Naukobus w Pierśćcu
5. i 6. kwietnia Naukobus pojawi się w Szkole Podstawowej im. Zofii Kossak w Pierśćcu. 20 mobilnych stacji badawczych i 3 edukatorów z Centrum Nauki Kopernik z mnóstwem zagadek naukowych, daje szansę na poszerzenie wiedzy i dobrą zabawę. Edukatorzy pomagają zrozumieć zasady działania poszczególnych eksponatów i przybliżają prezentowane zjawiska naukowe.
Do udziału w takiej przygodzie zaprasza w tym roku warszawskie Centrum Nauki Kopernik. Weźmie w niej udział ponad 160 tys. dzieci, rodziców i nauczycieli z 160 małych miejscowości w całej Polsce.
Naukobus będzie gościł w Pierśćcu dwa dni, w czasie których stacje badawcze bedą rozstawione w szkole, a uczniowie, którym towarzyszyć będą edukatorzy, będą mogli z nich korzystać przez 6 godzin dziennie.
Wystawa jest ciekawa nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Dlatego w wybranych godzinach będą mogli ją bezpłatnie zwiedzać wszyscy chętni.
Zwiedzanie otwarte dla wszystkich ciekawych nauki możliwe będzie w czwartek 5 kwietnia 2018 r. w godzinach od 16.00 do 18.00 (jednorazowo 70 osób w ciągu godziny).
Samodzielne eksperymentowanie pozwala obudzić ciekawość i uczyć się bez wysiłku znanego z lekcji – siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Można też m.in. przetestować uwięzioną piłkę, wirujące krzesełko, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała. Dla uczniów przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca” – propozycje doświadczeń, które mogą tam znaleźć i samodzielnie przeprowadzić w domu, pozwalają dłużej cieszyć się kontaktem z nauką w mniej poważnej formie - zachęcają organizatorzy.
Wyjazdy Naukobusa są możliwe dzięki programowi „Nauka dla Ciebie”, realizowanemu wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To dzięki niemu dzieci zmałych miejscowości mogą samodzielnie odkrywać prawa nauki pod okiem doświadczonych edukatorów. Zdobywanie wiedzy oparte na eksperymentowaniu budzi w dzieciach zaciekawienie nauką, daje radość i ośmiela do dalszych poszukiwań. To dlatego Centrum Nauki Kopernik pomoże także nauczycielom rozbudzać w uczniach zainteresowanie nauką.
red./mat.pras
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.