Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W 2020 roku czadem zatruło się 16 osób, w tym 4 dzieci

Zgodnie z danymi udostępnionymi przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie w 2020 roku ratownicy podjęli 22 interwencje, związane z tlenkiem węgla. W wyniku zatrucia poszkodowanych zostało 16 osób, w tym 4 dzieci.

O czadzie, czyli cichym zabójcy mówi się dużo. Tlenek węgla powstaje w wyniku wadliwego procesu spalania. Jest bezbarwny i bezwonny, w związku z czym nie jesteśmy w stanie samodzielnie się przed nim obronić. Duże stężenie czadu może doprowadzić do śmierci już w kilka minut. W powiecie cieszyńskim w 2020 roku o tym, jak bardzo niebezpieczny jest czad, przekonało się 16 osób, w tym 4 dzieci.

Podsumowując rok 2020, strażacy udostępnili nam statystykę, która wyraźnie mówi, jak niebezpieczny jest tlenek węgla – w minionym roku odnotowaliśmy 22 interwencje związane z czadem. Były to interwencje związane tylko z tlenkiem węgla, nie zaś na przykład z pojawieniem się czadu w wyniku pożaru. Były to zgłoszenia dotyczące uruchomienia się czujek, zasłabnięcia osób, czy prośby policji o sprawdzenie miejsca – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP. Na szczęście w 2020 roku czad w powiecie cieszyńskim nie zebrał śmiertelnego żniwa.

Strażacy przypominają o tym, jak ważne są czujki czadu. Dzięki zainstalowaniu niewielkiego urządzenia w porę można zorientować się, że pojawiło się zagrożenie. Zatrucie czadem jest niebezpieczne, może prowadzić do śmierci, dlatego prewencja jest ta ważna.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: