Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

SOSW - pierwsze spotkanie

Śmiech, zabawa, miło spędzony czas – tak w skrócie można opisać dzień w którym do Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Cieszynie zawitały dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 2. Spotkanie integracyjne zorganizowały nauczycielki SOSW. Celem zajęć była integracja dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie ze zdrowymi dziećmi innych placówek, w tym dzieci korzystających z zajęć w ramach wczesnego wspomagania rozwoju. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Witaj Wiosno”.

Czy się podobało? O to nikogo nie trzeba było pytać, roześmiane buzie to dowód na to, że spotkanie było udane i na pewno na tym się nie skończy.

Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w różnych konkurencjach dotyczących pory roku- Wiosny. Każda konkurencja poprzedzona była krótką pogadanką na temat danej oznaki wiosny. Uczniowie wraz z przedszkolakami naśladowali taniec motyli, chód stonogi  a także polowanie bociana na żaby. Nie zabrakło również konkurencji plastycznych takich jak: wypełnianie konturu motyla przy użyciu farb i kółeczek z filcu oraz wykonanie kolorowej łąki. Po skończonych zajęciach na wszystkich uczestników zabaw czekał słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów Szkoły Zawodowej SOSW.

- Dzieci podchodzą do siebie w sposób całościowo akceptujący, nie reagują na inność drugiego człowieka. Przy współdziałaniu uczą się akceptacji siebie i innych takimi jakimi są. Nie ma ukrywania i udawania
– podkreśla Małgorzata Niedoba, która wraz z  Sabiną  Stasica i Iwoną Niemiec były inicjatorkami spotkania - Integracja ze środowiskiem społecznym jest celem edukacji dzieci niepełnosprawnych. Takie spotkanie jak to pokazuje, że razem możemy się cudownie bawić i uczyć, a wspólne spędzanie czasu zawsze przynosi obustronne korzyści.

Spotkanie integracyjne, które odbyło się 29 marca, to pierwsze z tego cyklu. - Teraz chcielibyśmy zaprosić kolejne przedszkole – dodaje M. Niedoba – Dzieci z zajęć były bardzo zadowolone, miło ten czas wspominają również panie z przedszkola nr 2.

 

BsK
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: