Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rekrutacja do projektu „Arteterapia drogą do twórczej integracji VI”

Arteterapia to wykorzystywanie różnego rodzaju form sztuki (muzyka, plastyka, taniec, teatr) w procesie terapeutycznym oraz rehabilitacyjnym dzieci i dorosłych. Arteterapia znajduje zastosowanie m.in. w terapii seniorów – jest doskonałym sposobem na usprawnianie intelektualne oraz fizyczne.

Zajęcia i ćwiczenia arteterapii mają różne funkcje i cele. Są one doskonałym sposobem rozładowywania negatywnych emocji, obniżenia stresu i wyciszania się. Obcowanie ze sztuką, a także aktywne tworzenie dzieł sztuki pozwala wyrazić swoje uczucia i emocje, otwiera na świat i innych ludzi.

Metod i ćwiczeń arteterapii jest wiele i wśród nich są m.in.:
• muzykoterapia – słuchanie muzyki, śpiewanie, granie na instrumentach, relaksacja przy muzyce, komponowanie,
• plastykoterapia – rysowanie, malowanie, szkicowanie, kolorowanie, modelowanie w masach plastycznych,
• choreoterapia – taniec, aktywność fizyczna osób starszych w rytm muzyki,
• biblioterapia – czytanie dzieł literackich, słuchanie poezji i bajek, tworzenie dzieł literackich,
• filmoterapia – oglądanie filmów, dyskutowanie o filmach, wymyślanie własnych scenariuszy,
• fotografoterapia – oglądanie zdjęć, wywoływanie zdjęć, robienie zdjęć przy użyciu różnego sprzętu i technik,

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka „PODAJ DALEJ” z Konina prowadzi rekrutację do kolejnej edycji projektu „Arteterapia drogą do twórczej integracji VI”. Projekt skierowany jest do osób chcących rozwijać swoje umiejętności i poznawać nowe metody pracy z osobami z niepełnosprawnością pod okiem najlepszych trenerów – praktyków arteterapii w Polsce . Nabór do projektu trwa do 24 czerwca lub do wyczerpania miejsc.

Do szóstej edycji projektu Fundacja zaprasza 235 uczestników z całej Polski – terapeutów, asystentów, opiekunów, pedagogów i wolontariuszy zaangażowanych w pracę z osobami z niepełnosprawnościami (225 osób), a także opiekunów faktycznych osób z niepełnosprawnościami mających powyżej 16 lat, czyli głównie ich Rodziców (10 osób).

W programie jest przewidzianych 15 trzydniowych stacjonarnych szkoleń arteterapeutycznych oraz 1 szkolenie, które odbędzie się w całości zdalnie (każdy uczestnik projektu może wziąć udział w jednym bloku tematycznym, w jednym wybranym terminie). Proponowany przez organizatorów jest szeroki wachlarz warsztatów – aż 13 metodologicznych, 2 rozwojowe oraz jeden warsztat zdalny pn. „Arteterapia w wymiarze pracy zdalnej”.

Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie podajdalej.org.pl. Wszystkie warsztaty stacjonarne odbywać się będą w Koninie.

AK, mat. Pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: