Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczów kiermaszem stoi

Kiermasze świąteczne są produktem turystycznym wielu miejscowości na całym świecie. Budki z ozdobami świątecznymi, rękodziełem i smakołykami świątecznymi mają być atrakcją także skoczowskiego Rynku.

Pierwsza budka stanęła przy skoczowskiej choince w Mikołajki, kolejne w miarę zainteresowania, sukcesywnie będą zapełniać płytę skoczowskiego Rynku. Być może z czasem ten skoczowski, przedświąteczny kiermasz będzie przypominał Christkindlmarkt w Norymberdze, czy ten z Drezna, albo partnerskiego dla Skoczowa Ołomuńca.  – Mierzymy siły na zamiary, może nie znajdziemy się w czołówce, ale chcemy tą tradycję podtrzymywać i rozwijać – mówi Janina Żagan, burmistrz Skoczowa.

6 grudnia w Mikołajki pojawiło się pierwsze stoisko, już zapowiadają się kolejne. – W kiermaszu weźmie udział Klub Kobiet Aktywnych Tryumf, Koło 4H, Koła Gospodyń Wiejskich. Lista nie jest zamknięta, sprzedawać na przedświątecznym kiermaszu może każdy, ważne aby sprzedawane produkty były rękodziełem – dodaje Janina Żagan. Wtedy kupcy na Rynku mogą rozkładać swoje stoisko bez żadnych opłat.

 Pomysł podoba się mieszkańcom. – Jeśli będzie więcej stoisk, to z pewnością wyglądać będzie to lepiej. Sam pomysł jest strzałem w dziesiątkę. Gdyby jeszcze unosił się zapach grzanego wina i gdzieś w dali słyszane były kolędy, to mielibyśmy iście świąteczny nastrój pod skoczowską choinką – mówi Mariusz Greń, mieszkaniec Skoczowa.

Kiermasz na Rynku ma trwać do świąt. Osoby zainteresowane sprzedażą proszone są o kontakt z naczelnikiem Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Skoczowie.

Dorota Kochman
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: