Sufit podwieszany - sposób na nudne wnętrze
1. Rodzaje sufitów podwieszanych
2. Zalety sufity podwieszanego
3. Wady sufity podwieszanego
4. Ile kosztuje sufit podwieszany
Ogromne możliwości aranżacyjne jakie dają sufity podwieszane idą w parze z atrakcyjną ceną. Szczególnie wygodne jest to, że wszystkie niezbędne elementy do obniżenia sufitu można zamówić w sklepie internetowym.
Rodzaje sufitów podwieszanych
Ze względu możliwość wybrania jednego z kilku popularnych sufitów podwieszanych, możesz mieć początkowo problemy z wybraniem rozwiązania najlepszego dla swoich potrzeb. Na szczęście poniższe wskazówki ułatwią wybranie konkretnego typu sufitu. Jednym z najpopularniejszych jest sufit podwieszany z płyt gipsowo-kartonowych, gdyż jest to tanie i proste w montażu rozwiązanie. Sprawdź katalog produktów do montażu sufitu podwieszanego w sklepie Castorama, aby zapoznać się z najlepszą ofertą płyt i akcesoriów. Dla klientów szukających bardziej eleganckich, ale jednocześnie nieco droższych rozwiązań, ciekawym pomysłem jest sufit podwieszany z paneli drewnianych. Te ostatnie oferowane są w przeróżnych rozmiarach i konstrukcjach, dzięki czemu możliwe jest przygotowanie sufitu podwieszanego o zabudowie ukrytej lub widocznej. Bardzo oryginalnym pomysłem jest wprowadzenie odrobiny nieszablonowego wystroju, co umożliwiają sufity napinane. W przeciwieństwie do wspomnianych paneli oraz płyt gipsowo-kartonowych, sufit napinany może przedstawiać dowolną grafikę. Nie będziesz więc miał żadnego problemu z zamówieniem takiego, który będzie wyglądał jak niebo, las lub też przedstawiał wybrane przez ciebie zdjęcie. Niewątpliwą zaletą zastosowania sufitu napinanego jest uproszczenie prac związanych z jego zamontowaniem. Jednocześnie musisz pamiętać o dość wysokiej cenie takiego rozwiązania, przy czym porządnie wykonany sufit napinany będzie wisiał całymi latami bez potrzeby przeprowadzania jakichkolwiek poprawek.
Zalety sufity podwieszanego
Sufit podwieszany sprawdzi się we wszystkich wnętrzach, w których trzeba ukryć drobne niedoskonałości stropu. Wynikające z ich zastosowania obniżenie mieszkania przełoży się na niższe koszty związane z ogrzewaniem mieszkania, a także zlikwiduje uciążliwy pogłos. Jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie, na pewno potwierdzisz, że po obniżeniu sufitu wszystkie dźwięki rozchodzące się w pomieszczeniu są dużo przyjemniejsze dla domowników. Nowoczesne produkty wykorzystywane przy montowaniu sufitu podwieszanego charakteryzują się wysoką estetyką. Dzięki temu efekt końcowy zachwyci nawet te osoby, które przykładają bardzo dużą uwagę do szczegółów wykończenia wnętrz. Błędem jest natomiast zakładanie, że sufit podwieszany pomniejszy wnętrze. Zróżnicowana oferta kształtów płyt umożliwia osiągnięcie takich efektów, które stworzą całkowicie przeciwne wrażenie.
Wady sufitu podwieszanego
Pomimo wielu zalet, sufit podwieszany ma również kilka wad. Chociaż takie konstrukcje należą do lekkich, to nie da się ich zamontować w przypadku mocno osłabionych stropów. Jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie, pamiętaj, że jeżeli ukryjesz kable i przewody nad podwieszonym sufitem, to jakakolwiek awaria będzie wymagała rozmontowania konstrukcji.
Ile kosztuje sufit podwieszany
Jeżeli zależy ci na dokładnym obliczeniu kosztów sufitu podwieszanego, to najlepiej zacząć od wymierzenia jego powierzchni. Standardowa usługa wykonania sufitu podwieszanego na stelażu kosztuje około 50 złotych za metr, a jeżeli wykonawca ma dostarczyć również niezbędne materiały, to należy tą kwotę podwoić. Taniej jest jednak samodzielnie zamówić wszystkie niezbędne elementy we wspomnianym sklepie z bogatą ofertą produktów do montażu sufitów.
Artykuł sponsorowany