Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ruszył "złodziejskim szlakiem"

Włamał się do sklepu, automyjni i kilku samochodów, a skradzioną kartą zapłacił za zakupy i taksówkę. Policjanci z Jasienicy szybko zatrzymali 22-latka odpowiedzialnego za te wszystkie przestępstwa.

W niedzielne popołudnie dyżurny jasienickiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o włamaniu do automatu płatniczego na myjni samoobsługowej w Mazańcowicach. - Policjanci pojechali na miejsce, gdzie właściciel myjni wskazał im zniszczone urządzenia. Straty wyceniono na blisko 20 tysięcy złotych. Sprawca nie zdołał zrabować pieniędzy. Mundurowi ustali, że do przestępstwa doszło kilka godzin wcześniej, a na podstawie zapisu z kamer monitoringu uzyskali wizerunek sprawcy – informuje rzecznik bielskiej policji.

Niedługo później dyżurny z komisariatu Policji w Jasienicy odebrał kolejne i w dodatku podobne zgłoszenia. Okazało się, że ten sam mężczyzna próbował włamać się do supermarketu położonego kilkaset metrów od myjni. Tam również nie zdołał skutecznie sforsować zabezpieczeń antywłamaniowych. Nie zniechęciło to 22-latka, który chwilę później w Międzyrzeczu Górnym włamał się do czterech samochodów osobowych. Jego łupem padły akcesoria samochodowe o łącznej wartości blisko tysiąca złotych.

Mężczyzna na tym nie zakończył swojej eskapady - zakradł się jeszcze na teren jednej z międzyrzeckich parafii. Z zaparkowanego tam samochodu skradł dokumenty, kilkaset złotych gotówki i kartę płatniczą. Zamówił taksówkę oraz zakupy za kilkaset złotych, za które zapłacił skradzioną kartą – relacjonuje bielska policja.

Przeprowadzone postępowanie szybko dało efekt, już następnego dnia, na jednym z osiedli w Ustroniu zatrzymali zaskoczonego 22-latka. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna przebywa na warunkowym zwolnieniu z zakładu karnego, gdzie odbywał karę za rozbój. Sprawcy grodzi 10 lat więzienia.

red/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-02-11 15:11:22
traveler85: Uciąć łapy frajerowi, porządni ludzie pracują żeby coś mieć, a taki ludzki odpad wyciąga po to swoje brudne łapska, złodziej czy pedofil, taki sam śmieć
2021-02-11 21:40:52
pastor.: Co wychodzi z człowieka, to czyni go nieczystym. Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym.
2021-02-11 21:54:07
św. Patryk.: traveler - już jakieś 2000 lat temu pewien Żyd zauważył, że nie ma wśród nas niewinnych, jego mądrość przetrwała w postaci frazy "kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem..." - potem zanegował biblijne oko za oko, propagował miłość do bliźnich itp - w miarę, jak ludzkość schodziła z drzewa i dojrzewała do miana homo sapiens, stopniowo odstępowano od tortur, kary śmierci, zemsty, rozpowszechniały się idee praw człowieka, w tym do sprawiedliwego sądu itd - i oto teraz, kiedy jak krowie do żłobu wyłożyłem, na koniec prośba i rada: kiedy popełnisz jakieś wykroczenie albo przestępstwo, a na pewno popełnisz i na pewno już popełniłeś w przeszłości, weź solidną pałę i walnij się porządnie w swój pusty łeb - to cię wiele nauczy śmieciu, zapewniam
2021-02-12 06:39:20
traveler85: Przez te twoje prawa człowieka i litowanie się nad degeneratami i bandytami, świat zszedł już totalnie na psy, chorą tkankę należy usuwać a nie pielęgnować, jesteś takim samym śmieciem jak on, może to ktoś z twojej rodziny, to by tlumaczyło braki w logice i elementarnym rozumowaniu.
2021-02-12 06:42:10
traveler85: I nie, nie popełniłem nigdy żadnego przestępstwa, bo potrafię logicznie myśleć i mam godność i szacunek do innych, oczywiście dla tych którzy na to zasługują, czyli przyzwoitych, pracowitych ludzi, dla takich jak ty i bohater tego artykułu mam jedynie pogardę.
2021-02-12 12:13:55
suaaa: Hmm, a czy ktoś mógłby wyjaśnić dlaczego w tym kraju zamazuje się oblicza przestępców? No bo ja - za cholerę tego nie rozumiem.
2021-02-12 21:17:33
św. Patryk.: sua - nic dziwnego, że nie rozumiesz, bo mylisz pojęcia - nie publikuje się danych i wizerunków podejrzanych o popełnienie przestępstwa
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: