Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jarosław Szeja na straży prawa. Zatrzymał pijanego kierowcę...

Dzięki kierowcy Rajdowemu Jarosławowi Szeja udało się zatrzymać pijanego kierowcę, który nie tylko prowadził pijany (3 promile!) ale przewoził także dwójkę małych dzieci...

- Podczas pokonywania dróg Goleszowa jako „zwykły” uczestnik ruchu drogowego, rajdowiec zauważył przed sobą kierującego, którego styl jazdy mógł świadczyć o stanie nietrzeźwości. Jarosław Szeja usiłował go wyprzedzić, jednak z uwagi na to, że kierujący osobówką poruszał się całą szrokością jezdni, było to niemożliwe – relacjonuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Po kilkuset metrach sportowcowi udało się jednak zajechać drogę mężczyźnie i uniemożliwić mu dalszą jazdę. Kiedy sportowiec otworzył drzwi samochodu poczuł woń alkoholu i zobaczył dwójkę dzieci. Natychmiast zabrał kierowcy kluczyki.

- Kierowca jednak nie zamierzał się poddawać i zaczął zachowywać się agresywnie wobec interweniującego. Ich walkę zauważyła mieszkanka domu, w pobliżu którego doszło do zatrzymania. Kobieta natychmiast powiadomiła Policję, a rajdowiec obezwładnił i uspokoił kierowcę – dodaje Pawlik.

Okazało się, że kierujący samochodem 33-latek miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Teraz będzie odpowiadał za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Dzieci w wieku 2 i 4 lat zostały przekazane pod opiekę matki. - Mężczyzna musi się teraz liczyć także z konsekwencjami w sądzie rodzinnym za sprawowanie opieki nad małoletnimi dziećmi pod wpływem alkoholu oraz postępowaniem w sprawie narażenia ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - poinformował rzecznik. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 5 lat więzienia.
Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-10-20 14:46:26
doler: Brawa dla mamy....ze pod opieka takiego człowieka zostawia małe dzieci...A do tego typa zakaz prowadzenia pojazdów dożywotni.
2021-10-20 20:00:14
koszor: Jak ojciec może swoje dzieci narazić na takie niebezpieczeństwo? To się wierzyć nie chce. Dziękuję panie Szeja za odwagę.
2021-10-20 22:04:58
Kankee: Jak ktoś ma mózg wyżarty przez alkohol to czego się spodziewać...
2021-10-21 05:45:35
święty_Patryk: no tak, mamy dziś państwo PiS z propagandowego gówna kurwizji, czego się spodziewać
2021-10-21 05:46:40
święty_Patryk: Brak funkcjonariuszy, szkoleń i sprzętu. Raport NIK o eliminowaniu kierujących pod wpływem alkoholu i środków odurzających. "Odurzeni kierowcy nadal będą zabijać" - Najwyższa Izba Kontroli pisze ostro o walce z kierowcami po alkoholu i narkotykach. NIK alarmuje, że rośnie liczba wypadków spowodowanych przez pijanych kierujących i po substancjach odurzających. W najnowszym raporcie Izba pisze o "porażającej skali" tragedii na drogach, o nieskuteczności władzy i braku szkoleń policjantów.
2021-10-21 05:47:22
święty_Patryk: Polska policja zatrzymuje co roku około 100 tysięcy kierowców po alkoholu lub narkotykach. - Wnioski, jakie płyną z raportu Najwyższej Izby Kontroli dotyczącego eliminowania z ruchu drogowego pijanych kierowców, są zatrważające. Ci pod wpływem środków odurzających powodują coraz więcej wypadków, również tragicznych w skutkach. Problem rośnie z roku na rok. - Od 2015 roku liczba takich przypadków wzrosła pięciokrotnie.
2021-10-21 05:48:06
święty_Patryk: Pod względem bezpieczeństwa na drogach Polska wciąż jest w ogonie Unii Europejskiej. NIK wymienia w punktach, co jest do poprawy i punktuje urzędników - wśród nich ministra infrastruktury. - Pan minister nie diagnozował problemu, przyczyn problemu i nie proponował rozwiązania, które prowadziłoby do odrzucenia tego niekorzystnego trendu – wskazuje Łukasz Pawelski z NIK. Dziennikarze zwrócili się w tej sprawie do resortu infrastruktury o komentarz, nikt jednak nie stanął przed kamerą. Jego rzecznik napisał redakcji "Polski i Świata" tylko maila, w którym nie odnosi się bezpośrednio do zarzutów, ale pisze o kampaniach i działaniach edukacyjnych dla kierowców.
2021-10-21 05:49:15
święty_Patryk: NIK punktuje też system ściągania zasądzonych pieniędzy od pijanych kierowców. Większość nie płaci kary. W 2019 roku nie udało się ściągnąć 240 milionów złotych - to jest ponad trzech czwartych kwot orzeczonych przez sądy. - To skandal, że państwo polskie nie potrafi poradzić sobie z efektywnym ściąganiem tych pieniędzy, które są niezbędne do dalszej egzystencji tych, którzy zostali poszkodowani w dramatycznych zdarzeniach drogowych.
2021-10-21 05:50:37
święty_Patryk: W raporcie NIK pisze też o policji, o spadku liczby funkcjonariuszy drogówki i o braku odpowiednich szkoleń. Policjanci często nie są właściwie przygotowani do skutecznego postępowania wobec kierowców pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. NIK przeprowadziło anonimową ankietę. Okazało się, że prawie 77 procent policjantów nie posiadało na każdej służbie testera. Ponad połowa nie jest w stanie ocenić, czy ktoś jest pod wpływem środków odurzających. Winny jest tu głównie niedoskonały i niewydolny system szkolenia oraz kłopoty sprzętowe. Policja nie chciała komentować raportu. NIK już pilnie wnioskował do komendanta głównego o przeszkolenie policjantów i zaopatrzenie komend w testery. =====> tvn24.pl/polska/pijani-kierowcy-brak-sciagania-pieniedzy-problemy-ze-szkoleniem-policji-krytyczny-raport-nik-5456993
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: