Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Międzyszkolny "Jesienny Konkurs Języka Angielskiego"

W piątek (24.09.2021), po rocznej przerwie, w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej odbył się XIV Powiatowy Konkurs z języka angielskiego dla uczniów klas III Technikum po Szkole Podstawowej. W zmaganiach wzięło udział 26 uczestników z 3 szkół średnich z powiatu cieszyńskiego.

Uczniowie, którzy zmierzyli się konkursem języka angielskiego, mieli za zadanie rozwiązać test, w którym łącznie można było zdobyć 80 punktów – mieliście styczność z bardzo trudnym testem, sam przyznaję, że nie znałem odpowiedzi na jedno z zadanych pytań. Poradziliście sobie bardzo dobrze. Pamiętajcie o tym, że językiem angielskim można porozumieć się, z co trzecim człowiekiem na świecie, znajomość tego języka pozwala więc na wiele – mówił Kazimierz Kawulok, nauczyciel języka angielskiego w ZSEG i jeden z organizatorów konkursu.

W teście pojawiały się pytania, które weryfikowały znajomość gramatyki, leksyki, rozumienie tekstu i znajomość kultury i historii krajów anglojęzycznych. Rywalizacja była zacięta, jednak zwycięzców mogło być tylko trzech. Zwyciężyli:

  • I miejsce – Karolina Sobik – ZSEG
  • II miejsce – Beniamin Broda - ZSEG
  • III miejsce – Zuzanna Paruszewska – ZSEG

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: