Strumień: podsumowanie wrześniowej sesji
Realizacja zadania, którego celem jest sporządzenie operatu uzdrowiskowego Uzdrowiska Goczałkowice – Zdrój, obejmującego obszar sołectwa Zabłocie Solanka wymaga zawarcia porozumienia obydwu gmin, w którym zostaną określone prawa i obowiązki tych gmin oraz udział w kosztach realizacji zadania objętego porozumieniem.
Kolejna z podjętych uchwał dotyczyła zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Strumień dla części obszaru miejscowości Zabłocie. - Zmiana ta związana jest z projektowaną inwestycją dotycząca realizacji łowiska wędkarskiego na terenach stanowiących dotychczas obszar górniczy związany z eksploatacją żwiru i doprowadzić ma do przywrócenia przyrodniczego charakteru stanowiącego część „Łąk Myszkowskich”. Planowana inwestycja wpisywać się będzie w wytyczne dotyczące Obszaru Specjalnej Ochrony Siedlisk Natura 2000 „Dolina Górnej Wisły”, w którym to obszarze mieści się planowa inwestycja. Uzupełnieniem łowiska będą elementy takie jak: teren przeznaczony pod caravaning, port wędkarski, pomosty, keje oraz obiekty związane z edukacją ekologiczną (m.in. wieże widokowe, stanowiska obserwacyjne). – informuje UG w Strumieniu.
Radni zapoznali się też z informacjami: o wykonaniu budżetu gminy Strumień za I półrocze 2018 roku oraz realizacji zadań inwestycyjnych przewidzianych w budżecie Gminy na 2018 rok oraz w Wykazie przedsięwzięć do Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Strumień.
Rada Miejska w Strumieniu podjęła również uchwałę o przyznaniu w 2018 r. wyróżnień: Zasłużony dla Bąkowa, Zasłużony dla Drogomyśla, Zasłużony dla Pruchnej, Zasłużony dla Strumienia, Zasłużony dla Zabłocia, Zasłużony dla Zbytkowa oraz Zasłużony dla Gminy Strumień z okazji Święta Niepodległości. Uchwałą Rady Miejskiej wytypowano również kandydata do wyróżnienia w 2018 roku Laurem Gmin Ziemi Cieszyńskiej „Srebrna Cieszynianka”, którym została Pani Maria Sladek, za bezinteresowny, pięćdziesięcioletni, wybitny wkład w osiągnięciu ogólnopolskich i międzynarodowych sukcesów strumieńskich chórów oraz kultywowanie tradycji śpiewu chóralnego na Śląsku Cieszyńskim.
red./mat.pras.)
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.