Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Inauguracja Międzynarodowego Zjazdu Studentów Etnologii i Antropologii w Cieszynie

Studenci państw Grupy Wyszehradzkiej: Czech, Słowacji, Węgier i Polski zjechali do Cieszyna na I Międzynarodowy Zjazd Studentów Etnologii i Antropologii Kulturowej Europy Środkowej zatytułowany ''ETNOLOGIA BEZ GRANIC''.

Do Cieszyna zawitał I Międzynarodowy Zjazd Studentów Etnologii i Antropologii Kulturowej Europy Środkowej zatytułowany „ETNOLOGIA BEZ GRANIC” w którym udział biorą studenci z państw Grupy Wyszehradzkiej – Czech, Słowacji, Węgier i Polski.  

W miniony poniedziałek (16.04.2012) w auli akademickiej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbyła się Uroczysta Inauguracja Zjazdu. Wykład inauguracyjny wygłosił profesor Waldemar Kuligowski. 

Międzynarodowy Zjazd to pierwsza tego typu impreza organizowana przez studentów etnologii w Polsce. Do 18 kwietnia Cieszyn gościł będzie reprezentantów czternastu uniwersytetów.  - Witamy Was w Cieszynie, mieście młodości, w mieście interesujących wydarzeń i wspaniałych studentów... –przywitała uczestników zjazdu prof. Halina Rusek Dziekan Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie – Mam nadzieję, że konferencja ta będzie dla Państwa satysfakcjonująca i spędzicie miło czas w naszym mieście i uniwersytecie. 

Z inicjatywy studentów etnologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie oraz Polskiego Instytutu Antropologii narodził się, realizowany obecnie, pomysł  cyklicznych spotkań studentów... - W czerwcu ubiegłego roku przyszli do mnie studenci z propozycją zorganizowania studenckiego spotkania... Udało się - zorganizowaliśmy... To ogromny sukces również Wasz – zwrócił się do przybyłych gości prof. Zygmunt Kłodnicki.

W ramach zjazdu studenci wspólnie zwiedzają Cieszyn, uczestniczą również w takich wydarzenia, jak warsztaty, prezentacje, ekspozycje... Spotkanie jest też okazją do poznania kultury Cieszyna, regionu Śląska Cieszyńskiego i Beskidów. Najważniejszym jednak celem I Międzynarodowego Zjazdu Studentów Etnologii i Antropologii Kulturowej Europy Środkowej „ETNOLOGIA BEZ GRANIC” jest zacieśnianie kontaktów i rozwijanie współpracy między studentami i ośrodkami akademickimi, zarówno w Polsce, jak i za granicą, a także zachęcenie do refleksji o wielokulturowości i zacieśnianie współpracy międzyuczelnianej w ramach programów MOST i ERASMUS. 

 

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: