PKS decyzja o likwidacji
Cieszyński PKS z dniem 1 marca 2012 zawiesił kilkadziesiąt połączeń, to efekt postawienia spółki w stan likwidacji.
Powodem decyzji o likwidacji jest bardzo trudna sytuacja ekonomiczno-finansowa PKS w Cieszynie sp. z o.o.
- Działalności prowadzonej przez Spółkę od dłuższego czasu towarzyszyło ryzyko zgłoszenia przez wierzycieli wniosku o ogłoszenie upadłości. Spółka generowała stratę na podstawowej działalności. Kapitał własny Spółki jest ujemny. Wskaźniki płynności kształtują się istotnie poniżej wartości standardowo uznawanych za optymalne, co wskazuje, że PKS Cieszyn ma duże problemy z regulacją zobowiązań. Spółka nie posiada zdolności kredytowej i możliwości pozyskiwania środków finansowych ze źródeł zewnętrznych – informuje Magdalena Kobos rzeczniczka Ministerstwa Skarbu Państwa - MSP próbowało prywatyzować Spółkę, nie było jednak zainteresowania ze strony potencjalnych inwestorów. Podoba sytuacja miała miejsce w przypadku zainteresowania komunalizacją ze strony jednostek samorządowych.
Zgodnie z kodeksem spółek handlowych, Likwidator powinien zakończyć interesy bieżące spółki, ściągnąć wierzytelności, wypełnić zobowiązania i upłynnić majątek spółki (czynności likwidacyjne).
- Nowe interesy może podejmować tylko wówczas, gdy jest to potrzebne do ukończenia spraw w toku. Decyzje dotyczące bieżących spraw Spółki (w tym kwestie zatrudnienia, realizacji umów) podejmuje Likwidator. Proces likwidacji trwa średnio 1-1,5 roku. Do momentu wykreślenia Spółki z rejestru, PKS w Cieszynie sp. z o.o. pozostaje jednoosobową spółką Skarbu Państwa – podkreśla Magdalena Kobos.
BsK
PKS w Cieszynie sp. z.o.o informuje o zawieszeniu od 1.03.2012 następujących kursów autobusowych: KLIKNIJ (format PDF)
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.