Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

O krok od tragedii w Pruchnej

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w sobotę (9 marca 2019 roku) przed godziną 18 w Pruchnej. Na miejscu interweniowały wszystkie służby. Sprawcą całego zamieszania był nastolatek, który wpadł na nietypowy pomysł… 

Strażacy na miejsce zdarzenia zostali zadysponowani o godzinie 17:37. Wszystko za sprawą nastolatka, który wszedł na bocznicy na cysternę, a następnie z niej spadł. Nieprzytomnego chłopaka znaleziono na nasypie kolejowym i przekazano pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego.
- Na miejscu obecni byli strażacy, policja oraz zespół ratownictwa medycznego. Nastolatek wszedł na cysternę na bocznicy, a następnie z niej spadł. Strażacy pomogli w przetransportowaniu poszkodowanego na desce do karetki pogotowia, którą został następnie przetransportowany do szpitala – wyjaśnił st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.
Jak udało nam się ustalić, początkowo sądzono, że mogło dojść do porażenia chłopaka trakcją kolejową. Zgodnie z informacjami, jakie możemy znaleźć na portalach specjalistycznych, napięcie na trakcjach to około 3000V, w związku z czym styczność z przewodem najprawdopodobniej zakończyłaby się śmiercią.
Aktualnie brak szczegółowych danych, dotyczących przyczyn zdarzenia. Wyjaśnieniem okoliczności tej nietypowej sytuacji ma zająć się policja.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-03-12 06:45:12
hanbes: Ułańska fantazja nie zawsze popłaca... Ach ta młodzież.
2019-03-12 17:55:52
Blaneczka15: o miejscowości Pruchej nie słyszałam(może zagranicą) ale Pruchna lub Pruchnej to tak
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: