Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kolejny pożar na terenie cukrowni w Chybiu? Na szczęście tym razem to były ćwiczenia

W sobotę (20.11) wielu mieszkańcom Chybia mogły przypomnieć się wydarzenia sprzed 2 lat, kiedy to płonęła była cukrownia. Wszystko za sprawą koncentracji wozów strażackich w tym miejscu. Na szczęście tym razem pożar był fikcyjny – były to strażackie ćwiczenia.

W 2019 roku doszło do pożaru na terenie byłej cukrowni w Chybiu. Płonęły m.in. zgromadzone wewnątrz odpady. Zagrożenie, nie tylko pożarowe, ale również ekologiczne było wówczas spore. Dlatego właśnie część mieszkańców Chyba w minioną sobotę z niepokojem spoglądało w stronę cukrowni, gdzie znów zaroiło się od strażaków – To wszystko to na szczęście tylko scenariusz przeprowadzonych dzisiaj ćwiczeń Komendanta Gminnego gminy Chybie. W ćwiczeniach uczestniczył również przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie, który podsumował prowadzone działania – rozwiali wątpliwości strażacy z OSP Mnich, którzy brali udział w ćwiczeniach.

Scenariusz ćwiczeń był podobny do zdarzeń z 2019 roku, strażacy jednak postanowili nieco utrudnić sobie działanie - Dziś o godzinie 10.00 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Cieszyńską w Chybiu, gdzie na terenie byłej Cukrowni miało dojść do pożaru elementów składowanych w bezpośrednim sąsiedztwie zbiorników z gazem propan-butan. Na miejsce z naszej jednostki udały się dwa zastępy gaśnicze, po dotarciu swoje działania prowadziły już dwa zastępy OSP Chybie. Nasze działania polegały na utworzeniu zasilania wodnego dla zastępu GCBA z OSP Chybie, utworzenie jednej linii wodnej w obronie oraz jednej linii gaśniczej piany ciężkiej i podanie jej bezpośrednio na palące się elementy. W obrębie pożaru odnaleziono osoby poszkodowane, którym po ewakuacji ze strefy zagrożenia udzielona została kwalifikowana pierwsza pomoc – wyjaśnili ratownicy, dodając, że finalnie podczas ćwiczeń wszystko przebiegło prawidłowo, pożar został ugaszony, a zbiorniki z gazem, będące elementem scenariusza, został odpowiednio schłodzone.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-11-22 22:18:44
pawel21_13: Poziom Pudelka. Chwytliwym tytułem wywołać wrażenie, że coś się stało.
2021-12-06 19:43:55
edward pilich : Jakiej cukrowni chyba mury zostały
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: