Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kolejne znakowanie rowerów

Od kilku lat Straż Miejska w Cieszynie prowadzi akcje, polegające na znakowaniu rowerów. Dzięki naniesieniu na rower unikalnego znaku jest większa szansa na odnalezienie go w przypadku kradzieży. W dobie koronawirua, trzeba było jednak dostosować się do panujących warunków i zmienić zasady akcji znakowania.

Dotychczas akcje znakowania rowerów były prowadzone na mostach granicznych, czy na cieszyńskim rynku. Zawsze przyciągały tłumy, w związku z czym aktualnie przeprowadzenie takich działań jest niemożliwe — Ze względu na ograniczenia związane z epidemią wywołaną zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 nie będą to jednak tradycyjne działania, które polegały na spotkaniach z rowerzystami np. na cieszyńskim Rynku – wyjaśniają strażnicy. Jak wskazują, zainteresowanie znakowaniem rowerów jest duże. Metoda syntetycznego DNA pomaga w odnalezieniu sprzętu w przypadku ewentualnej kradzieży, więc wiele osób pragnie w jakiś sposób zabezpieczyć swój rower.

Zapotrzebowanie mieszkańców na tego typu działania jest duże, Cieszyńska Straż Miejska postanowiła więc dostosować metody do obecnej sytuacji epidemicznej — Rowery będziemy znakować na terenie naszej komendy przy ul. Limanowskiego 7 w specjalnie przygotowanym do tego miejscu. Aby oznakować swój rower, należy zadzwonić do dyżurnego komendy i ustalić dogodny dla obu stron termin. Dopiero wtedy zapraszamy właściciela roweru do jego oznakowania – tłumaczą strażnicy Miejscy, dodając, że aktualnie właściciel roweru powinien mieć ubraną maseczkę (lub materiał zasłaniający usta i nos) i nosić rękawiczki jednorazowe.

Wciąż aktualne są również dawne wymagania, dotyczące osób chcących oznakować swój rower. Zaliczają się do nich:

- Ukończone 18 lat
- Zamieszkanie na terenie powiatu cieszyńskiego
- posiadanie faktury/rachunku za zakup roweru
- przedstawienie oświadczenia, informującego, że jest się właścicielem roweru
- złożenie zgody na oznakowanie roweru i przetwarzanie danych osobowych w związku ze znakowaniem roweru
- odpowiednie wyposażenie roweru

Przy okazji znakowania Straż miejska w Cieszynie przypomina, jakie są obowiązkowe elementy wyposażenia roweru:

• z przodu - co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej,
• z tyłu - co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej,
• co najmniej jeden sprawnie działający hamulec,
• dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy.

JŚ/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red./mat.pras.

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-10 10:08:23
pogromca ciemnoty: Koronawirus nadal rozprzestrzenia się w Polsce. W kraju obowiązuje stan epidemii. Tymczasem w oleśnickim kościele na Dolnym Śląsku duchowny rozprawiał o tym, że... koronawirusa "nam się wmawia". "Są tacy, którzy czyhają na naszą wiarę, a dzisiaj jesteście tego świadkami" – mówił w czasie kazania ksiądz Krzysztof, wikariusz z wrocławskiej parafii. Duchowny w czasie kazania wskazał też, że to "ci z lewej czyhają na życie i wiarę sprawiedliwych". Jak przekazał dziennikarz serwisu mojaolesnica.pl, komunię podawano do ust wiernych, choć Kościół zaleca, by wydawać ją do rąk. Poza tym nie zawsze zachowywano 2-metrowy dystans społeczny. – Pan Bóg żadnych wirusów nie rozprzestrzenia, bo jest święty. Podobnie każdy akt w czasie mszy świętej, bo niektórzy się obawiali, że kapłan, który celebruje, i jest komunia święta do ust, może zakażać – mówił w Telewizji Trwam. – Msza święta nie jest miejscem, przestrzenią i czasem rozprzestrzeniania wirusów, tylko przychodzenia Pana Boga – tłumaczył gość audycji "Rozmowy Niedokończone".
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: