Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ponad ośmiuset wolontariuszy

Hojność mieszkańców Cieszyńskiego była duża, chociaż nieco mniejsza niż w ubiegłym roku. Wówczas zgromadzono 120 tyś. zł. W tym roku z ulicznej zbiórki, loterii fantowych W skoczowskim finale WOŚP wystąpiła m.in. Karolina Andrzejewska z zespołem Batalion d'Amour oraz z licytacji gadżetów orkiestry uzbierano w sumie 107.520 zł.

- Dziękujemy młodym, wo­lontariuszom, którzy odpowiedzieli na apel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nieste­ty, trzeba przyznać, iż pewna grupa osób, mimo wcześniejszych deklaracji, nie zgłosiła się do naszego sztabu. Następnym razem już nie sko­rzystamy z ich pomocy - zapewnia phm. Moni­ka Czarnecka, komendantka Hufca ZHP Zie­mi Cieszyńskiej, przy którym działał sztab or­kiestry. W sumie w Cieszynie zebrano 23.800 zł i 210 euro.

Po raz kolejny najlepszy wynik zanotowa­no w Skoczowie. Tamtejsi pomocnicy Jurka Owsiaka zebrali 37.500 zł. Bardzo udała się ak­cja w 16-tysięcznym Ustroniu. Po otwarciu pu­szek naliczono 21.255 zł. W czterech sołectwach gminy Zebrzydowice zbiórka przyniosła 12.961 zł, czyli o tysiąc więcej niż przed rokiem. Z kolei w Chybiu uliczna zbiórka dała nieco ponad 6 tyś. zł. Spisali się także uczniowie klas gimna­zjalnych w Pruchnej i Drogomyślu, którzy uzbie­rali 6.090 zł. Wśród darów rzeczowych znala­zła się między innymi wykonana ze złota bran­soleta oraz złoty pierścionek.

Akcji Wielkiej Orkiestry towarzyszyły wy­stępy młodzieży szkolnej oraz koncerty zespo­łów młodzieżowych. W Cieszynie bawiono się w Piwnicy Teatralnej, gdzie m.in. zaprezento­wali się studenci cieszyńskiej Filii US, tworzą­cy znany już w całym kraju kabaret „Łowcy. B." W Skoczowie zabawa odbywała się pod namio­tem na płycie rynku. O godz. 20 z Kaplicówki w wieczorne niebo wystrzeliło „Światełko do nieba". Pokaz sztucznych ogni obserwowało około 3 tyś. ludzi.                

źródło: G.Z.C
dodał: M.G.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: