Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pies w koronie

Jak się okazuje, pandemia to trudny czas nie tylko dla ludzi, ale również dla zwierząt. Właściciele czworonogów, którzy nie dysponują ogrodem, czasem stają przed sporym wyzwaniem. Co zrobić jeżeli mamy psa, którego trzeba wyprowadzać na spacer? Powstała grupa „Pies w koronie – grupa wsparcia”. Kto może poprosić o pomoc? Kto jej udziela?

Kwarantanna, podeszły wiek, strach przed zakażeniem. Te czynniki są w stanie skutecznie zatrzymać nas w domu. Co, jednak jeżeli mamy psa, który domaga się spaceru? Zwierzę powinno być regularnie wyprowadzane, jednak nie zawsze mamy taką możliwość. W czasie pandemii, wiele osób może znaleźć się w trudnej sytuacji, która dodatkowo negatywnie wpływa na czworonoga. Tutaj w sukurs mogą przyjść sąsiedzi, rodzina albo wolontariusze. Jak w takim momencie szukać pomocy? Jedną z możliwości są media społecznościowe.

Na jednym z portali można znaleźć grupę „Pies w Koronie – grupa wsparcia”. Zrzesza ponad 60 tysięcy użytkowników z praktycznie każdego zakątka Polski – w tym również z rejonu Śląska Cieszyńskiego. Na czym polega pomoc? Wszystko zostało wyjaśnione w regulaminie. W grupie można dodać post z prośbą o pomoc, informując o naszej sytuacji, lokalizacji i podając dane czworonoga (wiek, waga, zdjęcia, informacje, czy pies jest skłonny rzucić się w dziką pogoń za napotkanym podczas spaceru kotem). Pomoc ma charakter nieodpłatny. Skorzystać z niej mogą na przykład osoby starsze, które boją się zakażenia lub osoby objęte kwarantanną, izolacją domową, lub znajdujące się w grupie ryzyka - śledzę działania tej grupy już od jakiegoś czasu. Ja aktualnie kilka razy zorganizowałam dostarczenie jedzenia dla zwierzaków, jednak widzę, że pojawiają się ogłoszenia zarówno dotyczące chęci niesienia pomocy, jak i prośby o tę pomoc - wyjaśniła Maria Juroszek z Cieszyna, która dała się poznać jako osoba chętnie niosąca pomoc czworonogom.

Link do grupy jest dostępny tutaj. Przy prośbie o pomoc lub przy jej udzielaniu, należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa - brak kontaktu pomiędzy wolontariuszem i opiekunem zwierzaka, smyczy dotykamy w jednorazowych rękawiczkach. Grupa jest skierowana do osób, które ukończyły 16 lat.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: