Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Tomasz Bujok o pętli wiślańskiej

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o poważnych problemach, które pojawiły się przy modernizacji linii kolejowej z Bronowca do Wisły (z drugą linią łączącą także Goleszów i Cieszyn), zwanej pętlą wiślańską. O komentarz poprosiliśmy burmistrza Wisły Tomasza Bujoka.

Szerzej o problemach z finansowaniem oraz możliwych scenariuszach pisaliśmy w tekście: Pętla wiślańska jednak nie wypali?

- Nikt nie ma wątpliwości, że przebudowa tej linii musi nastąpić [mowa o odcinku Bronów - Wisła - dop. red.]. Mam nadzieję, że te decyzje zostaną podjęte odpowiedzialnie i być może jest możliwość ograniczenia zakresu tych zadań tak, aby móc wydatkować środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego - część z nich przeznaczona jest na uzyskane dofinansowanie ze środków unijnych. Odstąpienie spowodowałoby utratę tych środków. Myślę, że Urząd Marszałkowski na to sobie nie może pozwolić - powiedział nam Tomasz Bujok.

Jakie widzi rozwiązanie problemów? - Mam nadzieję, że brakująca część środków zostanie uzupełniona z budżetu państwa, albo inaczej "załatana" przez Urząd Marszałkowski. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że jest to niezwykle istotne, choćby w kontekście problemów komunikacyjnych na drogach wojewódzkich. Jeśli wprowadzona zostanie automatyzacja na przejazdach kolejowych, to nie mielibyśmy zamykanych rogatek na 5 czy 7 minut, tylko byłby to czas 30 czy 40 sekund. To powodowałoby duże upłynnienie ruchu - mówił burmistrz.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-11 08:25:52
ciotka matylda: Zbliżają się wybory więc obiecanki idą w ruch.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: