Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Światła w drogomyślu, nowy asfalt w zbytkowie

W naszym regionie prace toczą się na 6-kilometrowym odcinku z Drogomyśla do Zbytkowa. Obecnie zamknięte dla ruchu są jezdnie w kierunku Katowic.
-Na 2,5-kilometrowym odcinku z Bąkowa do Zbytkowa
stare i zniszczone warstwy asfaltu wymieniane są od podstaw, natomiast na odcinku z Drogomyśla do Bąkowa nakładamy jedynie brakującą górną warstwę ochronną. Liczymy, że prace zakończą się na początku października i wówczas droga w całości zostanie przywrócona do ruchu - mówi Anna Zaniat, kierownik projektu z ramienia Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach.
GDDKiA czyni także starania, by zdobyć fundusze na renowację nawierzchni na odcinku z Drogomyśla do Harbutowic. Na razie jednak żadne decyzje w tej sprawie nie zapadły. Wiadomo natomiast, iż jeszcze w tym roku przebudowane zostanie skrzyżowanie z drogą Chybie - Pruchna w Drogomyślu, dodatkowo zaś w tym niebezpiecznym miejscu zacznie funkcjonować sygnalizacja świetlna. Katowicki Oddział Dyrekcji Generalnej Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił już przetarg na realizację inwestycji, a termin realizacji przedsięwzięcia upływa 30 grudnia br.
źródło: gzc
dodał: Z.Z.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: