Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

U Elżbietanek rodzinnie świętowali

W sobotę (06.07) w Cieszynie odbył się Piknik Rodzinny organizowany przez Dom Pomocy Społecznej „Betania”, który prowadzą cieszyńskie Elżbietanki. Piknik był skierowany przede wszystkim do pensjonariuszy domu opieki oraz ich rodzin.

Piknik rodzinny na dobre zagościł już w kalendarzu wydarzeń w DPS „Betania”. To przede wszystkim szansa dla pensjonariuszy na oderwanie się od codziennej rutyny i spędzenie czasu w gronie rodziny – pensjonariusze mogli raczyć się domowymi specjałami wraz z członkami swoich rodzin, którzy ochoczo odwiedzili ogród cieszyńskich Elżbietanek.

Wśród zaproszonych na wydarzenie gości znaleźli się m.in. Członek Zarządu Powiatu Cieszyńskiego Beata Macura oraz zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna Krzysztof Kasztura – cieszę się, że jestem tutaj z Wami, pomiędzy ludźmi, którzy mają dobre serca. Dzisiaj mamy 30 lat, jutro 40, a pojutrze potrzebujemy wszyscy pomocy. Zwróćmy na to uwagę. Też już czasem czuję, jeżdżąc na rowerze, że te same górki co roku są wyższe. Życzę Państwu udanego pikniku i tego serca i dobroci przez cały rok – mówił do zebranych Kasztura, podczas oficjalnego rozpoczęcia wydarzenia.

Cieszyńskie Elżbietanki od przeszło 270 lat działają w Cieszynie, początkowo prowadziły szpital dla kobiet, a następnie zajęły się pomocą osobom starszym, z ograniczoną sprawnością, potrzebującym wsparcia i opieki. Zapewnienie pomocy nie ogranicza się jednak tylko do zadbania o potrzeby ciała (a więc zapewnienie całodobowej opieki pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej), ale również o potrzeby ducha. Umożliwienie podopiecznym spędzenia czasu na pikniku, wraz z rodzinami, ma dobry wpływ na ich samopoczucie, wydarzenie był wyczekiwane z wielką nadzieją i radością.

I ta nadzieja nie została zawiedziona – członkowie rodzin pensjonariuszy ochoczo świętowali w gronie swoich bliskich, a organizatorzy wydarzenia zapewnili odpowiedni poczęstunek. Na miejscu częstowano m.in. kiełbasą i kaszanką z grilla, chlebem z domowym smalcem, czy plackami z blachy. Nie zabrakło również domowego ciasta.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-07-08 18:36:08
Ar--Ai: Do pełnej gali pp. Bacza brakuje.
2024-07-09 08:19:03
Iwan: Do Ar-Ai: Baczy już nie będzie widać dopiero w maju co on tam sobie organizuje w kościele w rocznice przyjazdu Papieża do Skoczowa. Startował gdzie się dało włącznie z posłem dostało mu jeszcze na prezydenta. 5 lat spokoju do następnych wyborów żeby zabłysnąć jak Ci z tego zdjęcia.
2024-07-09 13:17:07
AndrzejBacza: Ar-Ai/Iwan: Postaram się zadość uczynić tęsknocie. Serdeczności! Andrzej Bacza.
2024-07-09 14:03:31
Ar--Ai: Obydwojga pp. Bacza serdecznie namawiamy. Będziemy kibicować.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: