Pierwszy mecz finałowy dla Trzyńca!

Za nami pierwsze finałowe starcie w ramach Generali Ceska Cup. Kibice Stalowników mogli w dobrych nastrojach opuszczać Werk Arenę, gdyż podopieczni Vaclava Varadi pokonali Pardubice, 3:0. Rewanż zaplanowano na najbliższą sobotę (12.09).

Kibice zgromadzeni w Werk Arenie musieli czekać na otwarcie wyniku do drugiej tercji, a to za sprawą Filipa Zadiny, który wykorzystał grę w przewadze. Nie możemy pominąć, że to goście mogli jako pierwsi radować się ze strzelonej bramki, ale Mandat nie wykorzystał rzutu karnego w 18. minucie.

Na początku trzeciej odsłony dogodną okazję do wyrównania miał Zeman, ale zawodnik Dynama trafił tylko w słupek. Niewykorzystane okazje zemściły się gościom, gdyż Stalownicy podwyższyli prowadzenie w 50. minucie za sprawą Milosa Romana, a chwilę po nim końcowy rezultat – 3:0 – ustalił Martin Ruzicka.

- Graliśmy bardzo dobrze – przyznał Vaclav Varada. – Z naszego punktu widzenia zagraliśmy zgodnie z założeniami taktycznymi. Również Pardubice prezentowały się słusznie. Mamy solidną zaliczkę, ale sport jest nieprzewidywalny. Pojedziemy rozegrać tam rewanż i zobaczymy, jak się to wszystko skończy – dodał szkoleniowiec HC Ocelari Trinec.

SKRÓT SPOTKANIA

Stalownicy udadzą się do Pardubic z trzybramkową przewagą. Drugie spotkanie finałowe Generali Ceska Cup zaplanowano na najbliższą sobotę (12.09).