Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sejm: wybory będą korespondencyjne. Jak głosowali posłowie z regionu?

Wczoraj (6.04) wieczorem Sejm przyjął ustawę w sprawie wyborów korespondencyjnych. Stało się tak mimo faktu, iż w pierwszym podejściu posłowie odrzucili propozycję wprowadzenia do porządku obrad zmian w Kodeksie Wyborczym.

Zgodnie z tekstem przyjętej ustawy, Prezydenta będziemy wybierać w maju tego roku wyłącznie drogą pocztową. Co więcej, nie jest pewne, czy wybory odbędą się dokładnie 10 maja - jedna z wprowadzonych poprawek zakłada, że datę może zmienić marszałek Sejmu i mówi się, że głosować będziemy 3, 10 lub 17 maja. 

Jak informuje gazetaprawna.pl, karze pozbawienia wolności do lat trzech będzie podlegać osoba, która:

  • kradnie kartę do głosowania
  • kradnie oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu (wpisuje się w nim imię, nazwisko i PESEL oraz wysyła się razem z kartą do głosowania)
  • umieszcza w przystosowanej do tego skrzynce pocztowej przerobioną lub podrobioną kartę do głosowania lub wspomniane oświadczenie o tajnym oddaniu głosu

Jak dodaje Gazeta Prawna, kara więzienia nie będzie z kolei grozić za niszczenie, uszkadzanie, ukrywanie, przerabianie i podrobienie karty do głosowania. 

Pisaliśmy: Posłowie z regionu przeciwni wyborom korespondencyjnym

We wczorajszym tekście mówiliśmy, że przeciw propozycjom Prawa i Sprawiedliwości byli, początkowo, nie tylko lokalni posłowie opozycji sejmowej (Mirosława Nykiel, Małgorzata Pępek, Mirosław Suchoń - Koalicja Obywatelska i Przemysław Koperski- Lewica), ale także Grzegorz Puda z Prawa i Sprawiedliwości. Jak później jednak wyjaśnił, stało się tak... przez pomyłkę:

Późnym wieczorem doszło jednak do ponownego głosowania, gdyż posłowie rządzącej partii wprowadzili kilka poprawek do projektu ustawy. Tym razem głosowanie nad dokumentem Sejm przyjął, a następnie go przegłosował. Oto wyniki (można je znaleźć również na stronie Sejmu - LINK):

Jak głosowali posłowie wybrani w 27. okręgu wyborczym, obejmującym powiaty pszczyński, żywiecki, bielski i cieszyński? Przeciwko wyborom korespondencyjnym zagłosowali Mirosława Nykiel, Małgorzata Pępek, Mirosław Suchoń (Koalicja Obywatelska) i Przemysław Koperski (Lewica). 

Za wprowadzeniem zmian w systemie wyborczym opowiedzieli się Przemysław Drabek, Grzegorz Gaża, Kazimierz Matuszny i Stanisław Szwed (Prawo i Sprawiedliwość).

Projekt ustawy trafi teraz do Senatu RP. Izba wyższa musi zająć stanowisko w jej sprawie w ciągu 30 dni.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

82
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-07 10:52:16
pogromca ciemnoty: Takiego kurestwa nawet komuna nie robiła
2020-04-07 10:56:29
politykier: ... a sanacja?
2020-04-07 11:02:36
tom lem: ... teraz, opozycja może tylko ogłosić żałobę.
2020-04-07 11:02:52
renia150: Pomijając to, że to kompletny debilizm, to o co chodzi z tajnym głosowaniem, jeśli z kartą do głosowania mam spakować oświadczenie z wszystkimi moimi danymi osobowymi!?!?
2020-04-07 11:08:12
Wyborca 456: PUDA- zapamiętajmy to nazwisko i sprawmy aby rzeczywiście w następnej kadencji nie musiał się już użerać z nowoczesną technologią. Ja jestem nimi rozczarowany i tak zostanie- zachowanie żałosne i godne potępienia. Wystrachane ludki bojące się szarego ponoć, zwykłego posła. WSTYD.
2020-04-07 11:10:27
tom lem: ... to specjalnie renia150: tylko dla wyznawców Pis wybory będą tajne, dla pozostałych nie muszą, bo każdy się przyznaje do dzisiejszej opozycji;-)))
2020-04-07 11:10:42
yamah: Toż to totalne bezprawie. Jak można zmieniać Kodeks Wyborczy w trakcie trwania kampanii? Cynizm i bezczelność z najwyższej półki. A wszystko po to aby za wszelką cenę przepchać Dudę na drugą kadencję. Podobno na wprowadzenie Stanu Klęski Żywiołowej nas nie stać, a na przeprowadzenie wyborów w tak ekstremalny sposób nas stać???
2020-04-07 11:14:36
jasper: W 10 rocznice katastrofy smolenskiej wszyscy leca samolotem bez zapietych pasow, ktorego pilotem jest szary posel zwany prezem. Tworzy swoje panstwo katolicko- nacjonalistyczno- autokratyczne i swoje niedouczone elity. Przypominam, ze lot do Smolenska przygotowywal p. Sasin i obecny prezydent Duda. Damy rade ....!?
2020-04-07 11:17:05
Wyborca 456: do "jasper": nie obrażaj prezesa- to przecież Brylant i Zbawca...............
2020-04-07 11:52:56
: pogromca: bo komuna w porównaniu z kaczyzmem to była bułka z masłem - wyobraź sobie co by Kaczyński z Polakami z Polską zrobił, gdyby miał za sobą siłę tak potężną jak ZSRR i Armia Czerwona w tamtych czasach - on i bez tego wsparcia poczyna sobie jak Łukaszenka albo Fidel, czerwona hołota z Nowogrodzkiej z bandą interesownych przydupasów na zapleczu i tyle
2020-04-07 11:56:59
krzysztof.nn: ✍ Roman Giertych komentował poniedziałkowe wydarzenia na Wiejskiej. Obecnie mamy do czynienia z sytuacją, w której Prawo i Sprawiedliwość właściwie zmierza pewnym krokiem w stronę konstytucyjnego zamachu stanu - skomentował. Próba zmiany konstytucji zwykłą ustawą i wprowadzenie zapisu, że marszałek Sejmu może dowolnie ustawić sobie termin wyborów" jest "złamaniem nie tylko ustaw, złamaniem regulaminu Sejmu, ale wprost zapisów konstytucyjnych i to w odniesieniu do istoty demokracji, czyli wyborów". - Rząd ma obecnie obowiązek wprowadzić stan nadzwyczajny, stan klęski żywiołowej. Argumenty, że nie może komuś wypłacić odszkodowań są po prostu łgarstwem, są fałszywe. Obowiązku zwrotu za szkody wywołane przez epidemię nie ma." ✍
2020-04-07 11:57:34
krzysztof.nn: ✍ Istotą, celem Jarosława Kaczyńskiego jest przeprowadzenie wyborów prezydenckich w terminie, wyborów w czasie epidemii. On doskonale wie, że za trzy miesiące z powodu tego, że zmarnotrawiono wydane nieroztropnie, bądź skradziono, pieniądze z budżetu państwa, będzie ogromny kryzys gospodarczy i niepokoje społeczne ✍
2020-04-07 11:59:42
krzysztof.nn: ✍ Poczta Polska nie dysponuje adresami wyborców a adresami zameldowania. Różnica między zameldowaniem a adresem jest w Polsce poważna. Przynajmniej 20 procent osób nie głosuje w miejscu, gdzie są zameldowane. Drugi problem to problem techniczny. Dostarczenia tego wszystkiego, co wydaje się zadaniem niewykonalnym . Trzecim problemem. Jeśli ustawa o głosowaniu korespondencyjnym trafi z Sejmu do Senatu, to izba wyższa ma prawo pracować nad tą ustawą przez 30 dni. Albo to prawo nie wejdzie w życie, albo wejdzie tuż przed terminem głosowania, co czyni wybory karykaturalnymi . Jarosław Kaczyński jest w stanie zaryzykować zdrowie i życie ludzi, uczynić ze święta demokracji farsę tylko po to, aby utrzymać władzę lub pozory władzy ✍
2020-04-07 12:02:25
krzysztof.es: Rzecznikowi PiS trzeba przypomnieć, że jest taka grupa ludzi, dla której to PiS wydaje się bardziej wiarygodny niż Platforma. Z danych PKW wynika bowiem, że pacjenci szpitali psychiatrycznych chętniej głosują właśnie na partię Jarosława Kaczyńskiego.
2020-04-07 12:03:04
krzysztof.nn: ✍ Giertych pytany, czy można będzie w przyszłości domagać się uznania nieważności wyborów przez sąd odpowiedział, że "oczywiście, że te wybory będą zaskarżone, jeśli będą przeprowadzone. Ja wciąż mam nadzieję, że rządzący jednak się opamiętają." W obliczu zastanej sytuacji "państwo kompletnie nie daje sobie rady". - Na dwóch płaszczyznach: zdrowotnej, bo to obywatele przez solidarność społeczną ratują szpitale, oraz ekonomicznej. ✍ Cały układ rządowy będzie niedługo odpowiadał przed obywatelami. Gdyby dzisiaj była możliwość organizowania demonstracji, to mielibyśmy demonstracje na 100, 200 czy 300 tysięcy ludzi. Nie ma tej możliwości, bo mamy epidemię, ale to nie oznacza, że na jesieni nie będziemy mieli masowych demonstracji społecznych. Tego też się obawia Jarosław Kaczyński, który po trupach do celu chce doprowadzić do wyborów". Giertych wyraził przekonanie, że wyborów 10 maja nie będzie. - Nie da się ich zrealizować. Ktokolwiek chce to robić, to próbuje narzucić swoją wolę faktom. A koronawirus nie podlega Jarosławowi Kaczyńskiemu. Wirus nie jest podatny na prezesa PiS ✍
2020-04-07 12:06:48
altacet: Ktoś jeszcze wierzy ,że wybory bedą 10 maja? Senat ma 30 dni na wydanie decyzji,a potem jeszcze 2 tygodnie na dostarczenie jej do sejmu.To jak by nie liczyć jest dawno po 10 maja.
2020-04-07 12:09:19
krzysztof.es: Giertych w rządzie Jarosława Kaczyńskiego był wicepremierem i ministrem edukacji narodowej. - Te analogie jednak są nieporównywalne. Obecnie mamy do czynienia z sytuacją, w której Prawo i Sprawiedliwość właściwie zmierza pewnym krokiem w stronę konstytucyjnego zamachu stanu - skomentował. Jego zdaniem "próba zmiany konstytucji zwykłą ustawą i wprowadzenie zapisu, że marszałek Sejmu może dowolnie ustawić sobie termin wyborów" jest "złamaniem nie tylko ustaw, złamaniem regulaminu Sejmu, ale wprost zapisów konstytucyjnych i to w odniesieniu do istoty demokracji, czyli wyborów". - Rząd ma obecnie obowiązek wprowadzić stan nadzwyczajny, stan klęski żywiołowej. Argumenty, że nie może komuś wypłacić odszkodowań są po prostu łgarstwem, są fałszywe. Obowiązku zwrotu za szkody wywołane przez epidemię nie ma - podkreślał.
2020-04-07 12:16:09
krzysztof.es: Po tym, jak Roman Giertych odkrył, że jest spokrewniony z Jarosławem Kaczyńskim, postanowił go przekonać, że pewne rzeczy powinny pozostać w rodzinie. Roman Giertych w specyficzny sposób zwrócił uwagę na to, że PiS chętnie otacza się członkami rodzin działaczy - ale też rekrutuje na ważne stanowiska ich dalszych znajomych. Zajmując się różnymi sprawami adwokackimi (pewnie o niektórych słyszałeś…) nie zauważyłem, że zbliża się powołanie nowego rządu, a przecież Twojego nowoodnalezionego kuzyna musisz jakoś uwzględnić. Skoro tatuś naszego prezydenta, kuzynka premiera, siostry, bracia, szwagierki, wujowie, siostrzenice, bratanice, fryzjerki, kierowcy, koleżanki fryzjerek etc. naszych kochanych posłów PiS zajmują poczesne miejsca w obozie dobrej zmiany, to i ja pomyślałem, że dla mnie jakieś miejsce się znajdzie – napisał trochę żartem, trochę serio, Roman Giertych na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. Przesłano mi, Kochany Kuzynie, wywód genealogiczny Minakowskiego, z którego wynika, że mój prapraprapradziadek Kacper Kazimierz Sas był prapradziadkiem Jadwigi Sarć, która wyszła za Stanisława Święckiego, którego brat Czesław Święcicki ożenił się z Kazimierą Jasiewicz, która była siostrą Aleksandra Jasiewicza, twojego Kuzynie dziadka – wyjaśnia.
2020-04-07 12:25:59
rainman: No i kolejne multikonto wybilo. Tym razem z nowa koncowka .es. To teraz juz wszystko wiadomo
2020-04-07 12:27:15
rainman: Bijesz sobie sam brawo? Sprobuj puknac sie w glowe sam kilka razy - lepszy efekt bedzie.
2020-04-07 12:52:31
krzysztof.nn: rainman - wyłożę ci jak krowie do żłoba, bo widzę, że na twój pisi móżdżek to zbyt trudne, postów wcale nie czytasz a reagujesz jedynie na nicki i obrazki: krzysztof.es to trollowska podróbka, klasyczna fałszywka w stylu UB-eckiej prowokacji, konto ze skopiowanym awatarem i podobnym do mojego nickiem - podejrzewam jakiegoś donka/bronka/romualda/politykiera, on tych kont ma jak koza bobków, albo innego zmutowanego łosia, [tuluzę wykluczam ze względów oczywistych, niemniej przy okazji serdecznie pozdrawiam...シ] - no więc teraz bądź mężczyzną i puknij się w swój PiSi EP
2020-04-07 12:55:28
krzysztof.nn: altacet - to nie jest kwestia wiary, Kaczyński ma w d^upie polską konstytucję, Polaków i Polskę, ma w ręku resorty siłowe, wojsko, Policję, służby specjalne, i będzie dalej po trupach szedł po władzę, dopóki mu suweren nogi nie podłoży - albo dajmy na to dzioba nie przytrzaśnie
2020-04-07 13:22:41
jasper: W wyniku moich obserwacji moge stwierdzic , ze Polak czuje sie dobrze, kiedy ma kaganiec, kolczatke na szyi i bat nad du*a. I niestety z uplywem lat utwierdzam sie w moich spostrzezeniach. Trudno mi zrozumiec glupote i biernosc naszego narodu (oczywiscie nie wszystkich, ale niestety wiekszosci).
2020-04-07 13:30:51
tom lem: .. przykro słyszeć jasper-Q, że się czujesz dobrze ;-)) w swoim kagańcu, kolczatce na szyi i z batem nad du*ie. Istny masochista z ciebie
2020-04-07 13:51:02
rainman: Oczywiscie wierzymy na slowo w twoje zapewnienia krzysztof.nn, mn, mm, ja-nek itd. Wierzymy jak cholera. xD
2020-04-07 14:13:44
FoxTrot: Hej czerwony krzysio. Zdradź nam wszystkim czym ty się właściwie zajmujesz? Spam, który tu zamieszczasz z wielu kont pojawia się o każdej porze dnia i nocy. Wnioskuję więc, że możesz być jakimś emerytowanym czterdziestolatkiem, pachołkiem i sługusem PO-KOmuny. A może jakimś "zapracowanym" urzędnikiem, którego znajomi z układu posadzili na wygodnym stołeczku a koledzy z pracy muszą pracować za ciebie? Jestem przekonany, że twoje delikatne czerwone łapki nigdy nie kalają się pracą. O tej porze normalni ludzie pracują a jeśli ktoś jest w pracy i na prawdę pracuje, to nie ma czasu na wymyślanie jadowitych historii pozbawionych jakichkolwiek argumentów i zerkanie co 10 minut, czy ktoś coś odpisał (tak.. to musi bardzo łaskotać twoje rozdmuchane ego). Oczywiście we wszystkim powyższym mogę się mylić, bo jak pisałem - to tylko moje obserwacje. Ale ja jestem człowiekiem omylnym (nie to co ty), więc oświeć nas wszystkich, wschodząca gwiazdo cieszyńskiego trollingu. Ciekawi mnie, czy odpowiesz normalnie, czy jak zawsze.
2020-04-07 14:17:10
m.emer: Może nie powinienem tego mówić, ale ja zawsze popierałem PiS, ich reformy, politykę prospołeczną, itp, itd.., ale to co teraz wyprawiają z tymi wyborami to jest zwyczajna KPINA z Polaków, KPINA ze zdrowia i życia, KPINA z Demokracji, po prostu ZIMNA NIELUDZKA GRA. Ja nie chcę prezydenta wybranego na siłę, za wszelką cenę i dosłownie po trupach. Czy tak ma wyglądać święto demokracji??? Czy Polacy chcą prezydenta wybranego w ten sposób i czy w ogóle Polaków ktoś o to zapytał??? Ja w każdym razie nie mam zamiaru uczestniczyć w tej farsie i mam nadzieję że takich jak ja będzie wielu.
2020-04-07 14:21:47
jasper: Caly rzad i wiekszosc sejmu i senatu jezdzili do Tornunia i wraz z o. biznesmenem tanczyli w rytm piesni Abba Ojcze a nie czytali przypowiesci z Biblii o latach tlustych i chudych. A spichlerze puste, bo dla utrzymania sie przy wladzy kupowano suwerena. Teraz sprzedadza wam koronawirus +. Ciemny, bezmyslny lud kupi wszystko , prawda ?
2020-04-07 14:55:17
FoxTrot: Jak opozycja jeździ 5 razy w miesiącu na skargę do swoich niemieckich sponsorów, którzy mają na sznurku TSUE, Komisje weneckie i inne polityczne twory do pałowania suwerennych państw, to jest ok. Co do wizyt przedstawicieli PiS w kościołach, to faktycznie przypominam sobie, że jak ś.p. Lech Kaczyński był z wizytą w Cieszynie, to jedyny kościół, który odwiedził, to był kościół ewangelicki.
2020-04-07 14:55:17
FoxTrot: Jak opozycja jeździ 5 razy w miesiącu na skargę do swoich niemieckich sponsorów, którzy mają na sznurku TSUE, Komisje weneckie i inne polityczne twory do pałowania suwerennych państw, to jest ok. Co do wizyt przedstawicieli PiS w kościołach, to faktycznie przypominam sobie, że jak ś.p. Lech Kaczyński był z wizytą w Cieszynie, to jedyny kościół, który odwiedził, to był kościół ewangelicki.
2020-04-07 14:55:18
FoxTrot: Jak opozycja jeździ 5 razy w miesiącu na skargę do swoich niemieckich sponsorów, którzy mają na sznurku TSUE, Komisje weneckie i inne polityczne twory do pałowania suwerennych państw, to jest ok. Co do wizyt przedstawicieli PiS w kościołach, to faktycznie przypominam sobie, że jak ś.p. Lech Kaczyński był z wizytą w Cieszynie, to jedyny kościół, który odwiedził, to był kościół ewangelicki.
2020-04-07 15:07:14
pogromca ciemnoty: Echo?
2020-04-07 15:08:16
FoxTrot: Coś się na OX popsuło, bo zamieściło trzykrotnie w ciągu 2 sekund :/
2020-04-07 15:08:37
pogromca ciemnoty: Chcieliście u władzy kościół katolicki i prawactwo? No to macie.
2020-04-07 15:10:48
doler: No i czemu ten kurdupel nie wsiadł tego 10 kwietnia razem z bratem do samolotu....tyle problemów by to oszczędzilo. Nadaja na komune...a sami sa gorsi. Trzeba wyjść na ulice i obalić te pisowskie scierwo niszczące Polskę.
2020-04-07 15:18:09
wyśmienity cwaniaczek: a w dupie mam wybory !!!!! niech se Andrzej jest 10 lat jeszcze przy korycie !!!!! ja chcę iść do pracy bo nie mam za co żyć!!!!!!!!!! ps-- jeśli ta farsa dojdzie do skutku to odsprzedam mój "PAKIET" wyborczy za 10 zł.
2020-04-07 15:21:41
FoxTrot: Bo gdyby nie ten "kurdupel", to w zeszłym roku mielibyśmy 3x większy deficyt, większe bezrobocie, LOT nazywałby się LOTHANSA a na 500+ "piniyndzy by nie było"
2020-04-07 15:34:52
Anthony: @m.emer: powinieneś o tym mówić i to głośno - sumienia nie trzeba się wstydzić
2020-04-07 15:52:06
pogromca ciemnoty: Kurdupel przekupił ciemniactwo, żeby dorwać się do władzy. W dupie ma dobro Polski i twoje też FoxTrot.
2020-04-07 15:55:22
pogromca ciemnoty: E.mer zawsze jest czas, żeby przejść na drogę oświecenia i zerwać z kołtuństwem.
2020-04-07 16:01:45
rainman: Ile swiat zaplacil w zamordowanych za lewackie, komusze urojenia to mozna wyczytac w kazdej encyklopedii.
2020-04-07 16:04:39
rainman: PiS zostanie wymieniony ale z pewnoscia nie bedzie to zadna lewacka partia. Na co bylo stac mlodych z lewicy - wszyscy widzielismy - selfie w maseczkach (zle zalozonych) i paluszki w ksztalcie V. To tyle jesli chodzi o mlody lewacki narybek. XD. Won z Polski.
2020-04-07 16:14:35
pogromca ciemnoty: Ładnie się wypowiadaj w komentarzach rainman, bo wyparują przez ciebie, jak w mszach online
2020-04-07 16:27:26
czesiohill: raiman: coś nerwy nie w porządku. To PiS wprowadził do polityki pojęcie "gorszy sort, lewactwo, zdradzieckie mordy, naród, narodowy" itd itp. Nie wiem czy wiesz, ale narodowy=nacjonalistyczny=szowinistyczny=faszystowski, stalinowski. A Ty jesteś z tego klubu. Może i dla Ciebie zabrzmi: won z Polski. Nie wiem skąd Twoje korzenie, ale na Śląsku już tacy o takich poglądach jak Twoje byli. Dzisiaj ich nazwisko jest inwektywą.
2020-04-07 16:38:35
FoxTrot: Do "piewcy ciemnoty" : Ja nie jestem ani z PiSu, ani z anty-PiSu (bo szczerze mówiąc innych frakcji to ja teraz nie widzę - pomimo wielu nazw). Mam swoje wartości i przekonania. I jeśli jakaś partia spełni je w większej skali - ma mój głos. Co do przekupywania : jeśli robiliby to na kredyt, to takiego przekupywania nie chcę. Ale zauważ, że gdyby nie 500+ to od dwóch lat nie mielibyśmy deficytu w budżecie. Więc może wygonisz ze mnie moją osobistą ciemnotę i wyjaśnisz mi, dlaczego poprzednia - tak wychwalana na tym forum - ekipa miała 3x większy deficyt bez tych przekupstw? Przez 8 lat samodzielnych rządów podwoili dług nas wszystkich, a żeby nie przekroczyć krytycznego progu PKB - zajęli nasze pieniądze z OFE (do którego ci sami ludzie nas ZMUSILI). Mnie osobiście zabrali kilkanaście tysięcy (nie licząc strat spowodowanych przez same OFE). Więc nie pouczaj mnie o przekupywaniu i uczciwości - jeśli chodzi o polityków. Ja patrzę na wyniki. A jeśli są dobre, to niech nas przekupują!
2020-04-07 16:43:10
rainman: @czesiohill - okreslenie lewactwo wprowadzil PiS? Dobre ;-) to jak wczesniej lewactwo sie nazywalo? Zdrowy rozsadek? Normalnosc? Przyjemne z pozytecznym?
2020-04-07 16:45:12
rainman: Bledy PiS i rozgroryczenie ludzi nie beda zadna furtką zeby wpuszczac do Polski komunizmu.
2020-04-07 16:58:26
FoxTrot: Według lewaków Armia Krajowa to były PiSowskie bojówki, które siedziały w lasach dla przyjemności, a największą frajdę mieli z wydawania Niemcom Żydów. Armia czerwona z kolei była niosącą wolność i równość klasową, wybawicielską siłą - także polityczną, która zbliżała nas do ideałów dzisiejszej UE i w ogóle cywilizacji postępu. Przecież nawet na tym forum widziałem trzy wpisy wychwalające stan wojenny w porównaniu "z tym, co jest teraz". Przecież za to powinien być albo kryminał, albo bilet w jedną stronę do Włoch lub Hiszpanii, gdzie wolność króluje do samego końca.
2020-04-07 17:54:40
daniel3ttt: FoxTrot większość z nas pracowała i wychowywała dzieci w czasach rządów PO i PIS. Każdy ma porównanie. Jak do tego dodamy budżet państwa to poprzednicy przegrywają z kretesem. Jak jeszcze obnażymy haniebne zachowanie szkodników, donosicieli z obecnej KO to wyjdzie że tylko totalni ignoranci mogliby chcieć ich powrotu. Taki krzysztofek+ pewnie dzieci nie ma i ujada że jemu nie dali 500+. Może jeszcze obniżyli do średniej nienależną wysoką ubecką emeryturkę. I to nie jest tak że za lepszymi rozwiązaniami głosują tylko zażarci zwolennicy PIS. Obecna opozycja nie ma do zaproponowania nic lepszego. Polacy mają swój rozum.
2020-04-07 18:07:44
rainman: daniel3ttt - wielkim zwolennikiem PiSu nie jestem i nigdy nie byłem fanem rozwiązań "+". Nie wypaliły mieszkania "+", śladu nie ma po elektrycznych samochodach a budowa promów to jakieś żarty - sam PiS to nawet przyznał. Centralny port lotniczy to też chyba przyczółek, żeby non stop coś budować, ale nigdy nie wybudować. Jest mnóstwo przykładów chybionych pomysłów PiS. I gdy człowiek - taki jak ja - popatrzy się na PiS to może mu się wydawać, że gorzej być nie może. Ale wystarczy posłuchać tzw. opozycji w sejmie, która nie ma jakichkolwiek pomysłów na kryzys (oprócz przełożenia wyborów co jest jasne) i tylko stawia kolejne zarzuty. Nie mają absolutnie żadnego pomysłu na Polskę. I nigdy nie mieli. I to jest według mnie dramat najbliższych wyborów (jakichkolwiek).
2020-04-07 18:10:06
jasper: Z demokracji w Polsce zostalo tylko demo !
2020-04-07 18:15:09
rainman: Do tego możemy dodać "Ludmiłę", uchodźców, kwestie roszczeń żydowskich i trochę się tego nazbiera. A jak ktoś jest dociekliwy to niech sobie sprawdzi kto pierwszy mówił, żeby "cieszyć się wiosną". Tak więc pan "multikonto" sobie da na wstrzymanie i obrazu nie zaciemnia.
2020-04-07 18:25:10
jasper: Dlaczego PiS nie oglasza stanu kleski zywiolowej? Wprowadzaja totalne ograniczenia zmuszajac do siedzenia w domu. Zabraniajac pracowac skazuja ludzi na bankructwo. Jezeli ta pandemia nie jest kleska zywiolowa, to te wszystkie ograniczenia sa nielegalne !
2020-04-07 18:26:30
Srandek: Tak kapke do rozluźniynio, o wyborach itd ;) https://youtu.be/uto1-H-BP34
2020-04-07 18:30:34
rainman: @jasper - istnieje obawa, że żądania odszkodowań (w tym od zagranicznych podmiotów) będą miały silniejszą podstawę - choć zdania konstytucjonalistów są podzielone.
2020-04-07 18:32:17
FoxTrot: Niestety tak to wygląda, że "młodzi wykształceni z wielkich miast" mają najwięcej do powiedzenia. Nie pamiętają przekrętu o nazwie "okrągły stół" ani nie mają pojęcia o tym, że 90% rynku medialnego w Polsce (prasa i internet) należy do grupy Ringer Axel Springer (lista portali i gazet jest tak długa, że nie będę tu przytaczał) oraz do niemieckiej grupy BAUER (lista równie długa). W Niemczech taki stan rzeczy jest ustawowo zabroniony, aby media informacyjne należały do nie-niemieckiego właściciela. Oczywiście nie jesteśmy wyjątkiem i tak samo kolonizują informacyjnie Europę Wschodnią. Do tego dochodzą jeszcze inne "nasze" media : grupa Agora (GW), która od czasów trzeźwego Kwacha zawsze stawała w obronie PRL, wpływów i układów. Mamy też grupę ITI (TVN i wiele innych), założoną jeszcze w latach 80-tych (gdzie przeciętny obywatel nie miał prawa otworzyć prywatnego warsztatu bez specjalnej zgody władz).. założona przez dwóch najzdolniejszych propagandzistów Urbana, czyli panów Waltera i Wejcherta. Od początku jej misją było stopniowe przekonywanie Polaków, że komuna wcale nie była taka zła, a Solidarność to nie Andrzej Gwiazda i Anna Walentynowicz i wielu innych, tylko "bohaterowie" w osobach Wałęsy, Frasyniuka, Borusewicza i im podobnych. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze wpływy rosyjskie (do dziś niewyjaśniona pożyczka moskiewska). No i mamy już w skutki niemal 30 letniego karmienia Polaków informacyjną karmą niemiecko-ruską do tego stopnia, że są w Polsce tysiące idiotów przyklaskujących takim projektom jak Nord-Stream a krytykujących przekop Mierzei Wiślanej, czy pogłębianie Odry w celu rozwinięcia transportu rzecznego (co nie podoba się Niemcom, którzy nie po to pogłębiali równoległą Łabę, żeby teraz konkurować z Polakami). Ale są w tym kraju 25 i 30 latkowie, którzy nie mają pojęcia o historii najnowszej, za to mają najwyższy poziom szydery i pogardy dla wszystkich, którzy nie myślą tak jak oni. Problem w tym, że aby mieć światopogląd należy wiedzę mieć i ją pogłębiać. Bo samo myślenie bez wiedzy jest niczym wrodzony talent szachisty... który jeszcze nie poznał, jak ruszają figury - czyli nie na wiele się zda.
2020-04-07 18:59:14
krzysztof.nn: FoxTroll - a ty potrafiłeś przynajmniej się samodzielnie podetrzeć w czasach stanu wojennego? bo z bełkotu jaki tu zapodajesz wyglądasz raczej na Prawdziwego Polaka Patriotę z łapanki macierewicza
2020-04-07 19:15:51
rainman: I już lepszy humorek jak sobie pan multikonto dodał kilka plusików. I cyk na kolejne konto. I cyk tu plusik a tu minusik. xD
2020-04-07 19:45:25
krzysztof.nn: @Wyborca 456: to nie tylko Grzegorz Puda - to także Przemysław Drabek, Grzegorz Gaża, Kazimierz Matuszny i Stanisław Szwed - wszyscy Prawo i Sprawiedliwość, panteon parlamentarnej hańby naszego regionu
2020-04-07 20:13:08
jasper: Ze wzgledu na epidemie koronawirusa zmieniono termin igrzysk olimpijskich, przelozono rozgrywki ligii mistrzow, 17 krajow przelozylo wybory. Minister zdrowia Szumowski oficjalnie mowi, ze w ciagu kilkunastu dni moze przybyc ok. 10 000 choryc a Kaczynski bez zadnego trybu mowi, ze nie ma zadnych przeslanek, zeby wprowadzic stan kleski zywiolowej i wybory musza sie odbyc. Istny matrix.
2020-04-07 20:42:13
FoxTrot: Hej czerwony krzysio. Jestem synem Macierewicza i Kaczyńskiego. Śnią mi się po nocach i widzę ich w lustrze. Jednego mam na tapecie komputera a drugiego w telefonie. Nie potrafię napisać prostego komentarza bez użycia jednego z tych dwóch nazwisk.... A NIE!! pomyliło mi się Z TOBĄ :-)
2020-04-07 21:03:17
miriam11: Grupa Jarcosa właśnie dopina ostatni guzik w mundurze. A potym bydzie już ino leepi niegodać.
2020-04-07 21:24:04
daniel3ttt: jasper (a być może krzysztof+) Odpowiedz w takim razie do kiedy mają przekładać wybory? Aż minie kadencja A.D. i wtedy powiecie że nie ma prezydenta? Do czego ci potrzebny stan klęski żywiołowej? Tylko do przełożenia wyborów? A co z odszkodowaniami dla firm i wielkich koncernów. No tak tego byście chcieli, aby państwo legło w gruzach i żebyście mogli winę zwalić na rząd. Bo to byłaby jedyna szansa do przejęcia władzy. Kto dzisiaj jest w stanie odpowiedzieć jak długo potrwa ta pandemia? A jak potrwa 1 rok lub 2? Czy gdyby nie było w tym roku wyborów to też byście tak nawoływali do wprowadzenia stanu klęski żywiołowej? W jakim innym kraju, gdzie jest o wiele więcej zachorowań i zgonów wprowadzono stan klęski żywiołowej? Czemu wasz Donaldek nie wprowadził stanu klęski żywiołowej jak była wielka powódź? Wiem dużo tych pytań ale odpowiedz merytorycznie jak masz argumenty.
2020-04-07 21:38:42
krzysztof.nn: postękał, pokwękał, klępy go olały, no bo co to za łoś co kwęka jak kaczor - wal się, pisiacka łajzo
2020-04-07 21:45:49
jasper: Widze, ze ORMO-cy na ox zadowoleni. Na ulicach znow policja i wojsko. Czasy sie zmienily ale nie wy starzy ormowcy.
2020-04-07 22:14:47
ciotka matylda: daniel3ttt Proszę nie powtarzaj zasłyszanych wieści. To co mówi Gowin można między bajki włożyć. Wpisz w wyszukiwarkę,, stan klęski żywiołowej w Polsce". Jest tam mnóstwo publikacji. Poczytaj, pomyśl i wyciągnij wnioski. Może też czasami wystarczy przełączyć kanał TV i posłuchać co też mają do powiedzenia ludzie znający temat a nie paplający politycy. No i pytanie zasadnicze, czy warto ryzykować życie dla jakiegoś lansującego się gamonia, który za wszelką cenę chce być prezydentem.
2020-04-07 22:14:48
ciotka matylda: daniel3ttt Proszę nie powtarzaj zasłyszanych wieści. To co mówi Gowin można między bajki włożyć. Wpisz w wyszukiwarkę,, stan klęski żywiołowej w Polsce". Jest tam mnóstwo publikacji. Poczytaj, pomyśl i wyciągnij wnioski. Może też czasami wystarczy przełączyć kanał TV i posłuchać co też mają do powiedzenia ludzie znający temat a nie paplający politycy. No i pytanie zasadnicze, czy warto ryzykować życie dla jakiegoś lansującego się gamonia, który za wszelką cenę chce być prezydentem.
2020-04-07 22:20:13
jasper: Zamiast waglika w kopertach bedzie korona wirus. Czy naprawde o to wam chodzi ? Takie plany i taka strategia jak w 1939……. W razie czego wladza PiS da dyla , moze nie do Rumunii ale np. na Wegry.
2020-04-07 22:21:27
krzysztof.es: Byłem w ZOMO, byłem w ORMO, teraz jestem za Platformą!
2020-04-07 22:26:20
jasper: daniel, po pierwsze nie moj „ donaldek“, nie moj „kaczorek“, „sasinek“ czy „matoluszek“. Po drugie nie jestem krzysztofem. Czy to tak trudno zrozumiec, ze logicznie myslacych moze byc wiecej ?
2020-04-07 22:27:53
jasper: „ W Polsce na naszych oczach umiera Demokracja , władza nie przestrzega Konstytucji, usiłuje obchodzić jej przepisy ustawami , rozwala trójpodział władzy, karmi społeczeństwo populizmem, frazesem , propagandą, a nie douczone społeczeństwo to kupuje i będzie kupować tak długo, póki będzie miało pełną miskę“ - to tylko cytat, wiecej na https://villk308488492.wordpress.com/2016/11/30/jaka-jest-dzis-polska/
2020-04-08 06:44:43
donekT: Proponowałby odróżniać pojęcie lewicy od skrajnej lewicy (lewactwa). Skrajna Lewica wypaczyła pierwotne idee lewicy, cechuje się radykalizmem, nie pragmatyzmem, brakiem poszanowania dla prawa naturalnego i tradycji. Skrajna Lewica, lewactwo w swej istocie wykracza poza zakres kultury, jest wypaczeniem oświecenia i reprezentuje ANTYKULTURĘ. Niestety ta ANTYKULTURA, skrajna lewica (lewactwo) zdominowała lewą stronę sceny politycznej. Co nie oznacza, iż należy utożsamiać polityczną lewicę z lewicą ideową. Wbrew pozorom, wielu ideowych lewicowców popiera partie obecnie znajdujące się po prawej stronie sceny politycznej.
2020-04-08 06:45:21
donekT: krzewicielu ciemnoty, co ty masz wspólnego z OŚWIECENIEM? Przez cały czas emanujesz Twoją wyjątkową ciemnotą, wraz ze spółką. Używaj pojęć, które rozumiesz i adekwatnych, co do Twojego poziomu lub jego braku.
2020-04-08 06:46:48
donekT: jasper-Q, od kiedy zawarty w treści Biblii fragment „o latach tlustych i chudych” a dokładnie zatytułowany „Rządy Józefa w Egipcie w czasach głodu” i wcześniej występujący „Wywyższenie Józefa” ma charakter przypowieści? Jakich w wymienionych fragmentach dopatrujesz się cech charakterystycznych dla przypowieści? Oficjalnie nie ma w Biblii PRZYPOWIEŚCI „o latach tlustych i chudych”, A JEŻELIBY NAWET ISTNIAŁA, to w odniesieniu do prezentowanych fragmentów, jaki byłby jej cel, przesłanie alegoryczne???
2020-04-08 06:47:39
donekT: jasper-Q, co stanowi ISTOTĘ DEMOKRACJI, Twoim jasper-Q zdaniem? PS Stan Nadzwyczajny jest wprowadzany przez SEJM, nie przez partię polityczną, zachęcam do lektury obecnie obowiązującej konstytucji. Przy okazji, jakie prawa obywateli nie mogą być przez władze ograniczone, na podstawie obecnie obowiązującej Konstytucji?
2020-04-08 06:49:21
donekT: Nihiliści, Neomarksiści, Marksiści i podobnego rodzaju prądy wypaczające oświecenie wychodzą z założenia, iż istota ludzka jest tylko bardziej uświadomioną, rozwiniętą częścią materii, którą można dowolnie kształtować, w imię swoiście rozumianego „postepu”. Światopoglądy przedstawiające inną wizję rzeczywistości, przez wymienione społeczności wrogów oświecenia, traktowane są jako wsteczne, wrogie, godzące w „postep” i ich zdaniem należy je zwalczyć w imię swoiście i fałszywie przez nich pojmowanego wyzwolenia ludzkości. ANTYKULTURA uważa, iż istota ludzka nie jest niczym wyjątkowym w przyrodzie, zalicza ludzi do świata Fauny, gdzie ludzie przedstawiani są jako naczelne i niewiele ich różni od szympansa, z którym jako gatunek człowiek ma wspólnych przodków. Poszczególne grupy ludzi ANTYKULTURA uznaje za godnych POGARDY, NIENAWIŚCI, EKSTERMINACJI i skazanych na zagładę. W przeświadczeniu ANTYKULTURY do tylko głupsze i mniej inteligentne od ANTYKULTURY zwierzęta, a nawet insekty, rośliny, czy glony, które adekwatnie należy ich (ANTYKULTURY) zdaniem traktować, nawet tępić i zabijać (a nie mordować), wedle ich woli i uznania. Tego rodzaju, pokrótce opisana FAŁSZYWA ANTROPOLOGIA, połączona z RELATYWIZMEM MORALNYM stanowi i będzie stanowić podbudowę każdego TOTALITARYZMU. Tego rodzaju tendencje i totalitarne skłonności możemy rozpoznać np. po DEHUMANIZACJI poszczególnych społeczności, czy grup społecznych. Przykłady, jakie pojawiają się w treściach komentarzy zamieszczanych na OX?
2020-04-08 06:51:58
donekT: Oto co sobą reprezentują sympatycy pewnej linii światopoglądowej, typowej ANTYKULTURY. Oto przykładowe wypowiedzi naczelnego portalowego KORYFEUSZA CHÓRU NIENAWISTNIKÓW i co sobą reprezentuje:>>>>>> // pisi móżdżek // zmutowanego łosia // dzioba nie przytrzaśnie // Polak czuje sie dobrze, kiedy ma kaganiec, kolczatke na szyi i bat nad du*a.// Kurdupel przekupił ciemniactwo // Prawdziwego Polaka Patriotę z łapanki macierewicza //postękał, pokwękał, klępy go olały, no bo co to za łoś co kwęka jak kaczor - wal się, pisiacka łajzo // pisiacki glon bije brawo ministrowi P. Jebjakowi, // pisiacki glon wypisuje brednie o "higienie przestrzeni" - zapomniał zadbać o higienę swoich ptasich móżdżków // pisiacki glon przełknie każde g^wno byle było z centrali - // aż miło patrzeć jak pisiacki glon fermentuje i bulgocze // pisizna - stado psów??... raczej krzyżówki hien z osłami ...albo barana z krową, co mało mleka daje. >>>>>> Taki oto poziom przedstawiają poniektóre elyty polityczne, również samorządowe. Jakimi metodami się posługują? NIE REPREZENTUJĄ ŻADNEJ ALTERNATYWY, nieudolnie próbują tylko SIAĆ NIENAWIŚĆ, SKŁÓCAĆ i SZCZUĆ. W twórczej destrukcji, w kreowaniu ANARCHII czują się, jako ryba w wodzi... I z tą wodzią popłyną...
2020-04-08 07:18:06
farorz: PS Prokuratura już dawno powinna się przyjrzeć elementowi grupującemu się w cieszyńskiej przykopie.
2020-04-08 07:26:27
farorz: Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo.
2020-04-08 09:01:42
: dobre - donek vel farorz najwyraźniej zapomniał, że się w międzyczasie przelogował na inne konto :)
2020-04-08 16:40:12
pogromca ciemnoty: FoxTrot zainteresuj się ile miliardów idzie na czarną zarazę, to nie będziesz później beczał.
2020-04-08 20:44:37
farorz: Ich losem - zagłada, ich bogiem - brzuch, a chwała - w tym, czego winni się wstydzić. To ci, których dążenia są przyziemne. Wszak można było olejek ten sprzedać drożej niż za trzysta denarów i rozdać ubogim. Nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: