Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pamiętajmy o higienie... zawsze

W ciągu ostatnich tygodni w regionie widać spore zmiany, dotyczące podejścia do higieny. Nie chodzi tutaj tylko o masowe zainteresowanie żelami antybakteryjnymi do rąk i co za tym idzie, puste półki w sklepach. W wielu miejscach pojawiły się również ogólnodostępne dozowniki z płynami antybakteryjnymi.

Chociaż aktualny trend, związany z większą dbałością o higienę, jest wynikiem doniesień o koronawirusie, w ogólnym rozrachunku zdecydowanie wyjdzie nam na dobre. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że chorobotwórcze bakterie i wirusy są dostępne w naszym życiu zawsze, a zachorować możemy nie tylko w obliczu szerzącej się epidemii. Aktualnie dbałość o dostępność środków higienicznych stoi na wysokim poziomie. W wielu ogólnodostępnych miejscach gdzie przebywa wiele osób, w szczególności osoby chore, pojawiają się ogólnodostępne dozowniki z płynami antybakteryjnymi (m.in. w przychodniach). Ludzie częściej pamiętają o myciu rąk i robią to zdecydowanie dokładniej. Dzięki temu być może uda się ograniczyć zachorowania na inne, zdecydowanie bardziej rodzime choroby, takie jak na przykład grypa.

- Odpowiednia higiena chroni przed bakteriami i wirusami, na przykład przed rodzimą grypą. Przykładowo, podczas badań wózków sklepowych, wykazano jak dużo bakterii i wirusów, znajduje się w miejscu, gdzie się ich nie spodziewamy. Zasadniczo wózki sklepowe powinny być czyste, jednak są dotykane przez wiele osób, które wcześniej dotykały różnych rzeczy, w związku z czym można znaleźć na nich różne rzeczy. Częste i dokładne mycie rąk, nawet niekoniecznie ich dezynfekcja, może nas uchronić przed wieloma chorobami – wyjaśnia w rozmowie z portalem ox.pl Piotr Przewdzing, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Cieszynie.

Pamiętając o higienie, dbamy o własne zdrowie. Warto zwrócić uwagę na to, czego dotykamy. Siedliskami różnego rodzaju bakterii i zarazków są nie tylko wózki sklepowe, ale również klawiatury w bankomatach, terminale w sklepach, uchwyty w autobusach i wiele innych miejsc. Dlatego ręce należy myć często i dokładnie, koniecznie po każdym powrocie do domu i przed posiłkami. 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-07 16:12:17
baskajar: -A co kościół oferuje wiernym? -czy woda święcona jest ze środkiem antybakteryjnym? - czy podawanie rąk na znak pokoju jest bezpieczne? skupisko ludzi,duchota,hostia do ust i stres czy wirus mnie dopadnie! Wybieram mszę online na Waszym portalu OX. Pozdrawiam
2020-03-07 16:34:10
pogromca ciemnoty: Chyba masz na myśli komentarze pod mszami online. Zapraszam jutro. Znowu będzie trzeba uświadamiać ten ciemny beton, jakim złem są kościelne instytucje i ich przedstawiciele.
2020-03-07 17:32:31
krzysztofmn: baskajar - a może rekolekcje w Koszarawie? franciszkanie tam hipnotyzują, także wirusa, niezły cyrk
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: