Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strażacy z Gminy Zebrzydowice z nowym sprzętem

“Zwiększenie potencjału ratowniczego Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Śląskiego” z tego programu udało się w Zebrzydowicach pozyskać środki na zakup nowego sprzętu dla OSP. Przekazania sprzętu i podpisania umów dokonano w  piątek 04.07.2024 r. w Sali Sesyjnej UG Zebrzydowice.

W przekazaniu sprzętu udział wzięli Prezesi i Naczelnicy OSP Zebrzydowice, OSP Kaczyce, OSP Marklowice Górne, a uroczystego przekazania w ramach umowy darowizny dokonał Wójt Gminy Zebrzydowice Janusz Król.

- Zakupiony nowoczesny sprzęt specjalistyczny stanowi przedmioty ochrony osobistej druhów ochotników m.in. ubrania specjalne, hełmy strażackie, buty gumowe “Strażak”, specjalistyczne rękawice ochronne, kominiarki uniwersalne ale także nowoczesne wyposażenie tj. zestaw plecakowy  R1 ratunkowy z tlenoterapią (tlen medyczny), bezdotykowy detektor napięcia, butle kompozytowe do aparatu tlenowego, smok ssawny do poboru wody z otwartych zbiorników wodnych, mikrofonogłośniki do łączności radiowej oraz specjalistyczne latarki – informuje UG w Zebrzydowicach

Sprzęt został zakupiony zgodnie z potrzebami (na wniosek) każdej jednostki OSP. Całkowity koszt zakupionego sprzętu wynosi 23 794,22 złł, wkład własny gminy wyniósł 2194,22 zł. Zakup sprzętu dofinansowany został ze środków budżetu Województwa Śląskiego.

Red.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-07-08 16:00:23
Marx.: Jaka szkoda że gdzieś się potracili panowie Szwed, Puda, Kałuża, Kawulok. Oni przed każdymi wyborami sypali prezentami na lewo i prawo. Nie szczędzili grosza ze skromnych dochodów. Naszych oczywiście. Co się z nimi dzieje? Czy to prawda, że wyemigrowali do Białorusi?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: