Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wirtualna projekcja marzeń przecięta w realiach... parkietu

Dream team , najlepsi z najlepszych, niezwyciężeni to tylko niektóre ozdobniki z fan page'u Grunwaldu. Ta swoista, przedmeczowa wojna psychologiczna w sieci bardziej znana z bokserskich aren, przyjęła się także w szczypiorniaku.

Nie ma nic złego w takim wstępnym budowaniu atmosfery sportowego napięcia, a jego swoisty koloryt podkreśla zaangażowanie w rywalizację. Na parkiecie w Rudzie Śląskiej drużyna z Podbeskidzia pokazała praktyczną stronę tego zaangażowania. Czy może być coś bardziej ekscytującego dla Ustronianina niż świadomość bycia w gronie najlepszych w Polsce?

Ta ekscytacja jest w pełni uzasadniona, bo reprezentacja naszego miasta w osobach młodych szczypiornistów pod kierownictwem trenera Piotra Bejnara, właśnie przypieczętowała swój status. Mecz trzeciej kolejki śląskiej ligi naszych młodzików z nie pokonanym dotąd SPR Grunwald z Rudy Śląskiej jest tego dowodem. To miała być spektakularna wiktoria Ślązaków, przynajmniej tak sugerowały wpisy na stronie i na fan page'u Grunwaldu. Już na koniec I części spotkania, rozdmuchany balonik pękł za sprawą wyniku 15 : 5, bo właśnie na 10 bramek odskoczył MKS. Nikt nie miał wątpliwości, kto jest najlepszy na 7 minut przed końcem II połowy, gdy tablica wyświetliła wynik 12:30.

Gospodarze grali bardzo ostro i na wysokim poziomie technicznym, co przełożyło się na równie wysoki poziom emocji dla kibiców. Z dobrze opracowaną taktyką i konsekwencją w jej realizowaniu na boisku, to Ustroń kontrolował całe spotkanie ostatecznie wygrywając go 32:16. Wśród naszych zawodników bardzo dobre zawody rozegrał leworęczny skrzydłowy Patryk Siekierka. Jego wysoka skuteczność rzutowa dała drużynie 10 zdobytych bramek. Na wysokości zadania stanęli także Ignacy Jaworski - 7 i kapitan Aleksander Bejnar-5 zdobytych bramek.

W poniedziałek 22 października na własnej hali MKS rozegra spotkanie z kolejną legendą śląskiego szczypiorniaka. O 16:30 skonfrontuje swoje możliwości stając naprzeciw Zrywu Chorzów.

Zapraszamy wszystkich na halę przy SP1 na ulicę Partyzantów do kibicowania.

Krystian Medwid

źródło: ox.pl
dodał: Elżbieta Sikorska

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: