PGE Obrót S.A. wygrywa przetarg
W połowie listopada br. Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej 'Olza' w Cieszynie poinformowało na swojej stronie o wyborze najkorzystniejszej oferty złożonej w postępowaniu przetargowym na zakup energii elektrycznej. Do przetargu nieograniczonego zgłosiło się trzech wykonawców: PGE Obrót S.A., Tauron Sprzedaż SP. z o.o. oraz Energia-Obrót SA. Najkorzystniejsza okazała się oferta nr 1 złożona przez PGE Obrót S.A.
Przedmiotem postępowania przetargowego był zakup energii elektrycznej w rozumieniu ustawy Prawo energetyczne na potrzeby wspólnych Zamawiających w okresie od stycznia 2016 roku do grudnia 2018 roku, dla potrzeb urządzeń i obiektów gminnych oraz powiatowych zakwalifikowanych do dwóch grup: Grupa 1 – oświetlenie drogowe, Grupa 2 – lokale i obiekty inne niż oświetlenie drogowe – wyjaśnia Bogdan Kasperek, dyrektor biura Stowarzyszenia Samorządowego Ziemi Cieszyńskiej.
Przypomnijmy, iż już w 2012 roku Stowarzyszenie Samorządowe Ziemi Cieszyńskiej rozpoczęło prace nad stworzeniem Grupy Zakupowej w celu przeprowadzenia wspólnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na zakup energii elektrycznej do urządzeń i obiektów gminnych oraz powiatowych w trybie przetargu nieograniczonego. Przeprowadzenie wspólnego postępowania przetargowego pozwala uczestnikom Grupy Zakupowej na osiągnięcie znaczących korzyści wynikających ze zmniejszenia kosztu zakupu energii elektrycznej dla całej Grupy. Łączna ilość energii stanowiąca przedmiot zamówienia we wspomnianym przetargu wynosiła 144 340 MWh o szacunkowej wartości netto 34,9 mln złotych. W tegorocznym przedsięwzięciu wzięło udział 64 Zamawiających, posiadających łącznie 2 081 punktów poboru o wolumenie rocznym 50 913 MWh – informuje Kasperek.
Wśród Zamawiających znaleźli się: Gmina Brenna, Gmina Chybie, Gmina Cieszyn, Gmina Dębowiec, Gmina Godów, Gmina Hażlach, Gmina Istebna, Gmina Jastrzębie-Zdrój, Gmina Łękawica, Powiat Cieszyński, Gmina Skoczów, Gmina Strumień, Gmina Ustroń, Gmina Wisła, Gmina Zebrzydowice oraz ich samorządowe jednostki organizacyjne, organizacje pozarządowe, jak również inne instytucje publiczne i spółki prawa handlowego m.in. Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej, Zakład Komunalny w Cieszynie i Spółka Miejska SKO-EKO, będące własnością jednostek publicznych. Proces podpisywania odrębnych umów przez poszczególnych wspólnych Zamawiających rozpoczął się 24 listopada br. – podaje Bogdan Kasperek.
Jak przyznaje Kasperek oszczędności w tym roku nie będą tak spektakularne jak poprzednio ale i tak wspólny zakup to wiele korzyści. Tegoroczne postępowanie przetargowe zagwarantowało niższe niż w 2015 roku, stabilne ceny energii na okres 3 lat, z tendencją spadkową w kolejnych latach, będącą konsekwencją spadkowego trendu na hurtowym rynku energii. Przeprowadzenie wspólnego postępowania przetargowego pozwoli uczestnikom Grupy Zakupowej na osiągnięcie korzyści w szacowanej łącznej wysokości - trzyletnich oszczędności w stosunku do cen 2015r.: 1 128 324,49 zł brutto - zaznaczył.
MSZ
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.