Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Istebniańskie dożynki za nami

Wczoraj (13.09) w Istebnej odbyły się gminne dożynki. W Trójwsi gościli, między innymi, wiceminister Stanisław Szwed, przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Jan Kawulok, posłanka do Parlamentu Europejskiego Izabela Kloc czy starosta cieszyński Mieczysław Szczurek.

Dożynki rozpoczęły się w kościele pw. Dobrego Pasterza w Istebnej. - Rok nie był łatwy, bo zaczął się wirusem, potem groziła nam susza. Dziś nie możemy jechać pod Skocznię, ale ta radość, którą Pan Jezus nam daje, ma być obecna w naszych sercach. Dziękujemy za minione pokolenia, za tych, którzy tu w górach się trudzili na polu, w lesie i tartakach - mówił w trakcie mszy proboszcz parafii ks. Tadeusz Pietrzyk.

Kazanie dożynkowe wygłosiła też Łucja Michałek. - Drodzy Rolnicy, bohaterowie dnia dzisiejszego... nie było łatwo w pandemii, w suszy, w ulewnych deszczach pracować na roli, a jednak się udało i za to Bogu chwała. Widząc Was w strojach góralskich, tak pięknie, odświętnie ubranych, jestem z Was dumna. To kontynuacja zwyczajów naszych przodków. Choć świętujemy nietypowo, bo bez hucznych uroczystości, bez korowodu, za to w pięknej, dostojnej, godnej góralskich rodzin atmosferze - mówiła wójtka gminy.

Po uroczystościach kościelnych uczestnicy udali się na obiad do Dworu Kukuczka, gdzie uroczyście odśpiewano pieśń "Ojcowski Dom".

KR/UG Istebna

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-09-14 14:05:53
wojtoj: Bez zachowania odległości, bez maseczek, za to z rezolutną wójtową wspierającą podziały społeczeństwa na lepsze i gorsze.
2020-09-15 06:21:54
Antykler Forte: pleban z kazaniem, wójtka z kazaniem, o suszy, o wirusie, raczej nie o LGBT, PiS-owska władza sypnęła PiS-owskiej gminie unijnymi pieniążkami na krzewienie PiS-kultury i obiad u Kukuczki
2020-09-15 11:16:04
politykier: A Tobie krzy-sio+ Antykler + portalowy KOŁTUNIE, pozostało siedzieć o suchym pysku...
2020-09-15 16:09:09
św. Patryk: TW "Olcha", bagienny chwast - tatuś ci wszystko wytłumaczy
2020-09-15 22:44:48
i67: co powstanie z połączenia >>>> świr. Patryk+ krzy-sio+ Antykler + jasperrr ?????????????? = MARNY SOK Z BURAKA
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: