Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W Cieszynie głośno o Koronawirusie

Chiński koronawirus, w wyniku którego zmarło już ok 100 osób jest jednym z głównych tematów na całym świecie. Osoby, które przyjeżdżają z Chin, mogą czuć się zagrożone, gdyż właśnie tam znajduje się ognisko groźnej choroby. Dziś (28.01.2020) dowiedzieliśmy się o pacjentce Szpitala Śląskiego w Cieszynie, która po przyjeździe z Chin poczuła się gorzej. Na szczęście choroba z koronawirusem nic wspólnego nie miała.

Koronawirus, to słowo, które ostatnio przewija się w mediach zdecydowanie najczęściej. Wirus jest przenoszony drogą kropelkową, więc podczas kontaktu z chorym o zarażenie nietrudno. Temat wirusa ma już także swój "epizod" w Cieszynie

- Do Szpitala Śląskiego w Cieszynie zgłosiła się kobieta, która wróciła z Chin. Stwierdzono u niej objawy grypowe, jednak ze względu na fakt, że wróciła właśnie z Chin wdrożono odpowiednie procedury. Po diagnostyce stwierdzono, że nie ma podstaw, aby podejrzewać u niej zarażenia koronawirusem. Nie było również konieczności hospitalizacji, kobieta została odesłana do domu - wyjaśnia Ewa Herman, rzecznik prasowa cieszyńskiego szpitala. Warto w tym momencie pamiętać, że na naszej szerokości geograficznej gorączka, kaszel i katar częściej są wynikiem przeziębienia albo grypy, niż zabójczego wirusa, co jednak nie znaczy, że jakiekolwiek objawy należy ignorować.

Oczywiście, w przypadku zaobserwowania u siebie objawów powodowanych przez koronawirus należy szukać pomocy medycznej, jednak warto pamiętać, że objawy te mogą mieć również inne przyczyny. Pamiętajmy, że ie wolno  lekceważyć zwykłej grypy, która każdego roku w Polsce zbiera śmiertelne żniwo, a nieleczona, lub leczona nieodpowiednio może prowadzić do wielu poważnych powikłań.

Zachorowania na Koronawirus pdnotowuje się aktualnie głównie w Chinach, stwierdzono również pojedyncze przypadki zachorowań w innych krajach, w tym również w Europie. Aktualnie jednak nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia wirusem w Polsce, Mapę, która pokazuje, gdzie zanotowano przypadki wirusa, można znaleźć tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-28 18:07:14
krzepir: W Cieszynie głośno jak ktoś z Chin wróci. Pierdziszów dolny.
2020-01-29 09:11:20
Wals: Niestety mamy do czynienia z sezonem, gdzie nie jest trudno o zachorowania, dlatego z objawami grypy najlepiej zgłosić się do szpitala, tym bardziej, że lekarze ze Szpitala Śląskiego są świetnymi specjalistami.
2020-01-29 10:19:46
Cieszynianka_AB: Niejednokrotnie można się było spotkać z profesjonalną opieką lekarzy Szpitala Śląskiego, także możemy być spokojni :)
2020-01-29 12:18:01
Bugs: Hahahaha, lekarze, szpital śląski, doskonali "fachofcy" szczególnie w odsyłaniu do domu "lecz się pacjencie sam", szczególnie pomocni np. jak pacjent w środku nocy /zero pacjentów/ zgłasza się z ostrym zapaleniem pęcherzyka żółciowego, przyjmują po godzinie i odsyłają do domu bo diagnozują "na oko" niestrawność albo wrzody.
2020-01-29 20:57:08
djspawacz@wp.pl: No tak bo zrobili lądowisko za 7mln zł to teraz trzeba oszczędzać i Pacjentów omijać szerokim łukiem bo po co leczyć?!? Do domu odesłać i po sprawie. Zemrze się komuś to trudno, "zamiotą pod dywan" bo powiedzą, że leków nie wykupił, które przepisali najdroższe w zmowie z Aptekarzami. Tak, tak. Ręka rękę myje!
2020-01-29 20:59:12
djspawacz@wp.pl: No a po co robić drogie badania?!? Trza teraz oszczędzać bo lądowisko do wyrtulnika zrobili za 7 baniek!
2020-01-30 11:01:06
betti5555: Boże jacy Wy żałośni. Oby was zdrowie nie opuszczalo. No bo przecież nikt was nie wyleczy w tym Cieszynie. Żenada. Sami znawcy i krytycy powinni mieć od razu zakaz wstępu na teren szpitala.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: