Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Uwaga na oszustów

Grażyna Kmiecik, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Katowicach ostrzegam przed e-mailami od osób, które podają się za administratora Portalu Podatkowego Ministerstwa Finansów (podatki.gov.pl). Jak się okazuje, oszuści informują o „pomyłkowej dezaktywacji konta" i nakłaniają do naprawienia pomyłki. Kliknięcie w link w takim e-mailu może spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem.

- Zauważamy, że ostatnio przez pomyłkę zażądałeś dezaktywacji konta e-mail, jeśli wiesz, że nie złożyłeś tego wniosku, anuluj teraz tutaj: (Kliknij tutaj, aby anulować). Jeśli nie, Twój e-mail zostanie zablokowany w ciągu 48 godzin – to przykładowa treść takiej wiadomości.

Otwieranie linków w takich wiadomościach czy wysyłanie odpowiedzi do nadawcy jest niebezpieczne i może np. spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem. W przypadku otrzymania podejrzanego maila użytkownicy proszeni są o kontakt pod adresem incydent@mf.gov.pl.

Przestępcy podszywają się także pod urząd skarbowy i Ministerstwo Finansów rozsyłając szkodliwe oprogramowanie. Rozsyłane wiadomości zawierają niebezpieczne załączniki i są zatytułowane "Zaległe płatności podatku" (pisownia oryginalna).

- „Dobry dzień, Ma to na celu poinformowanie Cię o rozbieżności w Twojej ewidencji podatkowej. Odwiedź swój bank lub jakikolwiek urząd skarbowy w Twojej okolicy z załączonym ewidencją podatkową. W załączniku znajduje się dokumentacja podatkowa, zaległe płatności i numer referencyjny sprawy podatkowej. Dochód krajowy Administracja Rząd Polski” – to przykładowa treść takiej wiadomości.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-10-19 12:29:17
gluszec: Mój Boże - Izba Celna to już 4 lata nie istnieje.
2021-10-19 17:03:53
święty_Patryk: w biały dzień grasują, do kamer się garną, z ambon przemawiają, miliardy rozkradają bezkarnie - no jak tu na takich "UWAŻAĆ"??... że niby co, mam na PiS-policję albo do PiS-prokuratury donieść na PiS-złodziei i oszustów?!...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: