego. Udany przedmiot jest szczery i prosty. Gdy ktoś mówi – mógłbym to zrobić własnoręcznie – wtedy myślę, że wygląd przedmiotu spełnił swoje zadanie”.
Olavi Linden, dyrektor ds. Rozwoju Nowych Produktów
Polecam: www.fiskars.pl
Sympozjum „Środki produkcji, a wzornictwo przemysłowe”
adresowane zarówno do przedsiębiorców jak i projektantów. Celem sympozjum jest uświadomienie znaczenia wzornictwa przemysłowego w procesie powstawania innowacyjnych produktów, które często są przepustką do pozyskania środków unijnych na rozwój przedsiębiorstwa.
Jednym z prelegentów będzie przedstawiciel firmy FISKARS, który pokaże, jak osiągnąć sukces komercyjny poprzez konsekwentne zastosowanie ergonomii i wzornictwa przemysłowego.
Udział w sympozjum jest bezpłatny, dofinansowany w ramach projektu Śląska Sieć na Rzecz Wzornictwa. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są do 4 października przez stronę www.zamekcieszyn.pl . Dodatkowych informacji udziela Katarzyna Faruzel pod numerem telefonu (033 851 08 21 w.30)
Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie
ul. Zamkowa 3a, b, c, 43-400 Cieszyn, tel/fax: +48 33 851 08 21
Wystawa oraz wydarzenia towarzyszące organizowane w ramach projektu Śląska Sieć na Rzecz Wzornictwa finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.